18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
 1. Çok Kolay

  3,1%
 2. Kolay

  3,6%
 3. Orta

  16,0%
 4. Zor

  48,8%
 5. Çok Zor

  28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. mummy41

  mummy41 TÜİSAG Üyesi  en geçerli kanun,tüzük, yönetmelik, tebliğ resmi gazatede yayınlananlardır. oradan günlük takip yapılması gerekir.


   
 2. First Safety

  First Safety TÜİSAG Üyesi
  59. soruyla ilgili 3 tanesi durum biri davranış olarak bakarsak doğru seçenek d).... den dolayı yanlış kullanımı oluyor.

   
  Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 3. erkbozk

  erkbozk TÜİSAG Üyesi

  b kitapçığı ülkemizde kazalara sebep olan en fazla etken makinelerin sebep olduğu kazalar diye söylendi bize hep cevabın c olması gerektiğini düşünüyorum.bu sorunun istatistiksel verileri acıklandı.SGK nın sitesinden

  b kitapçığı 23.sorunun cevabı 1 2 3 4 diye sıralanması gerekmez mi ? çünkü sınırlandırma kaynağında müdahale etmektir.bu soru zaten doğru tartışmasız

  b kitapçığı motorlu arabaların klakson sesleri sorusu 1 2 3 olmalı cevap diye düşünüyorum.kullanılan araçların sesleri farklı olmalı değil mi ?mevduatta var AYNI olması gerekir

  b kitapçığı güven beyin hesap makinesi sorusu . sadece hesap makinesi olmalı ?mevduatta,taşınabilir sistemlerde uygulanmaz

  b kitapçığı 83.soru makinelerin imalat dosyasında kesinlikle imalatçının adı ve adresi olmalıdır diye düşünüyorum.makine emniyet yönetmeliğnde geçiyor.

  b kitapçığı 10.soruda şıkların tutarsız olduğunu düşünüyorum risk değerlendirme uzmanı kesin olmak zorunda değil mi ? (risk değerlendirmesinde iş güvenliği uzmanı ile aynı anlamı taşır )risk değerlendirme uzmanı diye birsey yok yani anlam taşıması iptalini gerektirirmi bilinmez,

  belirttiklerimde zaten iptali cok düşük ihtimal benimde yanlış olanlar var aralarında gerek burda paylaşılan gerekse kendi araştırmalarımda doğruluğunu gördüklerim.o yuzden bunların dısındakilere yogunlasılsa daha sağlıklı olur gibi     

   
 4. Serdengeçti86

  Serdengeçti86 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar iptal edilebilecek sorular üzerinde yoğunlaşırsak iyi olur. Sinekten yağ çıkarmaya çalışmayalım
  Ben bu soruda ısrarcıyım bu soru kesinlikle yanlış
  Kesin verilerle olabilecek riskler hakkında işveren nasıl bilgi versin ama taşıyacağı yükün ağırlığını kesin veriler ile verebilir.
  Yükün ağırlığı niye önemli insanın taşıyabileceği max yük ağırlığı vardır. Yükün ağırlığını bilmesse deneme yanılma yolu ile kendini sakatlayabilir kaldıran

   
  bbaşar ve eymen onar bu yazıya teşekkür etti.
 5. seeyou

  seeyou TÜİSAG Üyesi

  35 bendede yanlış ama kesin iptal olur merak etmeyin iki yanlış şık var ave d

     

   
 6. sercans

  sercans TÜİSAG Üyesi

  o zaman b kitapçığı 7 . 49. ve 57. soruların kesin iptal edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

   
 7. Doğu SAR

  Doğu SAR TÜİSAG Üyesi

  A kitapçığı 20nci soru, risk değerlendirmesi ekibi sorusu. şimdi sakince düşünelim, soruda ne yazıyor? "hangisinin bulunması zorunlu değildir?"
  D şıkkında yazan seçenekte ise "varsa" ibaresi kullanılmış mı? demekki olmayadabiliyor. yani cevabın bu olması lazım.

  ayrıca risk değerlendirmesi uzmanı şeklinde bir kavram yok, insanın aklına iş güvenliği uzmanı şeklinde geliyor ancak uzman dan başka birisi yapabilir mi risk değerlendirmesini?
   
  şirvan kırkağaç ve birhilaluğruna bu yazıya teşekkür etti.
 8. seeyou

  seeyou TÜİSAG Üyesi

  A KİTAĞÇIĞINDA İPTAL OLABİLECEK SORULAR:
  6. SORU
  35. SORU
  40.SORU
  45. SORU
  50.SORU
  58.SORU
  85 SORU   
 9. emrahgures

  emrahgures TÜİSAG Üyesi

  A KİTAPÇIĞI 58. SORUNUN CEVABI YANLIŞ MI YÖNETMELİKTE ŞÖYLE YAZIYOR....

  Madde 387 - Açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olacak ve bunların operatöre en geniş görüş alanını sağlayacak şekilde yukarı kaldırılabilen sürgülü pencereleri bulunacak ve soğuk havalarda, uygun şekilde ısıtılacaktır.
  Madde 388 - Hareket halindeki vinç kabinleri içinde veya vinç arabaları üzerinde, yalnız görevli kimseler bulunacak ve vinç operatörleri, hiç bir kimsenin yük üzerine binmesine veya boş halat veya kancalara asılmasına izin vermeyecektir.

  Bu soruya genel olarak bi itirazda bulunalım arkadaşlar.. Ziraat bankasında sınav harcı yatırdığımız gibi kartsız işlemlerden 'itiraz başvurusu' gibi bi ibare var, 10 tl yatırıp aldığımız dekontla birlikte bi dilekçeyle bakanlığa gönderiliyormuş. Ankarada olanlar elden bile verebilir. 3 günlük süre var itiraz için..

     

   
 10. emrahgures

  emrahgures TÜİSAG Üyesi

  Her bir soru için 10 TL bu arada   
 11. sercans

  sercans TÜİSAG Üyesi

  kaynak atölyelerinde ki 5 mt fazla olmalıdır şıkkı yanlış değil mi ? en az 5 mt olmalı ?   
 12. alivelikonya

  alivelikonya TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, şuan herkes itiraz edeceğim yazıyor aynı sorulara. Başkası itiraz edecek diye çoğu kişi itiraz etmekten vazgeçecek. Bu nedenle dikkatli olalım, herkes itirazını yapsın, başkası nasıl olursa itiraz eder diye kaçırmayalım soruları.
  Yeni bir başlık altında itiraz edilecek soruları (bence bu soru yanlış, bu soru b şıkkı olmamalı mı tarzında itirazlar değil.) yönetmelik ve dayanaklarıyla paylaşıp yarın itirazlarımızı yapalım.

   
  şirvan kırkağaç ve First Safety bu yazıya teşekkür etti.
 13. sercans

  sercans TÜİSAG Üyesi

  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ nün ((İSİG T) 521. maddesinde; “Korkuluklu platformlarla çalışılması imkanı sağlanamayan ve 4 metreden fazla yüksekliği bulunan binaların dış kısımlarında, çatılarda ve benzeri yüksek yerlerde, bakım ve onarım işleriyle her türlü bina sökme veya yıkma işlerinde gerekli güvenlik tedbirleri alınacak ve çalışan işçilere uygun baret, emniyet kemerleri ve bağlama ipleri gibi kişisel korunma araçları verilecek ve işçiler bunları kullanacaklardır” denilmektedir.
   
 14. etem gul

  etem gul TÜİSAG Üyesi

  arkadaş ben her türlü kaldım 63 bekliyorum.10 dan fazla yalnış olunca iptal etmek zorunda olduklarından hep 5 veya 6 soru iptal ediyorlar.2 sene evvel nükleer fizik seçmeli dersi aldım orda termal nötron,ılık nötron,paşam nötron neyse bunlar yavaşlatılıyordu kontrol cubukları vardı ben hiç plastik duymadım okumadım nötron plastik gibi polimer kompleks bileşimlerin içinden geçer aga

   
 15. emrahgures

  emrahgures TÜİSAG Üyesi  Gayet yerinde bi yorum.. Yönetmeliklere dayandırılabilen soruları bi başlık altında toplayıp herkes bireysel itirazını yapsın. 20-30 lira bişey değil. çünkü herkes sınırda kalıyo sınavda.. Bakanlık ta bu itirazları dikkate alıcaktır..   
 16. erkbozk

  erkbozk TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar forum 18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular
  diye başka bir başlık açtı orda toplanıp bunları tartışmak daha doğru olur.mevduatta dayanaklarıyla beraber bilgi versek ve yarın hangilerinin itiraz edileceği kararlaştırılırsa soru kaçırmamış oluruz.

   
 17. mechanist_isg

  mechanist_isg TÜİSAG Üyesi

  arkdaşlar iptal olaacak sorular ne zaman belli oluur?açıklanan sonuçlar ne derece doğru?

   
 18. melih1234

  melih1234 TÜİSAG Üyesi

  MADDE 459 - Motorlu arabaların klakson, çan veya zil sesleri , işyerindeki diğer sinyal seslerinden farklı, diğer makinaların meydana getirdiği gürültüleri bastıracak kadar kuvvetli ve titiz olacak ve aynı işyerinde çalışan çeşitli moturlu arabalar için aynı ses tonu kullanılacaktır.

   
  foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
 19. Yojimbo

  Yojimbo TÜİSAG Üyesi

  95'i de ekleyelim buna. O da bariz hatalı bir soru. (O2/metan/karbonmonoksit sorusu)

   
  foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
 20. derya_0642

  derya_0642 TÜİSAG Üyesi

  CO miktarıda 0,1 idi.

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica