18 Ağustos 2013 C Sınıfı Iş Güvenliği Sınavı Hakkında Inceleme Başlatılmış

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Hakan ÖZTÜRK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. yenal

  yenal TÜİSAG Üyesi  bende 69 la kaldım mahkeme yoluna gitmek için şu 3-4 mt sorusu kaynakçı sorusu ile ilgili hukuki mesnetleri iletirseniz hemen dava yoluna gideceğim


   
 2. alpereniseler

  alpereniseler TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar kim bilir kaç insan şuan madur durumda, olay artık 1-2 soruluk bir durum değil. toplama vurulduğunda soru itirazları sınava giriş paraları için ortada dönen paralar da çok ciddi rakamlar. lütfen herkes bu konuda biraz daha ilgili ve istikrarlı olsun. bunun adına yapılması gereken neyse en bilir kişilerinde desteği ile çözüme ulaşılsın ve herkesi her gelişmeden haberdar edelim. gerekirse evet sınav iptal olsun. çünkü kimin ne şekilde madur olduğunun bir ölçütü yoktur..

   
  zeyno06, kimyacaa ve Att41 bu yazıya teşekkür etti.
 3. ESRA BERBER

  ESRA BERBER TÜİSAG Üyesi

  sayın TUİSAG yöneticileri...ben sınavdan 66 ile kaldım..2. hakkımdı daha da hakkım yok...verilen paraya ve emeklerimize yazık değil mi...5 günlük itiraz süremiz varmış...biz neler yapabiliriz. yardımcı olunursa sevinirim.

     

   
  Att41 bu yazıya teşekkür etti.
 4. yenal

  yenal TÜİSAG Üyesi   
 5. yenal

  yenal TÜİSAG Üyesi

  benim 69 3-4 mt korkuluk sorusu ve kaynakçı sorusu itiraz edip dava açmalıyız

     

   
 6. yenal

  yenal TÜİSAG Üyesi

  benim ikinciydi

   
 7. aim_mehmet

  aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

  Ağustos 66. Mayıs sınavıda 68 . :(
   
 8. emreozcan

  emreozcan TÜİSAG Üyesi

  yalan oldu hayaller 4 5 soruyu doğru yapıp sildim.Toplamda doğru sayım 65 nasip olmayınca olmuyor.   
 9. oğuz serhat

  oğuz serhat TÜİSAG Üyesi     

   
 10. ferihan

  ferihan TÜİSAG Üyesi

  kesin mi   
 11. Demet GÜRPINAR

  Demet GÜRPINAR TÜİSAG Üyesi

  Nasıl bir yol izleyebiliriz? Ben itiraz için para yatırdım. Dilekçe mi hazırlayacağım şimdi. Bu mahkeme yoluna gidilirse ne zaman açıklanır?   
 12. Sancak

  Sancak TÜİSAG Üyesi

  Mahkeme yoluyla kazanan varmı ki? mahmeke en az 1 yıl sürer. Yanlış soru cevabı düşünürken doğru bir sorudan daha fazla insanın vaktini alır. kaybettiğimiz vakit ne olacak? Ne doğrusu bu sınavın iptali yada barajı 60 ya da 50 ye çekmek olur..

   
 13. umutisg

  umutisg TÜİSAG Üyesi

  Sayın Çalışma Bakanımız FARUK ÇELİK in mutlaka bu konuya bir el atmasını bekliyoruz.
  Türkiye 'de iş sağlığı ve güvenliği onun değerli katkılarıyla ve özverisiyle , tam anlamıyla hayata geçirildi. Eminim ISG uzmanı adaylarının mağdur olmasına izin vermeyecektir....
   
 14. orhanyilmaz

  orhanyilmaz TÜİSAG Üyesi

  Hepsi düzmece yalan dolan haberler sırf ilgi çeksin diye kasıtlı yapılan haberler olarak düşünüyorum.A sınıfı uzman 50 bin lira maaşla çalışıyormuş öyle diyor ilgili haber :)
  Sırf şu kurslara ilgi artsın yeni sektör oluşsun diye işssiz arkadaşlarımızın cebinde kalan paraları da böyle kurslar yiyip bitiriyo.
  Hem yanlıuş soru hazırlayıp hem üstüne 10 tl başvuru ücreti alan tek devlet bizim devletimizdir bundan eminim.oyuna gelmeyin arkadaşlar bile bile kasıtlı çıkan haberler bunlar paranız cebinizde kalsın

   
 15. FAZIL KARAKÜP

  FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

  sınavın uygulama şekline itiraz edilebilir.
  1-sınavdan hemen sonra soruların birçoğunun internetten yayınlanması ve şaibe
  2- sınava 1 ay kala ve eğitimler bittikten sonra yönetmelik değişmesi ve bundan sorumlu olmamız.
  3- Eğitim döneminde göremediğimiz yönetmelik konularından sorumlu olmamız ve buralardan sorular gelmesi.
  4- Tüzüklerden soruların gelmesi ve bazı tüzüklerin iptal edildiği.
  5- İptal edilen soruların haricinde en az 10 tane daha sorunun iptal edilmesi gerektiği ve itiraz komisyonun yetersiz bir zamanda inceleme yaptığı ve verdiği kararların eksikliği. İtiraz dilekçelerinin hepsinin incelenmediği.
  6- İptal edilen soruların 10 gün içinde meb ve casgem tarafından resmi açıklama yapılmadığı.
  gibi sebepler ile sınavın yapılış ve uygulamasına itiraz edebiliriz. O zaman sınav tamamen iptal olma ihtimali var. En sonunda mahkeme tabi. Öncelikle 5 günlük süre kullanılabilir.   
 16. baret_ahmet

  baret_ahmet TÜİSAG Üyesi


  Aynı şekilde sınavın ertesi gününde iki kez hesapladım 67 bekliyorum. 2 şık değişimi + 1 iptalle toplamda +3 bekliyorum pat 55 geldi. Şoka girdim, gözlerim büyüdü. Dünden beri kabus görüyorum...

   
 17. cumali111

  cumali111 TÜİSAG Üyesi

  emi
  nmisiniz

   
 18. Basri Varlı

  Basri Varlı TÜİSAG Üyesi

  Çok haklısınız, bir daha bu şekilde fikrimi açıklamayacağım. Sizlere başarılar diliyorum.

   
 19. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar Basri Varlı,
  Ben 18 ağustos sınavından geçtim. Ancak bu açıklamanızın çok talihsiz bir açıklama olduğunu düşünüyorum.
  Siz 18 mayıs sınavında 82 aldım demişsiniz. Bence çok başarılı bir puan değil. Ben o sınavı evimde yaptım, 89 aldım. Üstelik iptal sorularınada bakmadım bile. Düzgün moralle Ankara'ya gittim. Ama sınavı görünce şok oldum. Çünkü çok çok uzun, düşündürücü ve tüm şıkların neredeyse aynı olduğu izlenimini veren sorular gördüm. Birde bize tüzük sorulmayacak demişlerdi, tüzüklerin kapağını açmadık. Size tüzük sorulacak demişlerdi, muhtemelen siz tüzüklere çalıştınız. Ben tüzük çalışmadığım halde 7 iptalden sadece +1 alabildim. demek hepsini doğru yapmışım.
  Sonuç olarak, yaptığınız kıyaslama kabul edilebilir gelmedi bana.
  Ben iddia ediyorum, 69 ve 68 alan arkadaşlar, hatta 67 alanlar, bu uzun sorular ve zorlu şartlardan ötürü çok kolay 3-4 soruyu yanlış yaptıkları için kaldılar. Bilgisiz olduklarına ihtimal dahi vermiyorum. hatta 55 alanların bile yeterli olduğuna şüphem yok. Bu sınav bence kaybeden arkadaşlarıma hırs vermeli.. Daha sert hazırlanlamaları ve kasım sınavında 80 baz puanı hedeflemelerini tavsiye ediyorum. Sizleri takip edeceğim, desteğim sizlerle müstakbel meslektaşlarım..
  Saygılarımla..

   
  sevilay sanlı bu yazıya teşekkür etti.
 20. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Dostum sınav iptal edilse kazananlarada kaybedenlerede zararı dokunur. soru iptal edilmesi konusuna odaklanılmalı bence.. böylece iptal sorular 14 lere ulaşır ki bu çoğu kişinin geçmesi manasına gelir..

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica