18 Ağustos 2013 C Sınıfı Iş Güvenliği Sınavı Hakkında Inceleme Başlatılmış | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

18 Ağustos 2013 C Sınıfı Iş Güvenliği Sınavı Hakkında Inceleme Başlatılmış

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Hakan ÖZTÜRK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. izzett

  izzett TÜİSAG Üyesi  bır olalım bırlık ollalım hakkımızı arayalım..mayıs sınavına hıc calısmaıgım hale 68 aldım ..agustostakıne ıse cok calısmama ragmen en fazla 65 alacam..sacma sapan bı sınavdı ..kısacası bız semerı sırtımıza alırsak vuran cok olur.bu ıse dur demelıyız.sesımızı daha gur cıkartmalyız..gerekırse toplanıp bı basın acıklaması yada 1-2saatlık oturma eylemı yapalım derım


   
  tugba9035, emsalsiz_, EDAYILDIZ ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. Att41

  Att41 TÜİSAG Üyesi

  Çok haklısın..!! Busınavdan geçer not alan arkadaşlarda destek olsun..!! sınav iptal değil, sorulan hatalı sorular iptal olsun..!! Ne gerekiyorsa sonuçlar açıklandıktan sonra herşey için geç kalınmış olacak..!!!! TUİSAG da destek olmalı hatta..!!

   
 3. izzett

  izzett TÜİSAG Üyesi

  kesınlıkle...bız burda sabahtan aksama kadar oturup konuslaım su soru hatalı bu soru hatalı..degısen ne olcak solıyım degısen zaman olcak..adam akıllı orgutlenmelı ve sesımızı cıkartmalıyız..dernekte bu konuda yanımızda olursa emın olun magdurıyetımız gıderlır..

     

   
  kimyacaa bu yazıya teşekkür etti.
 4. Demet GÜRPINAR

  Demet GÜRPINAR TÜİSAG Üyesi

  Ben itiraz etmiştim fakat yazılı bir bilgi bana halen ulaşmadı. Şimdi merak ediyorum itiraz ettiklerime gerekçe neler yazmışlar?? Neden iptal edilmemiş??

   
 5. mrttaskaya

  mrttaskaya TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar yeni girdimde sayfaya.iptal edilmesi gereken sorular iptal olmamıştı zaten.yine itiraz edelim gündem oluşturamaz isek iptal etmezler.

     

   
 6. eskmn

  eskmn TÜİSAG Üyesi

  c sınıfında sınav iptal edilmesini gerektirecek bir durum görmüyorum. şu anki durumla 75-80 alıyorum ve geçiyorum. madem 22 soru iptal olabiliyor. en güzeli tüm şaibeli soruların c sınıfı sınavı için de iptal edilmesi. böylece hem benim gibi geçen kişiler bir daha ankaraya gidip sınav stresi yaşamaz hem de 65-69 arası kalan arkadaşlarım bir daha uğraşmadan geçer.. 10 soru daha var kafadan iptal olması gereken

   
  fucgul, çiğdem yılmaz, tugba9035 ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
 7. u.arslan1981

  u.arslan1981 TÜİSAG Üyesi

  sınava inceleme gelince ne olacak acaba?iptalmi olacak,soru sayısısmı düşecek merak ettim.bilgisi olan varmı.ve ayrıca bu sınavı hazırlayanların yanına kalmamalı.böyle saçma sınavlar hiç görmedim.burdan şu çıkıyor,bu sınavı hazırlayanlar yetkin değil,büyük ihtimalle torpille yerleşmişlerdir.olacağı bu..
   
  çiğdem yılmaz bu yazıya teşekkür etti.
 8. mrt-men

  mrt-men TÜİSAG Üyesi

  ağustos sınavı için soruşturma mı başlatılmış ??? inanamadım!!!!
  gerçek mi??   
 9. aim_mehmet

  aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

  Bende aynı durumdayım ikinci sinavimdi 65-66 anca gelir mayısta da 68 ile kaldım. abuk subuk sorular yüzünden çektiğimiz cileye bak.!!!!

     

   
  çiğdem yılmaz bu yazıya teşekkür etti.
 10. emre sulun

  emre sulun Guest

  sınav iptali kimsenin işine gelmez. Yapılması gereken arkadaşlarında dediği gibi iptal sayılarını artırmak. Tıpkı A grubu gibi. Ben A sınıfı iptal olmamış haliyle çözdüm(deneme amaçlı) 59 aldım iptaller gelince oldum 78. C sınıfından 69-73 arası bekliyorum. Eğer uzman olmak sınavla alakalı ise burda bir dengesizlik ve haksızlık var, çifte standart var. Hem 2016 ya kadar uyduruk işlerde çalışayım, hem mesleki tecrübelerimle A sınıfı olma hakkımı içeren madde durdurulsun iyimiş valla. A sınavından 78 alıyor C sınavından 69 bekliyorsam sorumlu ve sorunlu kim bilmek istiyorum.   
 11. Att41

  Att41 TÜİSAG Üyesi

  Ayrıca o sınavdan geçmeyi bekleyenlerden biride benim.. İptal olması gereken birsürü soru iptal olmadı..   
 12. Selma91

  Selma91 TÜİSAG Üyesi

  kesınlıkle katılıyorum iptal olması gereken sorular ıptal olmadı. hepimiz bır olmalyız arkadaslar

   
  çiğdem yılmaz, izzett ve Att41 bu yazıya teşekkür etti.
 13. yacem

  yacem TÜİSAG Üyesi

  madem ki 22soru iptalle Asınıfı iptal olmadı Cler içinde yanlışlar iptal olup puan hesaplanmalı
   
  Att41 bu yazıya teşekkür etti.
 14. Basri Varlı

  Basri Varlı TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar,
  Ben, 18 Mayıs 2013 sınavında 82 aldım ve C sınıfı İGU oldum. 18 Ağustos sınavı soruları yayınlanınca kendimi A,B,C sınavlarına tabi tuttum. Ardarda 3 sınav sorularını cevapladım. İptaller öncesi A'dan 74, B'den 79 ve C'den 71 aldım.İptal ve şık değişikliği sonrası notlarım A için 78, B için 79, C için 71 oldu. Sadece A 4 puan yükseldi. Diğerleri değişmedi. Kullandığım maksimum süre 87 dakika oldu.
  Siz değerli uzman ve uzman adayı arkadaşlarıma söylemek istediğim şu.
  Suçu hep başka yerlerde değil, biraz da kendimizde aramalıyız.
  Saygılarımla

   
  baransely bu yazıya teşekkür etti.
 15. mikayil aktemur

  mikayil aktemur TÜİSAG Üyesi

  evet haklısınız birazda kendimizde aramalıyız ama ben nerden bileyim nötrona karşı plastikle koruna bileceğimi eğer japonlarda bilseydi bu soruyu yazanlar gibi atom bombasından kimse ölmezdi ...

  http://www.egitisim.gen.tr/OHuseyin_Notronbomb.htm

  saygılarımla   
  perdeler ve çiğdem yılmaz bu yazıya teşekkür etti.
 16. İsmail Vural İSEL

  İsmail Vural İSEL TÜİSAG Üyesi


  Basri Bey Güzel Söylemiş ama yanlış söylemiş,

  Ben de 18 Mayıs sınavını yaptım ve 86 aldım. Ama bu bir gösterge değil ki. Basri bey o kadar bilgisiyle ve uzmanlık belgesi olmasına rağmen rahat ortamda yaptığı sınavdan, hiçbir psiko-sosyal risk altında olmadan ancak 71 alabilmiş.

  Doğru düzgün bir sınav olsa, kaliteli bir sınav olsa tabii ki herkes kendinde arar. Herhalde buradaki herkes bunu idrak edebilecek düzeyde bir eğitim almıştır.

  Hiç soru iptali olmayan bir sınavda barajı geçememekten hiç kimse gocunmaz, yeterli çalışmamışım der. Ancak iptaller, ve sınavdaki ciddiyetsizlik, bu işe verilecek emeğin ve beklentilerin bir türlü karşılığını bulmayacağını ilk başlangıç noktasında insanları düşündürtüyor.

  Herkese Sonsuz Başarılar Dilerim,

  Selamlar

   
  Zafer Koçaş, flzkdm, kimyacaa ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
 17. hakan35

  hakan35 TÜİSAG Üyesi

  bu arkadaşımızın haklılık payı var 7 soru iptal 2 sorununda şıkkı değişiyor ve hala 67-68 de kalıyorum gibi bir durum çıkıyorsa en azından iğneyide kendime batırırım. buradan düzgün ve doğru bir sınav olduğu anlaşılmasın tabikide bana görede iptal edilmesi gereken 2-3 soru daha var ama iptal edilenlerin içinde de bence iptal edilmesine gerek olmayan sorularda var. sınavın komple iptali çok büyük sorunlar doğurur sınava giripte geçenlerin tekrar sınava girmeleri çok büyük haksızlık olur ki bu haksızlık sadece zaman kaybı değil çok büyük maddi kayıpta olacak. iptal olduğu zaman belge alma süreleri en az 3 ay ötelenecek kabaca 3*1500tl den 4500 tl+yol ve konaklama masrafları olunca yine kabaca en az 5000tl bir kayıp olacak. sınav iptali yerine geriye kalan 2-3 sorunun iptali yönünde bir çalışma içerisine girerseniz daha kolay sonuç alabilirsiniz. bilmem anlatabildim mi.

   
 18. izzett

  izzett TÜİSAG Üyesi

  Arkdaslar burda bir kisi mayusta 82 alip kndini dnmk icin agustos sinavibda 71 aliyorsa bundan bize ne...sinavda yaptigin butun sorulari yuzde yuz emin bi sekilde mi isaretledin.

   
  Zafer Koçaş ve ayhantas bu yazıya teşekkür etti.
 19. İsmail Vural İSEL

  İsmail Vural İSEL TÜİSAG Üyesi


  Hakan Bey Haklısınız,

  Adı İş Güvenliği Sınavı iken, Sınavın güvenilirliğini sorgulatır hale getirmemek lazım. Onun için kim ne söylese haklıdır kendi konumunda. İptal olan sorular Tüzük'ten dolayı iptal oldu ve onlar zaten çoğu insanda doğru idi.

  Ben sınavın neticelendiğini, farklı bir sonuç çıkmayacağını düşünüyorum. Geçemeyen arkadaşların, eğer ki bu yolda devam etmek istiyorlarsa, bir sonraki sınav için yarından itibaren çalışmaya başlamalarını öneriyorum.

  İyi günler dilerim,

   
 20. hakan35

  hakan35 TÜİSAG Üyesi


  sizde haklısınız dediğiniz gibi asıl önemli olan sınavın güvenirliliği ama maalesef bizim ülkemizdeki hiçbir sınava sahşen benim güvenim yok. ama dediğim gibi çözüm bu sınavın iptali değil çünkü o zaman bundan önceki hatalı soru sorulan bütün sınavların iptal olması gerekliliği doğar.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica