17000 İSG uzmanına ihtiyacı

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında yetginsercan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. yetginsercan

  yetginsercan TÜİSAG Üyesi  Tam kaynağından emin değilim ama bugün 17000 İSG uzmanına ihtiyaç olduğunu duydum. Bunu karşılayacak kadar uzman var mı şu an?


   
 2. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  yok maalesef sayın sercan....zaten o kadar uzman olsaydı uzmana ihtiyaç var demezlerdi...ama uzman sayısını artırmayı planlıyorlar galiba.

   
  yetginsercan bu yazıya teşekkür etti.
 3. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  Ortalık uzman kaynayacak desenize :) Her iş gibi bu işinde suyu çıkacak yani :( kalite artırımına neden gidilmiyor acaba?

     

   
  simyaci35 ve dedeemre35 bu yazıya teşekkür etti.
 4. murkiv5555

  murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

  bu sınavda da aralık ayındaki sınav gibi yaparlarsa çok zor karşılanır uzman ihtiyacı tahminimce gene aralık ayındaki sınav gibi olacak...

   
 5. Abidin Dede

  Abidin Dede TÜİSAG Üyesi

  yasa tasarısı gelecekte bir gün görüşülüp te yasalaşırsa, ve bir yıl 2 yıl sonra yürürlüğe girecek maddeler de yürürse eğer çok daha uzmana ihtiyaç olacağı kanaatindeyim..

     

   
 6. Emre DEDE

  Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

  sına dediğiniz gibi aralık gibi olursaki benim gibi ikinci kez sınavagirecek arkadaşlara allah kolaylık versin demekten başka birşey diyemem....

   
 7. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  ben de tam tersini düşünüyorum sayın murkiv....sadece his..
   
 8. murkiv5555

  murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

  inşallah dediğiniz gibi olur son dönemdeki iş kazalarının artması (tabiki temennim hiç olmasın) benide zor yapılmayacağı kanaatine götürüyor ama yinede güvenemiyorum işte saygılar   
 9. yetginsercan

  yetginsercan TÜİSAG Üyesi

  ben de daha kolay olacağı kanaatindeyim. hem eleman lazım hem de zor ama belki bir özür niteliğinde.

     

   
 10. Emrah ULUTÜRK

  Emrah ULUTÜRK TÜİSAG Üyesi

  bencu bu yeni tasarı çıkınca devlet KPSS ile İSG uzmanı olacak bu yuzden kpss girmek lazım ..kasımda atamalar var orda alırr
  bu belgeye sahip olmak koşulnu öne sürcek tabiiii   
 11. Halim Bayrak

  Halim Bayrak TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar... sanki mevcut uzmanlar işler arasından iş beğeniyorlar. Sağlıklı denetim ve yaptırım yok ki. Şu an İSİG gereğini yapanla yapmayan arasında bir fark yok. Gereğini yapmak ciddi bir maliyet ve yapılmazsa kul hakkıdır.   
 12. msezgin

  msezgin TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar kolay sınav beklemeyin. Mantıklı düşünüldüğünde olması gerekenin de bu olduğu sonucuna varılır. Şöyle bakalım, mühendis olmak için en az 4 yıl dolu dolu okuyup onlarca sınava giriyoruz ve sonunda 1 -2 bilemedin 3 branşta çalışabiliyoruz. Oysa C sınıfı bile olsanız bu sertifika sayesinde bütün branşlar emrinizde, tabi kendinizi yetiştirmişseniz. EEE kendini yetiştirmiş olana da zaten sınav zor gelmez. Bilmem yanlış mı düşünüyorum!!!:)

   
 13. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  sayın sezgin, 24 aralık sınavına göre değerlendirme yaptım...dediğim gibi sadece içimden gelen bir his...belki de öyle olmasını arzuladığımdandır..:)
   
 14. murkiv5555

  murkiv5555 TÜİSAG Üyesi

  bir yönden haklısınız sezgin bey fakat ilk defa uzman olacak kişilere, 24 aralıktaki gibi muammalı ve b ve a uzman sınıfları ile aynı soruları olan bir sınav yapılmaması lazım b ve a sınıfı uzman adayları kendini yetiştirmiş olarak sınava giren kişiler sonuçta c sınıfı olmadan iş güvenliği yapılamıyor nasıl tecrübe edinilecek ki... saygıla

   
 15. MARBLE_İSG

  MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

  sınav tabiki önemli, geçmek için bir basamak sadece.Asıl sınav sonrası uzman arkadaşların sektörde neler yapacağı ve yapabileceği.
  Bu işi hakkıyla yapıp iyi ücret almakta bizim elimizde,bu işi ucuza kalitesiz yapıp ayağa düşürmekte bizim elimizde.Örnek Bknz.Maden Mühendislerinde teknik nezaretçilik olayı....Saygılar herkese.   
  mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
 16. Serkan YALÇIN

  Serkan YALÇIN TÜİSAG Üyesi

  biz okulunu okuyoruzz isg bakalım :):)

   
 17. sameturhan

  sameturhan TÜİSAG Üyesi

  Sonuna kadar katılıyorum sana Mehmet. İşin tam anlamıyla suyu çıkacak ve ortada kalite denen birşey kalmayacak. Bu iş böyle giderse zaten iş güvenliği uzmanı diye birşey kalmaz adına günah keçisi denilir. Patronlar keyfine bakar uzmanlar hapsi boylarr.. Bu işin çözümünün iş Güvenliği uzmanlarının bir topluluk oluşturması ve birlikte hareket etmeleri ile çözüleceğini düşünüyorum. Çalışma koşulları, ücret, vb konusunda standartlar getirilmeli ve İş güvenliği uzmanını patronlardan koruyucu kararlar alınmalı.

   
 18. Serkan YALÇIN

  Serkan YALÇIN TÜİSAG Üyesi

  harıka yorum teşekkür ederim...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica