Tartışma - 16 Aralık 2017 C Sınıfı Sınav Sonucunuz Nedir? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 16 Aralık 2017 C Sınıfı Sınav Sonucunuz Nedir?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

16 Aralık 2017 C Sınıfı Sınav Sonucunuz Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 18 Ocak 2018.
  1. Geçtim :)

52,0%
  2. Kaldım :(

48,0%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

16 Aralık 2017 C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına giren üyelerimiz bu konu başlığı altında sınavdan kaç puan ile geçip yada kaç puan ile kaldığını duyurabilir ve anketimize katılabilir.

2. Coşkun hande bulut

Coşkun hande bulut TÜİSAG Üyesi

3. Erkan Hakan

Erkan Hakan TÜİSAG Üyesi

80 puanla geçeceğim sanırım.

4. Coşkun hande bulut

Coşkun hande bulut TÜİSAG Üyesi

5. Erkan Hakan

Erkan Hakan TÜİSAG Üyesi

tabiki imzaladım. Ben sınavı geçtim ancak bu sınav sorularında bilgiye yönelik soru azdı. Bu şekil sormaya devam edeceklerse baraj düşmeli.

Gül Bahar ve Coşkun hande bulut bu yazıya teşekkür etti.
  6. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

Hande hanım merhaba,
    Lütfen mesajlarınızı tekrarlamayın ve direk olarak üyelere mesajla imza olayını diretmeyin.
    Mesajınız yukarıda mevcut ve üyeler tarafından görülmektedir.
    İsteyen üyelerimiz mesajınızı okuyup değerlendireceklerdir.
    Bu sözlü bir uyarı olup aynı şekilde davranmaya devam ederseniz tarafınıza ceza puanı verilecektir.

Gül Bahar, Coşkun hande bulut ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  7. Yılmaz Bozacı

Yılmaz Bozacı TÜİSAG Üyesi

Ortalıkta Uzmandan geçilmiyor Asgari ücrete kadar düşmüş maaşlar halen baraj 60 olsu diye yaygara koparıyorsunuz. Ne olacak o zaman uzman sayısı 2 katına çıkacak asgari ücretten yukarı iş bulamayacak hiç kimse. biraz mantıklı düşünün. Mesele sınavı geçmek değil işe girip adam gibi maaş alabilmek. O olmadıktan sonra baraj komple kalksa neye yarar. Bazı şeyleri biraz mantıklı düşünün. Bahsettiğimiz konu iş güvenliği.

volkancoskun, Abdulmecit YILDIZ, amerve ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. Yılmaz Bozacı

43-45 arasında doğrum var cevabını hatırlamadığım sorularla birlikte. Aşırı stres yapmasam 49 doğruyla bitiriyormuşum işi. Çok iyi bildiğim 2 soru daha önceden bilgim olduğu halde güvenlik işaretleri konusu yüzünden mavi diye işaretlediğimi değiştirip sarı yaptığım asansör sorusu,bir de balıklama atladığım hepatit sorusu. Demek ki stres yapmamak gerekmiş. neyse bu da yeterli :) Geçmiş olsun herkese.

Abdulmecit YILDIZ bu yazıya teşekkür etti.
  9. Erkan Hakan

Erkan Hakan TÜİSAG Üyesi

Ortalıkta uzmandan geçilmiyor dediğin, MEB in yaptığı ilkokul seviyesi sınavlardan olmasın. Meb ne kadar okuryazar seviyesinde sınav yaptırsa, OSYM de ya çok detay yada kelime oyunları ile üst perdeden sınav yapıyor. Genel olarak orta yol bulma sorunu var zaten toplumca. Vur deyince öldürüyoruz.

10. Yılmaz Bozacı

İyi de yapıyor. MEB'in yaptığı sınav sonuçlarını görüyoruz doğru düzgün bilgisi olmayan, sırf alayımda kenarda dursun diye belge alan,aldığı belgeyi kiralayan uzmanlar dolu. İyi yapmış ösym daha da zorlaştırsın derim ben en azından gerçek bilgisi olan uzmanlar geçer sınavı da en azından ücretler düşük olmaz. A sınıfına adamlar Asgari ücret teklif ediyor bu güzel bir şey mi şimdi.

volkancoskun ve Abdulmecit YILDIZ bu yazıya teşekkür etti.
  11. Yılmaz Bozacı

Daha ÖSYM'nin sorusunda ki yağlanmış alüminyum alaşımlı tüp nasıl temizlenir sorusuna mazot diyebilen sonra da bu kadar basit soruyu nasıl bilemezsin diye insanları azarlayan OSGB sahibi mühendis kökenli uzmanlar var. bu adam Alüminyum alaşımlı tüpün dalgıçların kullandığı solunum tüpü olduğunu içinde oksijen bulunduğunu ve oksijenin tüpünün mazotla temizlenmemesi gerektiğini bilmiyor. ben mühendis değilim,teknikerim ve hayatımda dalgıç tüpü görmedim,oksijen tüpü kullanmadım. Böyle insanların piyasada dolanıp iş güvenliği uzmanı olması çok mu iyi şimdi.

ataselim, volkancoskun ve Abdulmecit YILDIZ bu yazıya teşekkür etti.
  12. Harun Bey

Harun Bey TÜİSAG Üyesi

Aramızda ÖSYM ye 20 TL yatırıp dilekçe vererek resmi olarak sınav sorularına itiraz edecek olan varmı? sadece forumlarda itiraz yazmak hiçbir şeyi değiştirmiyor! bir sonuç elde edeceksek yani 33 veya 34 doğru yapan arkadaşlarımızın "iptal edilmesi muhtemel sorular" sayesinde bu sınavdan başarılı sayılmasını sağlamak istiyorsak; şüpheli olan, farklı anlamlara gelebilecek tarzda karışık ifadelerle sorulmuş olan sorulara itiraz edelim. örneğin Kwatt/saat ne için kullanılır enerji aydınlanma vs.. sorusu bu ve diğerleri gibi sorulara itiraz edelim. ben bu soruyu doğru yaptığım için itiraz edemem RESMİ itirazda bulunacak arkadaşlar hangi soruya itiraz edeceğiyle birlikte buradan yazabilirmi

13. deniz aydemir

deniz aydemir TÜİSAG Üyesi

''.. en azından gerçek bilgisi olan uzmanlar geçer sınavı da..'' diyen arkadaş gerçekten bu sınav sorularının bilgi ölçtüğünü mü düşünüyor ???

14. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Merhaba arkadaşlar.
    Rica ediyorum mesajlarınızı saygı çerçevesinde yazalım ve karşılıklı ithamlarda bulunmayalım. Son mesajlarınız silinmiştir. Bilgilerinize...

Zubeyr yumuşak bu yazıya teşekkür etti.
  15. yasemin özdağ

yasemin özdağ TÜİSAG Üyesi

kesinlikle baraj puanı değişmemeli sonra yalandan iş güvenliği uzmanından geçilmiyor maaş düşüyor elini atsan c sınıfı iş güvenliği uzmanı, sınavın zorluğuna bişey demiyorumda adaletsiz soru dağılımı çok yanlış biyoloji soruları fizik sorularıyla dolu buda iş güvenliği uzmanın bilmesi gerekenden çok uzak çinko sorusu,güç sorusu,aydınlatma birimi sorusu,mor ötesi ışın sorusu,hebatit b sorusu,biyolojik etken sorusu,hastalık sayısına işaret edecek kavram sorusu,havadaki nem mikatrı,sesin yayılma sorusu,bu sorular yüzünden kalmam olmadı biyoloji okumuş olsaydım kalmazdım heralde güya meslek hastalığına önem vermek için sorulmuş sorular ama yok hiç bir alakası mor ötesinin dalga boyumuşta maden tanımlarıymışta ne alaka yani senin sorun maden tanımları değil madende güvenlik sığınma odaları hakkında soru olmalı soru sormayı bilmiyor bu ösym.

16. yasemin özdağ

yasemin özdağ TÜİSAG Üyesi

birde sayfalarca not tutup çalışıp kalıyorsam bir sıkıntı var bu işte nisandaki sınava yönetmelik değilde oturup fizik kimya,biyoloji çalışayım bari 10 soru bunlardan

17. Yılmaz Bozacı

Az biraz oturup düşünseler o baraj düştüğünde kimler zarar göreceğini anlarlar. zaten. Piyasadan haberi olmayanlar ezbere konuşuyor işte.

18. Yılmaz Bozacı

Anadolu aöf Veteriner Teknikerliği, Ata Aöf Acil durum afet yönetimi, AUZEF Sivil Havacılık işletmeciliği yönetimi,dgs bu üç bölümde okurken bir de yanında dgs için çalışmaya çalışırken üstüne isg uzmanlık sınavına hazırlandım(42-45 Doğru arasında), Peşpeşe sınavlara girerken ki Veteriner teknikerliği derslerinini söylemem bile gerek yok, Bu başarıyı sağlayabiliyorsam oturup çalışın sizde sağlarsınız.

"TUGCE" bu yazıya teşekkür etti.
  19. "TUGCE"

"TUGCE" TÜİSAG Üyesi

Bende size katılıyorum belki kaldım belki gectim ama aynı durumdayım sızınle ekstradan ailesel sorunlarım oldugu halde sınava gece gunduz calıstım. Valla ben kendımı bu kadar paralayıp ıkı uc soruyla kalırsam barajda 60 vs dusup de yan gelıp yatarak gecenler olursa benım zoruma gıder o kadar derece yaptım okulda bu muydu karsılıgı derım kımse kusura bakmasında. Bosuna mı emek verıyoruz o kadar.

20. goza11

goza11 TÜİSAG Üyesi

bence değiştirilmesin ben 68 le kaldım 2. defada geçtim haketmeyen yapamayan geçmesin arkadaşım.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica