Tartışma : 14 Aralık 2019 Dsp Sınavı Sonrası Soruları Burada Tartışıyoruz

Sizce 14 Aralık 2019 DSP Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ?

• Kolay

Kullanılan: 1 3.2%
  • Orta

Kullanılan: 9 29.0%
  • Zor

Kullanılan: 21 67.7%

• Kullanılan toplam oy
    31
  • Bu anket kapanacak: .

ntura

TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Güv. Uzmanı (C)
arkadaşlar
kişisel koruyucu donanımların iş yerinde kullanılması hakkında yönetmelikte akustik baret ibaresini ben göremedim. Görebilen varsa hangi maddede geçtiğini paylaşabilir misiniz.

Numeko Safety İş Güvenliği Ekipmanları

İkraali23

TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer Sağlık Personeli (DSP)
arkadaşlar
kişisel koruyucu donanımların iş yerinde kullanılması hakkında yönetmelikte akustik baret ibaresini ben göremedim. Görebilen varsa hangi maddede geçtiğini paylaşabilir misiniz.
Tam kulak koruyucu kkd diye geçiyor

İkraali23

TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
bide hastalıklarla alakalı bir soru daha vardı şıklar arasında tularemi felan vardı zoonotik hastalıkları olan soru değil
Bir pnömöni ydi ama L ile başlıyordu E şıkkıydı galiba

Burak yüksek

TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Merhaba arkadaşlar
1)turizmde denkleştirme süresi toplu iş sözleşmesi ile kaç ay uzatılabilir--6 ay
2)deneme süresi toplu iş sözleşmesi yapılmamışsa en fazla kaç ay---2 ay
3)uluslararası etik ile ilgili bi soru vardı - benim cevabım iş güvenliği uzmanının çalışmlarına işveren müdahale edemez kısıtlayamaz gibi bir seçenek vardı.
4)kimya sektöründe çok kullanılan ekip oluşturulup diye devam eden soru----hazop
5)hastalık raporuna dayalı olarak ve çalışan ebeveynden sadece biri tarafından kullanılması kaydıyla, bir yıl içinde toptan veya bölümler hâlinde on güne kadar ücretli izin verilir.-----en az yüzde 70 oranında engelli çocuğu olanlara mazeret izni verilir.
6) İşveren tanımı ile ilgili sorunun cevabı işçi istihdam etmeyen işveren değildir.
7)sigortalının çalıştığı veya yaptığı işin niteliğinden dolayı tekrarlanan bir sebeple veya işin yürütüm şartları yüzünden uğradığı geçici veya sürekli hastalık, bedensel veya ruhsal özürlülük halleridir. --- meslek hastalığının tanımı
8) İş kazası İşyerinde veya işin yürütümü nedeniyle meydana gelen, ölüme sebebiyet veren veya vücut bütünlüğünü ruhen ya da bedenen engelli hâle getiren olayı ifade eder. --- 6331 sayılı kanun
9)kişiselkoruyucu donanım yönetmeliğine göre ; İŞVEREN risk değerlendirme sonucuna göre iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri ile kullanılması gereken kkd yi belirler.
10) Asbest ilgili bi soru vardı vücuda nasıl alınır diye ben solunum yoluyla dedim tütsü de karıştırmışlar o soruda.
Bu turizm sorusunun cevabı 4 değil miydi nerde yazıyor 6 ay ben bulamadım

ntura

TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Güv. Uzmanı (C)
Bu turizm sorusunun cevabı 4 değil miydi nerde yazıyor 6 ay ben bulamadım
İş kanunu madde 63 "(Ek cümle: 6/5/2016- 6715/3 md.) Turizm sektöründe dört aylık süre içinde işçinin haftalık ortalama çalışma süresi, normal haftalık çalışma süresini aşamaz; denkleştirme süresi toplu iş sözleşmeleri ile altı aya kadar artırılabilir. "

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.