Duyuru 14 Aralik 2013 Tarihinde Yapilacak Işyeri Hekimliği Ve Iş Güvenliği Uzmanliği Sinav Duyurusu

Konu, 'İSGdosya Son Eklenenler' kısmında ISGdosya tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ISGdosya

  ISGdosya TÜİSAG Üyesi  14 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI sınav DUYURUSU (11.10.2013)
  14 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI sınav DUYURUSU Bilindiği üzere; işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarının eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir. Bu itibarla; 14.12.2013 günü yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, adayların bu takvime göre hareket etmeleri önem arz etmektedir. … Okumaya Devam Et →
  Devamını Oku...


   
 2. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  dikkatimi çeken bu açıklama oldu ...


  Bu duyurunun 7. maddesi doğrultusunda 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınava girenler, başarılı olsalar dahi, daha sonra Genel Müdürlüğümüzce yapılacak incelemelerde durumları ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen hükümlere uymayanlara kesinlikle belge düzenlenemeyecek ve herhangi bir hak talep edemeyeceklerdir.


   
 3. aragon34

  aragon34 TÜİSAG Üyesi

  Söz konusu adaylar; 05.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, Bağ-Kur ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ na tabi çalışanlar prim ödeme gün sayısını gösteren hizmet dökümünü gösterir belge, Emekli Sandığına tabi çalışanlar ise Kurumlarından alacakları resmi yazı ile ) Bakanlığa başvurmak zorundadır. İstenilen belgelerde herhangi bir onay şartı aranmamaktadır.


  "Bakanlığa başvurmak zorundadır" derken, evrakları bakanlığa elden mi teslim edeceğiz diyor? Yani, posta ya da kargo yoluyla gönderilemez mi?


     

   
  Goryus bu yazıya teşekkür etti.
 4. duygutoprak

  duygutoprak TÜİSAG Üyesi

  Çok isaetli bir soru kesinlikle aydınlatıcı bi açıklama değil ... eldenmi kargomu ???

   
 5. murat82yilmaz

  murat82yilmaz TÜİSAG Üyesi

  21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA İLİŞKİN DUYURU


  23 Kasım 2013 tarihinde yapılması gereken işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavının ertelenerek söz konusu sınavın 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacağı duyurulmuştu. Ancak Milli Eğitim Bakanlığınca 14 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim sınavlarının da olduğu belirtildiğinden, her iki sınava da girecek adayların mağduriyetinin önlenmesi için 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınav 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacaktır. Buna ilişkin sınav duyurusu ayrıca yayımlanmıştır.


  Sınava girecek adayların çokluğu ve bu doğrultuda gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucunda söz konusu sınavın 21 Aralık 2013 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa ili olmak üzere beş merkezde yapılması uygun görülmüştür.


  Bu nedenle;

  1)14 Aralık 2013 tarihli sınav uygulama duyurusu yürürlükten kaldırılmıştır.

  2)sınav 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacağından söz konusu sınav ile ilgili sınav uygulama duyurusu Kasım ayının ikinci haftasında www.isggm.gov.tr adresinde yapılacaktır.

  3) Bakanlığımızca yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alıp 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girecek adayların eğitimlerini en geç 10.11.2013 (örgün eğitim bitiş tarihi) tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.


  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica