Tartışma 13 Temmuz 2019 Tmgd Sınavı Sonrası Soruları Burada Tartışıyoruz

Sizce 18 Mayıs 2019 DSP Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    23
  • Anket kapatılmış .

Mehmet Harun Yüce

TÜİSAG Üyesi
A7 sorusu (B28) sorusu hatalı değil. Cevap şıkkı C
tarif edilen madde 3148 PGI çıkıyor ( PGI kriterlerini karşılamadığı yönünde bir alt bilgi verilmemiş soruda)
O nedenle cevap I,VI ve V yani C

İnan kocal

TÜİSAG Üyesi
5.3.1.2 Levhalar, konteynerlerin, MEGC'lerin, tank-konteynerlerin veya portatif tankların her iki yanına ve her bir ucuna takılmalıdır. 37 . sorunun 2. öncülü yaniş. soru hatalı değil.doğru cevap II VE V yani E şıkkı.

Tespit doğru, MEGC'lerin 4 tarafına levha takılır ref 5.3.1.3, A37 (B18) iptal değil II ve V, yani E şıkkı doğru cevap.
B kitapçığının cevap anahtarında D olarak görünüyor E değil yanlışlık orda

Mehmet Harun Yüce

TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar, A-8, B-29 sorusunda, IV. öncülde "UN 0504 maddesi 4H2 kodlu tekli bir ambalajda taşınabilir" deniyor. P112 (c) de 4H2 dış ambalaj olarak verilmiş, öncül yanlış olarak kabul edilmiş. Bunda bir yanlışlık yok değil mi?

ümmet şaraldı

TÜİSAG Üyesi
Dilekçelerin değerlendirilme süreci ne kadar sürer acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar
Hatalı sorular ne zaman açıklanır

mehmet mustafa

TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar e-devletten sonucum değişmiş 1 soru artmış 67,5 almışım.Acaba bunlar önceden cevap anahtarını düzenlediler sonradan mı iptal sorulara geçecekler.çünkü sitelerinde iptal sorular görünmüyor.

Begum Erdogan

TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar e-devletten sonucum değişmiş 1 soru artmış 67,5 almışım.Acaba bunlar önceden cevap anahtarını düzenlediler sonradan mı iptal sorulara geçecekler.çünkü sitelerinde iptal sorular görünmüyor.
Zannetmiyorum çünkü A grubundan birine 2 soru eklenmiş bana 1 soru eklendi demekki az hatalı soru vardı

kerem akyol

TÜİSAG Üyesi
aynı anda açıklıyorlardı ama bundan önce bilmiyorum benimde 2 iptalle 70 olmuş çok şükür umarım herkesin iyi olur.

kerem akyol

TÜİSAG Üyesi
tmkt de yayınlandı a 22 (b3) ve a 40 (b21) hatalı ve cevap anahtarında yanlış olan sorular düzeltilmiş ( a 16 -b37, b18 ve b31)

dorhan havacı

TÜİSAG Üyesi
A kitapçığının 16.sorusu yanlış iken neden iptal edilmemiş
Kaza raporu sorusu

mehmet mustafa

TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar B 37 inci sorunun cevabının düzeltildiğini nerden anladiniz.Bana iptalden 1 tane geldi.Madem B 37 inci soru yani karayolunun kapanması 2 saat lik sorunun cevabı I ve V olsaydı 2 tane doğru gelecekti bana.siz telefonla mi görüştünüz.

Begum Erdogan

TÜİSAG Üyesi
Bencede bir hata var banada 1 soru eklenmiş b grubunun diğer soruların duzeltildigini sanmiyorum

Mehmet Harun Yüce

TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar itiraz edip geçer notaulaşanları tebrik ediyorum. Geri kalanlar için de önümüzdeki sınavlara iyi hazırlanmak önemli. Bu meyanda, benim anlayışıma ters gelen bir soru var. Fikri olan varsa yazarsa sevinirim. A kitapçığı 8. soru ile ilgili notum şöyle:

1) A kitapçığı 8.ci soru/ B kitapçığı 29.cu soru

Cevap C olarak cevap anahtarında yer almaktadır. Yani I., IV. ve V. öncüller yanlış kabul edilmektedir. I. ve V. öncüllerin yanlış olduğu çözümde çıkmaktadır. IV. öncül ise yanlış değil doğrudur. UN 0504 için Tablo A’da P112(c) ve PP48 (metal ambalaj kullanılamaz biçiminde) hükmü verilmiş olup P112 (c) tablosunda 4H2 ambalajı uygun bir seçenek olarak görülmektedir. Bu durumda sorunun doğru cevabı cevap şıklarında görülmemekte ve sorunun iptal edilmesi gerekmektedir.

A8. Ambalajlara ilişkin aşağıdakilerden hangileri yanlıştır?

I. İlk kaynama noktası 80 oC olan bir sıvı, 15 oC doldurma sıcaklığında, IBC’nin kapasitesinin % 94’üne kadar doldurulabilir.

II. Radyoaktif malzemeler içeren Tip IP-2 ambalajın üzerinde yön oklarının bulunmasına gerek yoktur.

III. Münhasır kullanım kapsamındaki sevkiyatlar haricinde, herhangi bir ambalajın veya üst ambalajın taşıma indeksi 10’u, kritik güvenlik indeksi ise 50’yi aşmayacaktır.

IV. UN 0504 maddesi 4H2 kodlu tekli bir ambalajda taşınabilir.

V. % 60'tan fazla, % 85'ten az hidrojen florür içeren UN 1790 maddesi tekli ambalaj olarak 12/07/2017 tarihinde üretilen plastik varilde taşınabilir.

A. I, II ve IV B. I, III ve V C. I, IV ve V D. II, III ve V E. IV ve V

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.