Duyuru 13 Mayis 2012 Tarihinde Yapilan C Sinifi Iş Güvenliği Uzmanliği Sinavina Katilan Adaylarin Dikkatine

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında Levent ACAR tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Levent ACAR

  Levent ACAR TÜİSAG Üyesi  Ankara 4. İdare Mahkemesinin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararı ile 13.5.2012 tarihinde yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında sorulan sorularla ilgili olarak A kitapçığındaki 17, 28, 75, 85, 100, 66 ve 68 nolu sorular ile bunlara karşılık gelen B kitapçığındaki 26, 37, 49, 59,74, 97 ve 99 nolu sorular iptal edilmiştir.

  Milli Eğitim Bakanlığınca, iptal edilen sorular adaylar lehine doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden yeniden değerlendirme yapılmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarı sayılanların listesi Genel Müdürlüğümüze bildirilmiştir.

  Söz konusu sınava giren ve yeniden değerlendirme sonucu 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar https://app2.csgb.gov.tr/SinavSonuc/ linkine tıklayarak kendilerini sorgulayabileceklerdir.

  Sorgulama sonucunda başarılı olduklarını gören adaylardan;

  1-) İlk defa belge alacakların belge bedeli olarak Genel Müdürlüğümüz adına açılan Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına 413.- TL yatırmaları gerekmektedir. Belge bedelini yatıranların belgeleri İSG-KATİP sisteminde tanımlanarak aktif hale getirilecek olup belgelerin kişilere teslimi ile ilgili daha sonra duyuru yapılacaktır.
  Söz konusu adaylar 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan prim gün sayısına göre belge sınıfı yükseltme sınavına girmek istedikleri taktirde belge bedelini en geç 10 Mart 2014 tarihine kadar yukarda belirtilen kurumsal tahsilat hesabına yatırmaları gerekmektedir.

  2-) 13 Mayıs 2012 tarihinde yapılan İGU sınavı ile ilgili yeniden yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan ancak, bu tarihten sonra yapılan İGU sınavlarına girerek başarılı olup adlarına belge düzenlenenler, sahip oldukları belgeyi değil de mahkeme kararı gereği hak kazandıkları belgeyi kullanmak istedikleri taktirde birinci maddede belirtilen ücret ödeme hususundaki açıklama doğrultusunda hareket etmeleri gerekmektedir.

  Öte yandan adaylardan bugüne kadar yapılan İGU sınavına girerek başarılı olan ve adlarına belge düzenlenenler 13 Mayıs 2012 tarihinde yapılan sınav için mahkeme kararı sonucu hak kazanıp bu belgeyi talep etmedikleri taktirde yeniden belge bedeli yatırmayacaklardır. Bu kişilerin sahip olduğu belgeler geçerli olup ister belgesi geçerli olanlar isterse mahkeme kararı gereği yeniden belge talep edenlerin bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak olan prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltme sınavına girenlerin veya gireceklerin durumlarında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.


   
  Last edited by a moderator: 18 Şubat 2014
 2. Levent ACAR

  Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

  ilgili meslektaşlarıma duyurulur.

   
 3. ensaryegen

  ensaryegen TÜİSAG Üyesi

  Peki yaklaşık 2 yılın hesabını kim verecek?

     

   
 4. ensaryegen

  ensaryegen TÜİSAG Üyesi

  bu arada konuyla ilgim yok ama mağdur olanlara üzüldüm...

   
 5. mustafa parlayıcı

  mustafa parlayıcı TÜİSAG Üyesi

  peki bu sınava sonra girip kazananlar ne olacak ?

     

   
 6. Dila tekin

  Dila tekin TÜİSAG Üyesi

  24 Mayıstaki Yükselme sınavına başvuru en son 10 Mart.23 şubatta geçip geçmediğimi öğreneceğim tarih 12 Mart. Nasıl bir çelişki anlamadım. Hadi diyelim ki ben kaldım sınırda olanlar ne yapacak? Bu konuda bir çözüm öneriniz var mıdır?

   
 7. umutist

  umutist TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ben 13 mayıs 2012 sınavından 69 ile kalmıştım. daha sonraki sınava sağlık problenmlerim nedeniyle giremedim. nihayet 18 mayıs 2013 tarihinde 2. sınava girebildim ve sınavı kazandım. 13 mayıs sınavıyla ilgili mahkeme kararından sonra 2 tane sınav kazanmış oldum. fakat benden kaynaklanmayan hatalar silsilesi yüzünden bir kere daha sınava girmek için yaşadığım maddi ve manevi kayıp söz konusudur. ayrıca 13 mayıs sınavında belgemi alsaydım, o tarihten sonra çalıştığım günleri c Sınıfı isg uzmanlığı belgeme işlettirmiş olaacktım ve B sınıfı için sınava girmeye hak kazanma sürem kısalmış olacaktı. BUNUN HESABINI KİM VERECEK? bir fikri olan var mı?
   
 8. Dila tekin

  Dila tekin TÜİSAG Üyesi

  Bu duruma kimsenin sesi çıkmıyor madem, ben Alo 170'i arayarak ses olayım istedim.   
 9. ensarr

  ensarr TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bende 13 mayıs sınavında 68 ile kalmıştım şimdi 74 ile geçtin deniyor. Benim prim günüm yetmediği için Yükseltme sınavlarına giremiyorum. Fakat 13 mayısda belgemi almış olsaydım belgemi işletecektim ve 13 mayıs 2015 de sınava girebilecektim. Ayrıca 6 aylık boşluk olduğu için bu aradaki kazancımda uçmuş oldu. şimdi ise giremeyeceğim. Bir avukatla görüşüp konuyla ilgili dava açmayı planlıyorum en azından mayıs 2015 de sınava girme hakkını kazanabilirsek yeterli...

     

   
 10. umutist

  umutist TÜİSAG Üyesi

  ben de aynı durumdayım.. bir sene işletebilirdim belgeyi zamanında verselerdi..   
 11. biyokimya

  biyokimya TÜİSAG Üyesi

  yazık magdur olanlara tazminatdavası açılabiliyormu acaba   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica