Haber 12 Işçi 80 Saat Sonra Kurtarıldı - Çin

Konu, 'Dünyadan İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  12 İşçi 80 Saat Sonra Kurtarıldı
  Çin'de hızlı tren için inşa edilen tünelin altında kalan 12 işçi, 80 saat sonra kurtarıldı. Bütün işçilerin hayatta olması mucize olarak değerlendirildi.

  [​IMG]

  Çin'in kuzey batısında bulunan Jilin eyaletinde hızlı tren için tünel kazan işçiler, göçük altında kaldı. Ancak 12 işçi, 80 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı. Çarşamba gecesi yerel saatle 02.00'de yaşanan çöküntü tünelde çalışan işçilerle dış dünyanın bağlantısını kesmişti. Beton dökme çalışmaları sırasında yaşanan kazanın ardından seferber olan ekipler cuma gecesi işçilere yiyecek, içecek ve tıbbi malzeme ulaştırmayı başarmıştı. Adım adım ilerleyen çalışmalar hafta sonu sonuç verdi ve arama kurtarma ekipleri, işçileri mahsur kaldıkları tünelden çıkarabildi. Uzun süren çalışmaların olumlu sonuç vermesinin ardından yaşanan duygusal dakikaların fotoğrafları, dünya basınında da geniş yer aldı. İşçilerden hiçbirinin hayati tehlikesinin bulunmaması mucize olarak değerlendirildi. Yetkililer çöküntünün sebeplerini araştırmaya devam ediyor.

  Sırada 22 madenci var.

  Ülkenin güney batısındaki Yunnan eyaletindeyse bir kömür madenini su bastı. Aşırı yağışın tetiklediği baskın yüzünden 22 madenci tünellerde mahsur kaldı. Yetkililer bölgeye 500 arama kurtarma görevlisi sevk etti.

  Kaynak: haber10.com


   
  Last edited by a moderator: 17 Nisan 2014
  uzmancan ve türkay09 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica