12 Haziran 2013'ü Iple Çekenler :))

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında kimyagerhayriye tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. 15DOĞA CEM

  15DOĞA CEM TÜİSAG Üyesi  C Sınıfı Uzmanların Aldıkları Maaş Aralığını Bilen Var mı..Arkadaşlar.


   
 2. uğur türker

  uğur türker TÜİSAG Üyesi

  şu an 1500-2500 çok nadir üstüne çıkan.

   
 3. Hasan Hüseyin Doğan

  Hasan Hüseyin Doğan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar,sonuçlar açıklandıktan sonraki sertifika süreci nasıl olacak acaba?Bilgisi olan yok mu?

     

   
 4. ekold

  ekold TÜİSAG Üyesi

  sertifika süreci çok seçenekli bir süreç olacak.70 i geçmediysen sıkıntı yok çünkü sertifika yok. geçtiysen iptal edilen sorularla mı geçtin yoksa direk mi geçtin. direk geçtiysen sorun yok, iptal edilen sorularla geçtiysen mahkeme süreci olacak mı olmayacak mı. olmayacaksa sorun yok olacaksa hapı yuttun. 1 sene bekleyeceksin. mahkeme süreciyle ilgili de çok ihtimalli bir süreç söz konusu. devam ediyim mi ?

   
 5. 15DOĞA CEM

  15DOĞA CEM TÜİSAG Üyesi

  Zaten Bilgisi olan arkadaşlar cevap verse şaşarım.. Her kez yorum peşinde..

     

   
 6. Sercan SELÇUK

  Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi  işverenle sözleşme yapabilmek için sınav sonuclarından sonra sertifikanın gelmesini beklemeden uzmanlık yapabilirmiyiz? ne zaman tanımlanır uzmanlığımız . sertifika ücretini erken yatırmakla bir ilgisi varmıdır? teşekkürler

   
 7. Sercan SELÇUK

  Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

  yani uzman olma sürecini nasıl hızlandırabiliriz?
   
 8. umutist

  umutist TÜİSAG Üyesi


  Arkadaşlar siz ne diyorsunuz? 1500 ün üzerinde alan nadir falan değil bu mesleğe ilk adımı atacak olan kişiler minimum 2000TL maaş ile başlayabilirler. Bazı kesimlerden takip ettiğime göre 1000 TL maaşla çalışanlar varmış. Kesinlikle kimse bu şekilde kendini kullandırmasın. 1500 bile bu iş için çok az. en az 2000 lira olmalı. benim şu anda belgem yok ve ben 3000TL maaşla çalışıyorum.(ekstralar hariç) Sakın umutsuzluğa kapılmayın. ilk iş görüşmesinde işe gireceksiniz diye bir şart da yok. biraz sabırlı olursanız en az 2000-2500 TL maaş ile bir işe girebilirsiniz.   
  berna61 ve Fatih ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
 9. ekold

  ekold TÜİSAG Üyesi

  sertifi

  sertifika olmadan da belge numarası ve tarihi ile sözleşme yapabilirsiniz.bu bilgileri de çaşgem den alacaksınız.

     

   
  ARAS FATMA, dcskn ve Sercan SELÇUK bu yazıya teşekkür etti.
 10. Sercan SELÇUK

  Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi


  peki casgemden alıcağız ama ne zaman sertifika ücretini yatırıp mı alacağız ? nasıl oluyor bu süreç biraz açıklarmısınız??   
 11. dcskn

  dcskn TÜİSAG Üyesi


  konu ile ilgili o kadar bilgi kirliliği yaşanıyor ki, kimi kesinlikle belgeyle birlikte numara verilir o zamana kadar -yaklaşık 2 ay- beklemelisiniz derken kimi söylediğiniz gibi -ki bence doğru olan- sınav açıklandıktan sonra gerekli istenen evrakların tamamlanmasıyla numara alınabileceğini söylüyorlar. en son kursu aradığımda belgenin 3 ay sonra çıkabileceği söylenerek konu iyice çıkmaza girmişti. umarım uzun zaman kaybı yaşamadan işe başlanabilir..bilgilendirme için çok teşekkürler..   
 12. feslegen55

  feslegen55 TÜİSAG Üyesi

  Kamuda çalışan ve iş güvenliği uzmanı olanların özel sektörde iş güvenliği eğitimleri vermeleri mümkün mü? Doğruyu bilen varsa bilgi kirliliği olmadan açıklayabilir mi, dayanakları ile birlikte. Örneğin ben teknik öğretmenim.

   
 13. feslegen55

  feslegen55 TÜİSAG Üyesi

  Diğer bir sorumda kamuda C sınıfı iş güvenliği uzmanı olanlar hafta sonları apartmanlara acil eylem planı ve risk analizi hazırlayabilirler mi? Yani bir iş güvenliği uzmanı öğretmen hafta sonları özel olarak bu işle uğraşabilir mi? ( Net bir cevap biliyorum aslında, o da şudur; öğretmenlerin ek iş yapması yasak. Ama bu durumda bir istisna olur mu? diye düşündüm. )
   
 14. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  ben sadece analizden 3000 kazanıyorum.ne 1500 ü.elbette 1500 kazana vardır.meslekte herkez aynı kazanacak diye birşey mi var. az kazana doktor var çok kazanan doktor var.ha adam enayi gibi osgbde çalışıyorsa o başka.

   
  harun40 bu yazıya teşekkür etti.
 15. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  evet   
 16. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  arkadaşım anla bunlar OSGB açanların oyunları bir uzmanın maaşı en az 5000 dir o kadar sorumluluğa az bile.

   
 17. muratbas

  muratbas TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar akıl vermek gibi olmasın ama evraklarınızı Ankaradan takip edeceksiniz. Yoksa uzaktan takip ederseniz. Belgenin elinize geçmesi en az 2-3 ayı bulabilir.

   
 18. muratbas

  muratbas TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar İş sağlığı ve güvenliği uzmanlığının yakında suyu çıkar çünkü bu sınava 35.000 kişi girdi. Bu yıl bu sınava baya giren oldu. Devlet ve Özel sektör yakın zamanda iş sağlığı ve güvenliği uzmanına doyacaktır.En fazla bir sene populerliğini kaybedecektir.

   
 19. turgut berber

  turgut berber TÜİSAG Üyesi

  ip yağlıysa yıkamak zor..

   
 20. Sercan SELÇUK

  Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi


  35000 kişiden kazanan az çıkar bu sınavda yanlız diğer sınava bu açığı kapatırlar 2 ay gibi bir süremiz var 18 mayıs sınavına girenler olarak . o arada tecrübe kazanılıp bir yere tutunursak etkilenmeyiz diye düşünüyorum.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica