10 'dan Az Çalışanı Olan Müesseseler Için Işyeri Hekimi Görevlendirme

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında m_chemist tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. m_chemist

  m_chemist TÜİSAG Üyesi  10 'dan az çalışanı olan tehlikeli sınıfa giren yerlere iş güvenliği uzmanı olarak hizmet sunmayı düşünüyorum .
  Sorun şudur ki bu yerlerin aynı zamanda işyeri hekimi görevlendirme zorunluluğu varsa bu yerleri OSGB 'lerden hizmet almaktan vazgeçirmek zorlaşıyor. Yani serbest olarak çalışmanın önü kapanıyor . Bu şekilde serbest çalışan meslektaşım var mı ? bu sorunu nasıl aşabiliriz düşüncelerini almak istiyorum .Şimdiden teşekkürler.


   
 2. Seyran Balıkçı

  Seyran Balıkçı TÜİSAG Üyesi  tam bir saçmalık,biz uzmanız hekim bulma sorumluluğu niye bize yükleniyor anlamadım
  tam bir saçmalık,biz uzmanız hekim bulma sorumluluğu niye bize yükleniyor anlamadım

   
 3. İskender GÜRDAĞ

  İskender GÜRDAĞ TÜİSAG Üyesi

  uzman sayısının çok fazla olması sistemi bu noktaya getirdi uzman bireysel çalışmak istiyorsa işvereni ikna edecek, hekim bulacak, organizasyonu yapacak adet bir OSGB gibi çaba sarfedecek üç gün sonra OSGB nin biri çıkıp işverene uzmanın aldığı fiyatın yarısını teklif edecek ve uzman kendisini parçaladığıyla kalacak malesef

     

   
 4. n.nagehan

  n.nagehan TÜİSAG Üyesi

  hekim için OSGB den destek alın.yani herhangi bir OSGB den sadece hekim için fiyat teklifi alabilirsiniz.

   
 5. asistoli

  asistoli TÜİSAG Üyesi

  Malesef öyle oluyor... :evet:

     

   
 6. akcaoz

  akcaoz TÜİSAG Üyesi

  ssk lı çalışanı olmayan 6331 sayılı yasaya göre ; kendine nam ve hesabına hizmet üreten sınıftadır ve yasa kapsamı dışındadır.

   
 7. Ramis Palabıyık

  Ramis Palabıyık TÜİSAG Üyesi

  Aile hekimleri,iş yeri hekimi olarak 30saat icin farklı yerlerle anlasilirsa bunlardan aldigi para icin fatura mi kescek(imkansz) yada sigortali calisanimi olacak?
   
 8. tonay

  tonay TÜİSAG Üyesi

  Evet arkadaşlar ben de aynı sorunla karşı karşıyayım. Ramis arkadaşımızın dediği gibi; tam zamanlı çalışan işyeri hekimi de olan aile hekimini anlaştığımız işyerinde nasıl göstereceğiz(sigorta vs.). Bilen arkadaşlarımız varsa inanın çok mutlu edecekler bizi.Kasap berber vs.yerlerde nasıl göstereceğiz onları?   
 9. İskender GÜRDAĞ

  İskender GÜRDAĞ TÜİSAG Üyesi

  Yönetmelik açık der ki işveren ya çalışanları arasından görevlendirir yada OSGB den hizmet alır. Bu ve benzeri durumlarda işveren ya hekimi SGK lı çalışanı olarak gösterecek yada OSGB den hizmet alacak SGK lı olarak gösterirse hekimin maaşı olarak gösterir ve hekimin fatura kesmesine gerek kalmaz OSGB den hizmet alırsa OSGB hekim adına fatura keser. Kasap , berber v.s. işverenlerin bağısız çalışan hekim ve uzmanları tercih etmeme nedenlerinden birisi de onları SGK lı göstermelerinin zahmetinden kaçınmaları.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica