1. Seviye Yangin Eğitici Eğitimi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

1. Seviye Yangin Eğitici Eğitimi

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında xhumz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. xhumz

  xhumz TÜİSAG Üyesi  Değerli arkadaşlar,

  Namık Kemal Üniversitesinde 1.seviye yangın eğitici eğitimi önkayıtları başlamıştır.Ücreti 1950+KDV Katılımcılar önkayıtlarını 01.02.2013 tarihine kadar 05418187025 telefon numarasını arayarak yaptırabilirler.


   
 2. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  Çerkezköy' de düzenlenecekmiş ben gideceğim :hey:

   
 3. sukru_ozgur

  sukru_ozgur TÜİSAG Üyesi

  akreditasyonu olmayan eğitim boşa zaman /para kaybı olabilir.Sormak lazım 1.seviye yangın eğitici eğitimi sertifikası verme yetkisini hangi kurumdan almışlar.Kurumun ve eğiticilerin akreditasyonu nereden geliyor.Akrediyasyon ya ilgili bakanlık /milli eğitim yada TÜRKAK kanalı uluslararası sistemden gelmeli,bunun dışında bir kanal ben bilmiyorum.?
  Şükrü ÖZGÜR
  İ.G.U(C)- L.Auditor
  QMS-EMS-OHSAS-FSMS
  www.sukruozgur.com

     

   
  hakan.duman, omeydanchem, erkan aktaş ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 4. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  eğitimi Namık Kemal Üniversitesi tarafından veriliyor

   
 5. isg.doruk

  isg.doruk TÜİSAG Üyesi

  para tüzağı

     

   
  omeydanchem bu yazıya teşekkür etti.
 6. süleymanyılmaz

  süleymanyılmaz TÜİSAG Üyesi

  Para tuzağı derken?

   
 7. xhumz

  xhumz TÜİSAG Üyesi

  Sayın Özgür,

  Bu eğitimle ilgili herhangi bir akreditasyon yapabilecek bir kurum ya da kuruluş yoktur.Üniversitede yangın konusunda çalışan bir akademisyene de böyle bir sertifika verecek bir kurum yok.

  Bilgilerinize
   
  mehmet3207 bu yazıya teşekkür etti.
 8. xhumz

  xhumz TÜİSAG Üyesi

 9. Kadir Erdogan

  Kadir Erdogan TÜİSAG Üyesi

  Bı konuda Kocaeli üniversitesi de eğitmen eğitimi veermekte , üstelik yetkili olarak Hanefi Ateş hoca ,,arkadaşların bilgisine

     

   
 10. turanmst

  turanmst TÜİSAG Üyesi

  yangın eğiticilerin eğitimi için 3 seviye var bunların anlamları nedir   
 11. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  A, B ve C sevıye olmak uzere..   
 12. turanmst

  turanmst TÜİSAG Üyesi

  nasıl yani 3. sınıf az tehlikeli iş yerlerinde 2. sınıf tehlikeli işyerleride 1. sınıf çok tehlikeli işyerlerinde mi eğitim verebiliyor...

   
 13. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  hayır konu içeriklerine gore, teknik, mevzuat etc. grupları gıbı
   
 14. turanmst

  turanmst TÜİSAG Üyesi

  bunlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi bulabileceğim bir link var mı acaba cünkü sorularım fazla biraz sizi yormayam yada kısaca ben igu olarak çalıştığım yerde tatbikat yaptırmak istiyorum bunun için hangi sınıf eğitim almam gerekir

   
 15. slhsmsk

  slhsmsk TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba,

  Gideceginiz üniversitenin akademik kadrosunu iyi inceleyiniz. Yeni yüzyıl üniversitesinde eğitime katıldım ve hiç memnun kalmadım. Kimya mühendisiyim ve yaklaşık olarak 2 senedir yangın üzerine araştırma yapıyorum,okuyorum. Akademik anlamda eğitim çok zayıftı ve eğitimciler maalesef çok yetersizdi. Artık maalesef üniversitelerde isg işinden nasıl para kazanırımın peşine düşmüş...Mimar bir hoca sınıfa "Yanma Kimyası" dersi verdi düşünün artık..! Gerisine devam bile etmek istemiyorum...Sadece bilgimi tescillemiş oldum...Size son olarak tavsiyem çok iyi araştırın..!!!   
  barann ve fatih mehmet cansız bu yazıya teşekkür etti.
 16. slhsmsk

  slhsmsk TÜİSAG Üyesi

  http://www.mfsertifika.sakarya.edu.tr/ Arkadaşlar Sakarya Üniversitesinde Prof. ve Doçent seviyesinde hocaların hazırladığı 1. Seviye Yangın Eğitici Eğitimi eylül ayında başlıyormuş...Kadro ve içerik doyurucu...İlgilenen arkadaşlara duyurular...

   
 17. gülşah mutlu

  gülşah mutlu TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba,

  400 çalışanı olan bir fabrikada Çevre ve İş Güvenliği Uzmanı olarak yaklaşık 2 ay önce işe başladım. Çalışan sayısı fazla olduğu için yangın eğitimlerini dışarıdan almakta problemler çıkabiliyor ve anlaşmalı olduğumuz firmada belgeli yangın eğiticisi bulunmamaktadır. Bu sebeplerden dolayı yangın eğitimlerini benim vermem isteniyor, fakat benim de yangın eğitici belgem yok. Bu belgenin olma zorunluluğu var mıdır? Varsa hangi yönetmelikte geçiyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

   
 18. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  İş güvenliği uzmanı olarak elbette yangın eğitimlerini elbette verebilirsiniz. Eğitici belgesi olacak diye zorunluluk yok. Sadece arama kurtarma tahliye konularında dış destek alınabilir. Eğitim, yangın yönetmliği ve acil durum yönetmeliğine bakın

   
  gülşah mutlu bu yazıya teşekkür etti.
 19. turanmst

  turanmst TÜİSAG Üyesi

  acil durumlar hakkındaki yönetmeliği oku orada yazıyor iş güvenliği uzmanı yaptırabilir diye

   
 20. suatt_19

  suatt_19 TÜİSAG Üyesi

  Çalışanların bilgilendirilmesi ve eğitim
  MADDE 15 –
  (1) Tüm çalışanlar acil durum planları ile arama, kurtarma ve tahliye, yangınla mücadele, ilkyardım konularında görevlendirilen kişiler hakkında bilgilendirilir.
  (2) İşe yeni alınan çalışana, iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine ilave olarak acil durum planları ile ilgili bilgilendirme yapılır.
  (3) Acil durum konularıyla ilgili özel olarak görevlendirilenler, yürütecekleri faaliyetler ile ilgili özel olarak eğitilir. 11 inci maddenin birinci fıkrası uyarınca görevlendirilen çalışanlara, eğitimlerin işyerinde iş güvenliği uzmanı veya işyeri hekimi tarafından verilmesi halinde, bu durum işveren ile eğitim verenlerce imzalanarak belgelendirilir.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica