İşGüvUzman
Son Etkinliği:
21 Şubat 2017 11:54
Katılım:
5 Aralık 2012
Mesajlar:
631
Teşekkür Edilen Mesajları:
630
Ödül Puanları:
93
Cinsiyet:
Erkek
Doğumgünü:
9 Ekim 1972 (Yaş: 44)
Yaşanılan İlçe, İl:
kocaeli
Meslek:
A sınıfı İSG Uzm.+Tehlikeliİ Mad. Güv. Danışmanı

Sayfayı Paylaş

İşGüvUzman

TÜİSAG Üyesi, Erkek, 44, Nereden: kocaeli

A sınıfı İSG uzmanı + Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) 20 Mayıs 2016

İşGüvUzman en son aktivitesi:
21 Şubat 2017 11:54
  1. mustafa kuru
   mustafa kuru
   sa hayırlı günler bende c sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak ıstıyorum . c sınıfı iş güvenligi uzmanı olmak için illaki 2 yıllık iş güvenliği ve saglıgı bölümünümü okumam lazım yoksa diger bölümlerdende c sınıfı iş güvenliği uzmanı olunabiliyormu? 2.sorum ise c sınıfı iş güvenlıgı olmak için 220 saatden az olmamak kaydıyla egıtıme katılmak lazımmış sanırsam ona nezaman katılıyoruz?
  2. mustafa kuru
   mustafa kuru
   1. Daha önceki yorumları görüntüle...
   2. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    Az tehlikeli sınıfa dahil olan tüm işyerlerinde, asli sorumlu olarak çalışabilirsiniz Kamu + Özel
    14 Haziran 2016
   3. mustafa kuru
    mustafa kuru
    Kamuda calismak icin kpss ile atanmak lazim degilmi
    14 Haziran 2016
   4. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    Evet, öncelikle bir kamu kurumuna KPSS ile gireceksiniz. Sonra o bölümde İSG uzmanına ihtiyaç duyulursa aday olursunuz, kabul edilirseniz bu görevi de ayrıca yaparsınız.
    15 Haziran 2016
  3. İşGüvUzman
   İşGüvUzman
   A sınıfı İSG uzmanı + Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD)
  4. İşGüvUzman
   İşGüvUzman
   A sınıfı İSG uzmanı+ Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD)
  5. türkan özaslan
   türkan özaslan
   Merhabalar kusura bakmayın rahatsız ediyorum. İşletme 2. sınıf ögrencisiyim araştırma konum iş saglıgı ve iş güvenligi sıkıntıları bunun için ne yapabilirim nasıl bir yol izlemeliyim . yeni gelen yönetmelige göre bunu yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim
   1. Daha önceki yorumları görüntüle...
   2. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    Size tavsiyem. Bu çalışmayı yapmanızı isteyen hocanıza bu durumu iletin. Branşlaşma yapılmalı. Ondan sonrası daha kolay yürür. Zira branşlaşma yapmazsanız. Ortaya Doktora çalışması gibi bir şey çıkar ki. Sizin durumunuzda ki biri için bu aşamada gerekli olacağını düşünmüyorum. Şimdiden kolay gelsin.
    19 Nisan 2016
   3. türkan özaslan
    türkan özaslan
    hoca 20 sayfalık bişey olsun gecmesin dedi içindekiler,ekler,giriş,kapak vs dahil . ama ben bu araştırmayı nerden yapmalıyım hastanede işci saglıgı iş güvenligi uzmanıyla bi anket yapmaya gittim ancak belirli günlerde sadece toplantı için geldigini ögrendim onu da yapamadım . arastırmaya kendi düşüncelerimi nasıl ekleyecegim
    24 Nisan 2016
   4. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    Herhangi bir konuda yazılmış olan kontrol formunu alınız. Almış olduğunuz bu forma göre gereksizleri çıkartarak. ekstralarınızı ekleyin. son haline gelen duruma göre yapılmış L tipi matris yöntemi ile yapılmış risk analizinizi hazırlayın. bu kadarı bile yeterli olacaktır.
    25 Nisan 2016
  6. İşGüvUzman
   İşGüvUzman
   Daha evvel forumda çalışma yapılmış inçle istersen
  7. İşGüvUzman
  8. Kemal Güç
   Kemal Güç
   Abi çok haklısın ama ben öğrenciyim Karaman'da ve yaptığım firma Samsun'da zaten bu benim mezun olmam için yaptığım ödevin bi parçası
  9. Kemal Güç
   Kemal Güç
   İyi günler kolay gelsin ben iş sağlığı ve güvenliği 2. sınıf öğrencisiyim mezun olmak için yaptığım ödevim var onun için un fabrikası risk analizi lazım yardım edebilir misiniz acaba ?
   1. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    Nasıl bir yardım isteğiniz. Yönlendirme olabilir. Ancak her şeyi ile hazır bir çalışma beklemeyin. Zira benim savunduğum bir durumdur. Her çalışma iş yerine özgüdür. Dolayısı ile yapılacak bir faaliyet olacak ise bunu özgün yapmalısınız.
    7 Nisan 2016
   2. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    İlk önerim size;
    Tehlike kaynaklarını belirleyin (elektrik enerjisi, yüksekte çalışmalar, kaygan zemin, parlama-patlama, servis araçları, mutfak hizmetleri, çalışan ekipmanlara has tehlikeler vb. bu her tehlike kaynağı için kontrol formları oluşturun. Oluşturduğunuz kontrol formları sonrasında skorlamalarınızı yaparak bu işi nihayetlendirin.
    7 Nisan 2016
  10. ümit kırdağ
   ümit kırdağ
   Bi de kanun ve yönetmeliği çıktı alarak mı yoksa konu anlatımı şeklinde hazırlanmış yayın evi kitaplarından mı çalışmam gerekir bunu öğrenebilir miyim ... son bir soru... kaynak tavsiyeniz varmı hocam örneğin bi tanıdık uzman bana iris akademi yada yargı nın konu anlatımına bak demişti... şimdiden çok teşekkür ediyorum...
  11. ümit kırdağ
   ümit kırdağ
   mrb ahmet bey bi iki sorum daha olacak. sınavda soruların ağırlık oranı %40 teknik, %30 mevzuat, %15 genel isg konuları, %10 sağlık ve %5 hukuk şeklinde diye biliyorum. ben 6331 ve 4857 kanun ve yönetmelikleri indirdim çalışmaya başlamayı düşünüyorum şimdiden. peki bu konuların hepsi bu kanun ve yönetmeliklerde yer alıyormu. yani sadece kanun ve yönetmeliği iyi bir şekilde çalışırsam bu konuları halletmiş olur muyum?
  12. ümit kırdağ
   ümit kırdağ
   merhabalar Ahmet bey. bn şu an ikinci yani son sınıf ön lisans isg öğrencisiyim. aynı zamanda işletme örgün son sınıf öğrencisiyim. 2016 aralıkda sınava gireceğim. şimdiden çalışm diyorum.yargının konu anlatım soru bankası setini alaym diyorm.ve sadece bu gibi kaynaklar yeterlimi. yani 4857 ve 6331e bakmam yeterlimi. bunlar hakkında bilgi verebilir misiniz.
   1. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    Ümit Bey, sınavı geçebilmek için en önemli kaynaklarımız yönetmeliklerdir. sadece 4857 ve 6331 asla yeterli değildir. Ayrıca ve en önemlisi yönetmeliklerdir. İSGGM sitesinden güncel yönetmeliklere ulaşın ayrıca, detay konuları da inceleyin. Sonuçta bu iş dipsiz bir kuyu değil. Sadece boğulmadan planlı çalışın. Onlarca yönetmelik var. O sebeple zamana yaymak gerekir. Yönetmelik eklerini mutlaka irdeleyin.
    18 Aralık 2015
   2. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    Ve kendi özetlerinizi çıkartarak kendi HAP BİLGİLERİNİZİ oluşturun. Asla buradaki HAP bilgileri okumayın. Sonrası çok kolay olur. şimdiden başarılar.
    18 Aralık 2015
  13. mehmet raşit yüksel
   mehmet raşit yüksel
   2-Çok tehlikeli sınıf 850 çalışanı olan bir özel şirket için
   OSGB den
   Bir B sınıfı uzman 250 kişiye
   İki C sınıfı uzman 500 kişye
   kalan 100 kişi için 67 saat C sınıfı uzman tanımlanabilir mi?
   Mümkünse detaylı bir bilgi verebilirmisiniz.
   1. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    Detaylı bir soru detaylı cevap gerekir, Piyasada yeterli sayıda A ve B sınıfı İş güvenliği Uzmanı olmadığı için yönetmelikte bu konu ile ilgili açık bir kapı bırakılmıştır. Yönetmelik derki, tehlike sınıfına uygun tam zamanlı bir İş güvenliği uzmanı olduğu hallerde, diğer uzmanların tehlike sınıfına uygun olması gerekmemektedir demektedir.
    26 Kasım 2015
   2. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    Bu mantıkla, 850 kişi baz alınırsa 01.01.2016 tarihi itibari ile 1 adet A sınıfı İş Güvenliği uzmanı yanında ya 2 tane B sınıfı uzman veya 1 adet C sınıfı uzman yeterli olacaktır. tezat bir durum gibi dursa da yönetmelik buna izin vermektedir.
    26 Kasım 2015
  14. mehmet raşit yüksel
   mehmet raşit yüksel
   Ahmet bey,
   Size 2 sorum olacak;
   1-Ben B sınıfı uzmanım. Özel bir şirkette 450 çok tehlikeli sınıf çalışanı olan bir iş yerinin tam zamanlı uzmanıyım. İş yeri hekimi hizmetimizi de osgb den alıyoruz . Bir uzman arkadaş 1 ocak 2016 dan sonra C sınıfı uzman almanız almanız yeterli olacak ama İSGB oluşturmamız gerekir dedi. İSGB kurmamız gerekli mi?
   1. İşGüvUzman
    İşGüvUzman
    İSGB kurulmasının temel mantığı tam zamanlı en az 1 adet sınıfına uygun İş Güvenliği Uzmanı ve 1 adet tam zamanlı İş yeri hekimin olmasıdır. Bunlardan herhangi biri olmaz ise İSGB kurulmuş olmayacaktır. Dolayısı ile hizmetin tamamını yada bir kısmını dışardan almanız İSGB mantığına ters düşecektir. Ve İSGB kurulmamış olacaktır.
    26 Kasım 2015
  15. İşGüvUzman
   İşGüvUzman
   A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı + Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı
  16. İşGüvUzman
   İşGüvUzman
   A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı + Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı
 • Yüklüyor...
 • Yüklüyor...
 • Hakkında

  Cinsiyet:
  Erkek
  Doğumgünü:
  9 Ekim 1972 (Yaş: 44)
  Yaşanılan İlçe, İl:
  kocaeli
  Meslek:
  A sınıfı İSG Uzm.+Tehlikeliİ Mad. Güv. Danışmanı
  Medeni hal:
  Evli
  Uzmanlık:
  İş Güv. Uzmanı (A)
  Lisans:
  maden mühendisi
 • Henüz bir albüm ve fotoğraf paylaşmamış.
 • Yüklüyor...


Yandex.Metrica