AHMET TEVFİK OZAN
Son Etkinliği:
10 Kasım 2013
Katılım:
10 Kasım 2013
Mesajlar:
0
Teşekkür Edilen Mesajları:
0
Ödül Puanları:
0
Cinsiyet:
Erkek
Doğumgünü:
5 Temmuz 1953 (Yaş: 64)
Yaşanılan İlçe, İl:
merkez-elazığ
Meslek:
hekim

Sayfayı Paylaş

AHMET TEVFİK OZAN

TÜİSAG Üyesi, Erkek, 64, Nereden: merkez-elazığ

AHMET TEVFİK OZAN en son aktivitesi:
10 Kasım 2013
  1. AHMET TEVFİK OZAN kullanıcısının profilinde mesaj yok...
 • Yüklüyor...
 • Yüklüyor...
 • Hakkında

  Cinsiyet:
  Erkek
  Doğumgünü:
  5 Temmuz 1953 (Yaş: 64)
  Yaşanılan İlçe, İl:
  merkez-elazığ
  Meslek:
  hekim
  Uzmanlık:
  İşyeri Hekimi
  Lisans:
  hekim
  Firma/Kurum:
  üniversite
  Dr. Ahmet Tevfik OZAN, Elazığ’da; 1953 yılında doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini aynı ilde tamamladı. 1986 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl, Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünde göreve başladı. 1988 yılında, Balıkesir İl Sağlık Müdür Muavinliği görevine getirildi. 1990 yılında Kayseri İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevine naklen geçti. İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevini ifa ederken “İl Aşı Sorumluluğu” uhdesinde kaldı. Bu süre içinde, Sağlık Bakanlığı’nca düzenlenen (Polio Eradikasyon Programı, Fenil Ketonuri Tarama Programı, UNICEF’le yürütülen Bağışıklama Yüzdeleri için Saha Çalışmaları Programı, Yönetim ve İletişim Becerileri Programı, Türkiye Birinci Sağlık Taraması Program)larında görev aldı.
  Körfez Krizi sırasında Kayseri’de mülteci kampında barındırılan üç bine yakın (Türkmen, Kürt, Süryani ve Arap) mültecisine, altı aya yakın bir süre içerisinde; 24 saat verilen sağlık hizmetleri sorumlusu olarak çalıştı.
  Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Doktora Programı öğrencisi olarak (Kayseri ilinde 1990 Yılı Bağışıklama Hizmetlerinin Değerlendirilmesi) konusunda çalışmalarını tamamladı. Halen Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır.Ayni Fakülte’de ayrıca, tedviren Medikal Etik dersleri vermektedir..

  Tıbbi çalışmalarının yanında, edebi çalışmaları da bulunan Dr.Ahmet Tevfik OZAN’ın yayınlamış üç şiir, bir makale, bir hatıra kitabı mevcuttur. Türkiye Yazarlar Birliği, İLESAM ve GESAM’ın asli üyesidir.

  1994 yılı Uluslararası Struga Şiir Akşamları’na Türkiye Temsilcisi olarak seçilmiştir
 • Henüz bir albüm ve fotoğraf paylaşmamış.


Yandex.Metrica