Tartışma : Ziraat Mühendisleri Ve Su Ürünleri Mühendisleri

dikence

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ben bu sorunu YÖK ile dilekçe yollayıp çözdüm fakat Ankara içindeyseniz elden vermeniz hem zaman hem de sinir katsayınız için iyidir. Süreç o kadar yavaş ve birbirinden habersiz ilerliyor ki 3 dilekçe yollamak kaydı ile çözdüm en sonun da faks istedim öyle halloldu

Hasan Bey merhaba, dilekçe örneği elinizde varsa ekleyebilir misiniz acaba?

ahmetdursun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
evet bende dilekçe örneği görsem iyi olur..birde kaç günde dilekçemize cevap veriyorlar..iadeyi tahattütlü mü yollamak mantık lı acaba?

dikence

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
evet bende dilekçe örneği görsem iyi olur..birde kaç günde dilekçemize cevap veriyorlar..iadeyi tahattütlü mü yollamak mantık lı acaba?

Ahmet Bey diploma fotokopinizle birlikte dilekçeyi posta yoluyla gönderirseniz 15 gün içerisinde size denklik belgenizi gönderirlermiş. Dün YÖK ü aradım çağrı merkezindeki bayan o şekilde bir cevap verdi bana.

ahmetdursun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SAOLUN HALLETTİM ..BEN SADECE DİLEKÇE YAZDIM..DİLEKÇEME CEVAP OLARAK MÜHENDİS OLDUĞUMU BELİRTEN BİR DİLEKÇE YOLLADILAR ...EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK

bahadirmetin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar aldigim bir duyumda Kasim sinavindan sonraki sinav donemlerinde Gida, Su urunleri ve Elektrik Elektronik muhendisleri bu belge icin basvuru yapamayacaklar seklinde. Kesinligi konusunda bilgisi olan var mi acaba?

gokces86_86

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
balıkçılık teknolojisi mühendisliği mezunuyum isg uzmanı olabılcegımı soledıler ve her sektorde de calısma ımkanı varmıs yeterkı sertıfıka olsun ;)

Güray Uludağ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar su urunleri mezunuyum anacak diplomada mühendis yazmıyor okulu aradım Yok yardımcı olacak dediler nasıl bir dilekçe ileteceğiz örneği var mı sizlerde

Güray Uludağ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar sanırım YÖK'e diploma ve transkrip ile birlikte dilkeçeli başvuru yapmam gerekiyor sizlerden ricam dilekçe örneği iletmeniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

DHeMLy-CHaY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
konuyu açan arkadaş bizim mesleği biraz küçümsemiş sanırım
ziraat mühendisleri nerede çalışıra getirmiş olayı
yem fabrikasında kim çalışır ? işletme iktisatçı mı ?
ben zooteknistim , igu değilim ama gayet iyi uzman olurum bu sektörde.
yasa gereğince yem fabrikalarını dolaşan uzmanları görüyoruz, her şeyi bizlerden bekliyorlar. tespit yapamıyorlar yapsalar da eksik yapıyorlar.

iş küçümsemeye geldikten sonra bizlerde o işi çok iyi yapabiliriz ama işimiz bu değil, bunu bazılarının anlaması lazım.

yiğit35

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
güray arkadaşım bende aynı problemle karşılaştım mezun olduğun bölümün dekanlığına dilekçe yazacaksın.diploma veya transkriple falan uğraşmana gerek yok

xxxx

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ziraat Müh. sadece tarım makinaları İG uzmanı olabilir diye bir yönetmelik vardı ama bunu Danıştay kaldırmış. Bende kursa yazıldıktan sonra bmesleğimle ilgili literatür araştırması yaparken bu yönetmeliğe rastladım, başımdan aşağı kaynar sular döküldü hafta sonu olduğundan kurslada iletişim kuramadım. En sonunda burda Nurdan hanıma msj yazmıştım belgenizi alabildiniz mi? diye. Sağolsun oda nasihatlarla dolu bir cevap vermişti:)
Arkadaşlar;

Ziraat Müh. bölüm farketmez. Tüm bölümler uzman olabilir. Örnek ben Bahçe Bitkileri mezunuyum. Şu anda C sınıfı belgem var.

Saygılarımla;

levent aydınlı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar Günaydın,
Bu yazılar Maalesef Bana da dokundu.Ben de Ziraat Mühendisiyim.Kısmette Ziraat Mühendisi olmak varmış.Sizlerle aynı duyguları paylaşıyorum.
Bütün suç kimde dersek ;Yani ben kök analizi yaptım ve bu sorunun kök analizini çıkardım.Maalesef KÖK=YÖK .
Saygılarımla.

levent aydınlı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar Günaydın,
Bu yazılar Maalesef Bana da dokundu.Ben de Ziraat Mühendisiyim.Kısmette Ziraat Mühendisi olmak varmış.Sizlerle aynı duyguları paylaşıyorum.
Bütün suç kimde dersek ;Yani ben kök analizi yaptım ve bu sorunun kök analizini çıkardım.Maalesef KÖK=YÖK .
Saygılarımla.

levent aydınlı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ziraat Mühendisi olmuşsan başın bela da maalesef

levent aydınlı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
kendi mesleğimle ilgili bir yerde İG uzmanlığı yapcam ama bunlar neresi diye soruyorsan:

SANAYİ, TİCARET, TARIM VE ORMAN İŞLERİNDEN SAYILAN İŞLERE İLİŞKİN YÖNETMELİK(
Resmi Gazete Tarihi: 03.09.2008 Resmi Gazete Sayısı: 26986)​
EK-I​
4857 SAYILI İŞ KANUNUNUN UYGULANMASI BAKIMINDAN
SANAYİ, TİCARET, TARIM VE ORMAN İŞLERİ LİSTESİ
C) Tarım ve Orman İşleri
1 - Her çeşit meyveli ve meyvesiz bitkiler; çay, pamuk, tütün, elyaflı bitkiler; turunçgiller; pirinç, baklagiller; ağaç, ağaççık, omca, tohum, fide, fidan; sebze ve tarla ürünleri; yem ve süs bitkilerinin yetiştirilmesi, üretimi, ıslahı, araştırılması, bunlarla ilgili her türlü toprak işleri, ekim, dikim, aşı, budama, sulama, gübreleme, hasat, harman, devşirme, temizleme, hazırlama ve ayırma işleri, hastalık ve zararlılarla mücadele, sulama birliklerince ortaklaşa ödeme usulü ile tarımsal sulama sistemlerinin işletilmesi, toprak ıslahı, çayır, mera, toprak ve su korunması gibi işler,
2 - Her türlü iş ve gelir hayvanlarının yetiştirilmesi, üretimi, ıslahı ve bunlarla ilgili bakım, güdüm, terbiye, kırkım, sağım ve ürünlerinin elde edilmesi, toplanması, saklanması ile bu hayvanların hastalık ve asalaklarıyla mücadele işleri,
3 - Ormanların korunması, planlanması (amenajman), yetiştirilmesi, işletilmesi, sınırlandırılması çalışmaları, yangınla mücadele çalışmaları, bunlara ait alt yapı çalışmaları ile etüt proje, ağaçlandırma, erozyon kontrolü, rehabilitasyon, orman içi mera ıslahı, aşılama, tohum ve ağaç ıslahı, tohum toplama, fidan üretimi, tohumlukların tesisi, ormancılık araştırma çalışmaları ile av yaban hayatı çalışmaları, milli park, orman içi dinlenme yerleri ve kent ormanlarının kurulması, bakımı, geliştirilmesi ve korunması işleri,
4 - 20/4/1967 tarihli ve 854 sayılı Deniz İş Kanunu hükümleri saklı kalmak kaydıyla, kara ve su ürünleri avcılığı, yetiştiriciliği ve üreticiliği ile bu yoldan elde edilen ürünlerin saklanması ve taşınması işleri.

Yeliz Merve Apaydın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar ben tarım ekonomisi mezunuyum ve 21 aralık sınavına girdim büyük ihtimallede geçiyorum sınavdan. Herhangi bir dilekçe yazmam gerekiyor mu?

DHeMLy-CHaY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Ziraat Mühendisi olmuşsan başın bela da maalesef

olmasaydın arkadaşım. seni zorla mı ziraat mühendisliğine yerleştirdiler ?
kendi seçimlerinizi başkalarının hatası gibi göstermeye çalışıp içinizi rahatlatmaya uğraşmayın.
mesleğini icra edemiyorsan da bunda kendi hatalarının neler olduğunu bir düşün
yabancı dilin var mı ? mesleki bilgin ve tecrüben ne düzeyde ? iyi bilgisayar kullanabiliyor musun ? takım çalışmasına yatkınlığın ne düzeyde ?
kendini geliştiren meslektaşlarım asla işsiz kalmıyor.
lütfen hatayı önce kendinizde arayın.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.