Soru : Yüksek Sıcaklıklarda Çalışmalarda İsg

hulisg

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
65 derecelik bir sıcaklıkta, teknik elemanların 2 dakikalık bir çalışma yapması gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken husular nelerdir?

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Öncelikle o sıcaklıkta çalışmaya engel bir sağlık durumu var mı yok mu, rapor alınmalı... KKD ve solunum cihazları kullanımı önem teşkil edebilir... Tek çalışmamaya dikkat edilmeli... İlkyardım bilen personel gerekli...

hulisg

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
KKD olarak ısıya dayanıklı elbise ve maske yeterli diye düşünüyorum. ama ayakkabı nasıl olmalı sizce?

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
65 derecelik bir sıcaklıkta, teknik elemanların 2 dakikalık bir çalışma yapması gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken husular nelerdir?
Çalışılacak/bakım onarım yapılacak alan nedir?

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
KKD olarak ısıya dayanıklı elbise ve maske yeterli diye düşünüyorum. ama ayakkabı nasıl olmalı sizce?
Tabanı ısıya dayanıklı iş ayakkabıları/botları mevcut. Ortamın ısısını daha aşağıya çekemiyorsanız 2 dakika için yeterli olur sanırım.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.