Eğitim-Sunum Yalın Üretim ( Iş Güvenliğine Katkısı )

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Toyota / Japon kaynaklı olan '' Yalın Üretim '' felsefesinin iş yerlerinde uygulanmasının iş güvenliği kültürüne katkısı çok fazla olmaktadır. Bu konunun çok kapsamlı oluşu nedeniyle tamamını buradan vermek imkansızdır ve uygulamalar gerektiren çalışmalardır. Çalıştığınız iş yerlerinde bu işletme kültürünü anlatarak faydalı olabilir ve iş güvenliği çalışmalarınızda daha rahat hareket imkanı yakalayabilirsiniz.

Ayrıca bu felsefenin Motorola / Amerikan versiyonu olan '' 6 Sigma '' yönetim sistemi bulunmaktadır...

Bu sistemler II. Dünya savaşı sonunda Japon ve Amerikan sanayisinin gelişmesinde katkısı olan ancak ülkemize 1970 lerden sonra gelen, halen ülkemizde otomotiv ve tekstil sanayinde uygulamaları olan ve yayılan sistemlerdir.

Konu ile ilgili daha geniş bilgilere internet arama motorlarını kullanarak ulaşabilirsiniz... örneği aşağıda bulunan linkten görebilirsiniz...

http://www.tpmdanismanlik.com/tr

Bilgilendirme amaçlı kısa sunumları ayrıca yayınlayacağım, faydalı olmasını dilerim...

Ekli dosyalar

• Yalın Üretim.ppt
    42.5 KB · Görüntüleme: 311
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.