Soru : Tehlikeli Maddelerin Ve Müstahzarların Sınıflandırılması, Ambalajlanması Ve Etiketlenmesi Hk. Yön.

Gokce_

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar,
'' Tehlikeli Maddelerin ve Müstahzarların Sınıflandırılması, Ambalajlanması ve Etiketlenmesi Hakkında Yönetmelik'' i mevzuat gov da arattığım halde bulamıyorum. 2015 Aralık sınavında günceldi fakat şu an kontrol ettiğimde yönetmeliğe dair bir başlık çıkmıyor. Yönetmelik isminde bir değişiklik yada iptal mi var bilgisi olanlar paylaşabilirlerse sevinirim.

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Gökçe Hanım.
İlgili yönetmelik ekte yer almaktadır.

Ekli dosyalar

• Tehlikeli-Maddelerin-ve-Mustahzarlarin-SAvEHY.docx
    7.3 MB · Görüntüleme: 38

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bu konu ve bu konuya da bakın lütfen.

Gokce_

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Teşekkürler Gamze Hanım bu yönetmelik bende mevcut, konuyu da inceleyeceğim fakat benim merak ettiğim konu şu; mevzuat.gov' da arattığım zaman ilgili yönetmeliğe dair bir bilgi çıkmadığı için yönetmeliğin güncel olup olmadığı. Çok garip mevzuatta böyle bir yönetmelik çıkmaması kafamı karıştırdı..

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Teşekkürler Gamze Hanım bu yönetmelik bende mevcut, konuyu da inceleyeceğim fakat benim merak ettiğim konu şu; mevzuat.gov' da arattığım zaman ilgili yönetmeliğe dair bir bilgi çıkmadığı için yönetmeliğin güncel olup olmadığı. Çok garip mevzuatta böyle bir yönetmelik çıkmaması kafamı karıştırdı..
Evet dediğiniz gibi mevzuat.gov.tr de çıkmıyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın web sitesinden bakayım dedim lakin mevzuat bölümü boş.

Screenshot_1.jpg

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba, yaptığım araştırmada 11 Aralık 2013 tarihli 28848 sayılı resmi gazetede yayımlanan "
MADDELERİN VE KARIŞIMLARIN SINIFLANDIRILMASI, ETİKETLENMESİ VE AMBALAJLANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK" madde 51 uyarınca yürürlükten kaldırılmış.

MADDE 51 – (1) 26/12/2008 tarihli ve 27092 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tehlikeli Maddelerin ve Müstahzarların Sınıflandırılması, Ambalajlanması ve Etiketlenmesi Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

Kaynak: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/12/20131211M1-1.htm

Gokce_

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sorun çözüldü öyleyse. Teşekkür ederim cevaplarınız ve araştırmalarınız için.

YaseminKARADİŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar,
'' Tehlikeli Maddelerin ve Müstahzarların Sınıflandırılması, Ambalajlanması ve Etiketlenmesi Hakkında Yönetmelik'' i mevzuat gov da arattığım halde bulamıyorum. 2015 Aralık sınavında günceldi fakat şu an kontrol ettiğimde yönetmeliğe dair bir başlık çıkmıyor. Yönetmelik isminde bir değişiklik yada iptal mi var bilgisi olanlar paylaşabilirlerse sevinirim.
Bilgitten tüm yönetmeliklerin güncel hallerini bulabilirsiniz.
Tehlikeli Maddelerin ve Müstahzarların Sınıflandırılması, Ambalajlanması ve Etiketlenmesi Hakkında Yönetmelik
DOCX
2872, 4856, 181 KHK, 1593, 3146, 441 KHK...
26.12.2008 / 27092 M.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.