Tartışma : Tehlike,uzmanlık Sınıflandırma Ve Deneyimin Değerlendirilmesi.

ygtr hoca

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar herhangi bir sürücü belgesine sahip olan trafikte tüm araçları kullanamaz.
Uzmanlık sınıfları da ana fikir olarak uygun yararlı bir uygulamadır.
Ancak şu an mevcut durum;
"uzmanların" deneyimini ( bilerek sınıf demiyorum) takdir edip kullanılmayı imkansız kullanmaktadır.
Yapılması gereken uzmanların deneyim ve birikiminin değerlendirilmesi, buna göre görevlendirilmesi ücretlendirilmesidir.
Bu değerlendirilme sırasında uzmanlık sınıfı da elbette dikkate alınmalıdır.
Örnek. patlayıcı ortamın sık sık oluştuğu bir iş yerinde, sınıfı mesleği ne olursa olsun, uzmanın iş yerine özgü tehlikeler ve riskler konusunda yeterli deneyimi olması gereklidir. Ayrıca özel araştırma ve çalışmalar ile bilgisini kısa sürede artırmalı gerekirse eğitim almalıdır.

Şu anda bilgiye, tekniğe bilime, deneyime yeterli önem verilmediği için sonuç iyi olmadı.
(Birilerini suçlamaya başlarsak konu kilitlenir onun için lütfen bunu denemeyelim faydası olmayacaktır.)
Bir de bakanlık ana fikir olarak denetim ve sorumluluktan çıkmak istiyor, (doğru ve ya yanlış dememiz bu sonucu değiştirmez.) bunu kabul edelim.
İş veren ve kadrosundaki kişiler iş güvenliğini oluşturacak nihai amaç bu.

Tüm arkadaşlara başta psikosoyal olmak üzere, tüm risklerin kabul edilebilir seviyede olduğu sağlıklı güzel günler dilerim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.