Soma Tarihe Düşen Derin Bir Kara’ydı!

FATİSG

Üye
TÜİSAG Üyesi
26595590.jpg
Geçtiğimiz yıl bugünde meydana gelen felaket;

kimilerine göre ihmal,

kimilerine göre kader,

kimilerine göre de her yerde yaşanabiliyor bizde de yaşanması son derece normal bir olaydı!

Benim ne babam ne kardeşim ne de bir akrabam orda şehit düşmedi, O gün bugündür soma ile ilgili bir haber çıktığında sen ne dediysen ne düşündüysen bende onu söyledim ‘’ yazık ‘’ dedim.

Derim çünkü benim canım yanmadı, derim çünkü ben yetim kalmadım derim çünkü benim yüreğimin ortasına saplanan bir ateş düşmedi…

İş kanunu dedik Avrupalıya özendik, sayfalar dolusu yasa tüzük yönetmelik çıkardık…

Cezai müeyyideleri yukardan aşağıya sıraladık,

Örneğin,

^^Ara dinlenmesini uygulamamak 1.343 TRY dedik…

^^Risk değerlendirmesi yapmamak veya yaptırmamak 3.700 TRY dedik..

En çok hoşuma giden madde ise;İşverenin genel yükümlülüğü ne diyormuş bakalım;

İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili tedbir almamak, organizasyonu yapmamak, gerekli araç ve gereçleri sağlamamak, sağlık ve güvenlik tedbirlerini değişen şartlara uygun hale getirmemek ve mevcut durumun iyileştirilmesi için çalışmalar yapmamak. 2.466 TRY…

İşte bu madde 301 ailenin canını kandil kandil yakan, doğmamış çocukları öksüz bırakan, insanları çaresizliğe sürükleyen madde değil midir? bundan sonraki ölecek emekçimiz içinde, işverene verilen en güzel fırsat değil midir ?

Eyyy devlet-i erkânım***sen gel 300 MİLYONLUK Ciroya sahip HOLDİNGİ 2.466 lirayla korkut, o da öyle bir korkar ki öyle bir önlem alır ki…

Bazı sinema kanallarında 70 lerin 80 lerin filmleri yayınlanıyor... Bakıyorsunuz adam bahçesinde, garajında uğraşırken gözlüğü, eldiveni, çizmesi, iş elbisesi zannedersin uzaya çıkacak…

Kültür evde doğar okulda büyür yetişir işte de öğretilir… Bu imkanları da bizlere devlet baba sunar...

Ama yok işte İş güvenliği uzmanı dediler - sürdüler bizleri sahaya – verdiler sırtımıza gam yükünü – attılar işverenin kucağına – gel de kara kaplı deftere onu yaz bunu yaz şunu yaz…

Siz rahat uyuyasınız altın kalpli siyah görünümlü şehitlerimiz…

Elbette çomak sokmaya devam edeceğiz** elbette canımız kanımız uğruna seve seve işverene bir gün gelecek hadi ordan demesini öğrenip kalanlara da bunu öğreteceğiz…

Ruhunuz Şad Olsun…

abdulvahap gülezgin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
SOMA VE DİĞERLERİ,
EMEĞİN, EKMEĞİN AZİZ NEFERLERİ, İLELEBET ANILACAKSINIZ. UNUTULMAYACAKSINIZ, BU KESİN. AMA SİZLERİ VE BİZLERİ SÖMÜRÜ DE DEVAM EDECEK, ALLAH C.C. HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.