Soru : Otomotiv Sektöründe Risk Analizi

Sabiha Durgut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar elinde otomotiv sektörüyle ilgili risk analizi olan var mı ?

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar elinde otomotiv sektörüyle ilgili risk analizi olan var mı ?
Bu istek biraz doğru gelmedi bana, zira otomotiv sektörü diyorsunuz. Bu konu dipsiz bir kuyu gibidir. Otomotiv sektörünün hangi kısmı, teknik, idari, proje, innovasyon, satış,eğitim, montaj, hammadde tedariki hepsi ve daha fazlası ayrı bir başlık, hepsi hakkında da onlarca sayfalık doküman oluşturulabilir. Önerim önce ekip kurun. Sonra kaç tana ana başlık var ise hepsini ayrı ayrı inceleyiniz. Zira tek kalemde tüm detayların olduğu bir risk değerlendirmesini üstelik forumlarda aramak inanın mantıklı değil.
İyi çalışmalar.

Hkn_Erdoğan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Avukat
Arkadaşım kendi risk analizini kendin oluştur, her çeşit var otomotiv de, pres mi? koltuk mu? elektrik aksam mı? pnömatik hortumları mı? hangisi? örnek risk analizini kendi firmana uyarla

Sabiha Durgut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Kendi risk analizimi kendim oluşturucam ztn ve oluşturuyorum da. Bazı bölümler hakkında bilgim yok daha çok o tarz konularda yardım almak amacıyla istemiştim. Bnm çalıştığım firma otomotiv sektründe öncü firmalardan. Bir çok bölüm var içerisinde. Enjeksiyon pres, vernik kaplama, alüminyum kaplama, talaşlı üretim , montaj, bakım vs vs.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kendi risk analizimi kendim oluşturucam ztn ve oluşturuyorum da. Bazı bölümler hakkında bilgim yok daha çok o tarz konularda yardım almak amacıyla istemiştim. Bnm çalıştığım firma otomotiv sektründe öncü firmalardan. Bir çok bölüm var içerisinde. Enjeksiyon pres, vernik kaplama, alüminyum kaplama, talaşlı üretim , montaj, bakım vs vs.
Bu değerlendirmeyi tek başınıza yapmamalısınız. Bölüm sorumlularından destek alın, kullanılan kimyasalların MSDS lerine bakın. Oradaki R ve S ibarelerini okuyun. Tüm bu detaylar ışığında ekip olarak değerlendirmenizi hazırlayın. Unutmayınız ki atladığınız bir risk olursa ve bu sebepten dolayı olay meydana gelirse, problem yaşayacak ilk kişilerden biri olacağınızı unutmayınız.
İyi çalışmalar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.