Osgb'de C Sınıfı Uzman Maaşı

Paqe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kardeşim felsefi sorular sormayın ya kahin değilim düşüncem 3 yıl daha gider şunu da söyleyeyim bu iş sürekli değil ek iş olarak yapılır.
Affedersin, hiç felsefi değildi aslında, forumdaki son mesajım. Bişey öğrenilmez buradan.

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Süreler artmadan önce de aynı şeyleri konuşuyorduk , süreler artınca uzman maaşları artar dedik, ama görünen o ki değişen bi şey yokmuş... yine uzmanlar istedikleri , makul olan ücretlerle çalışamıyorlar... bence bu işin taban fiyatını belirten yasal bi düzenleme olmadan , sorun çözülmeyecek gibi duruyor...

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İzmir

volkancoskun, mesajlarını pek anladığımı söyleyemem. Eski mesajların dahil çoğunu okudum. Gittiğim bir iş görüşmesinin ayrıntılarını yazdım, bunları benim kurguladığımı mı ima ediyorsun? Bence garip mesajlar yazmayı bırak.
Anlaşılmayacak birşey yok.Bizim davamız gidip ucuza çalışmayın.Kurgu dediğimde OSGB ler sizi kandırmak için her türlü oyunu yapıyorlar.Bunda anlaşılmayan?

Berat onur atalar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
sevgili arkadaşlar öncelikle belirtmek isterim ki OSGBler birer kan emicidir. bizler pazarlamacı değiliz müşteri bulup getiripte sonra bundan para kazan mantığı, bizler bakanlıkça yetkili birer uzmanız. ama sağolsun ne bakanlığımız ne de devlet uzmanlara sahip çıkmıyor. istihdam tamamlandı işverenlere ne yaparsanız yapın dedi. bizler sadece yön vermekle bildirimle sorumlu olmamız gerekirken, işveren yerine hapis yatan insanlarız. iş yeri hekimleri bizim çalışma zamanlarımızın yarısı kadar sürelere çalışıp az tehlikeli bir yerde, 60 dk için en az 50 tl istiyor. yeni başlayan bir uzmana ise şehrin büyüklük durumuna göre asgari ücretle başlangıç, biraz daha donanımlı olsanız da bişey değişmiyor 150 -200 tl fazla veriyorlar. bu ülke de ahlaksızca çalışan OSGBler olduğu sürece bu sektör de hiç birşey değişmez. zaten patronlarda sırf kanun hükümleri üzerimden kalksında ne olursa olsun dediği için OSGBlerin ekmeğine yağ sürülüyor. olan uzman arkadaşlara oluyor. umarım 1 temmuz 2016 dan sonra bu süreç tersine döner de biraz da olsa uzmanlık değer görür hak ettiği yeri alır.

Hanzadem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bakanlık denetim yapmadıgı sürece bu iş oturmaz..2017 den itibaren belki denetimler düzgün yapılır. malum yasal düzenleme temmuz 2016 da bütün aşamalarıyla oturmuş oluyor.
yinede içacıcı bir sektör değil iş güvenliği bence

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
sevgili arkadaşlar öncelikle belirtmek isterim ki OSGBler birer kan emicidir. bizler pazarlamacı değiliz müşteri bulup getiripte sonra bundan para kazan mantığı, bizler bakanlıkça yetkili birer uzmanız. ama sağolsun ne bakanlığımız ne de devlet uzmanlara sahip çıkmıyor. istihdam tamamlandı işverenlere ne yaparsanız yapın dedi. bizler sadece yön vermekle bildirimle sorumlu olmamız gerekirken, işveren yerine hapis yatan insanlarız. iş yeri hekimleri bizim çalışma zamanlarımızın yarısı kadar sürelere çalışıp az tehlikeli bir yerde, 60 dk için en az 50 tl istiyor. yeni başlayan bir uzmana ise şehrin büyüklük durumuna göre asgari ücretle başlangıç, biraz daha donanımlı olsanız da bişey değişmiyor 150 -200 tl fazla veriyorlar. bu ülke de ahlaksızca çalışan OSGBler olduğu sürece bu sektör de hiç birşey değişmez. zaten patronlarda sırf kanun hükümleri üzerimden kalksında ne olursa olsun dediği için OSGBlerin ekmeğine yağ sürülüyor. olan uzman arkadaşlara oluyor. umarım 1 temmuz 2016 dan sonra bu süreç tersine döner de biraz da olsa uzmanlık değer görür hak ettiği yeri alır.
Kardeşim bin kere söylüyoruz çalışmasınlar diye 1300 lira nedir yav simit satsın simit çok komik millet ya 1300 e çalışacaktın niye uğraştın belgeyi almaya :)

A

Alev Doğan

Guest
Is görüsmesinden cıktım persembe günü osgbde 1500 tl,yol,yemek veriyormus.komik gercekten...ilk baslangic böyleymisde tecrübesiz oluncaymista..6 ay sonra iyilestirme oluyormus..istanbulda bu arada.gitmeden gebzede osgb olan arkasima sordum orda c ler icin 1.750 alan da var 2000 alanda var dedi.2000den asagi deme dedi.1500 nasil diyorlar anlamis degilim daha arkadasim 2 sene önce gebzede 1.750 tl ile basladi.suan b ve 3500 tl aliyor..

Pınar Ayhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
hocam sorması ayıp mesleğiniz nedir sizin.hayır ben yıllardır şantiye şefliği yapıyorum da sanki bana ormanda safari havası yaratmışsınız da!!Ben bu belgeyi inşaatta hayatta kullanmam iyi cesaret sizde ki.Usta ile kalfa ile uğraşmak akıl işi değil aman dikkat et arkanı dönersin satarlar anında!!!!!Evet bu arada derim aynen o çaya çorbaya gerek yok benim çok şükür bu belge den gelecek paraya da ihtiyacım yok.Ama sizin var ki bu kadar riskli bir işe belgenizi vermişsiniz tam zamanlı filan hepsi süslü laflar neticede koca şantiyeyi sana zimmetlemişler.
Hocam şantiye artistliği var :) arkadaşım bunların içinde anlatıyor anltıyor, selam vermiyorlarmış heyytt be :D

Devrim Çelik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
çok açık uçlu bir konu. osgb değiliz ve tam zamanlı isg uzmanı arıyoruz. gelecek kişinin tecrübesine, diplomasına göre ücreti değişecek, sonuçta arz-talep dengesi.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Is görüsmesinden cıktım persembe günü osgbde 1500 tl,yol,yemek veriyormus.komik gercekten...ilk baslangic böyleymisde tecrübesiz oluncaymista..6 ay sonra iyilestirme oluyormus..istanbulda bu arada.gitmeden gebzede osgb olan arkasima sordum orda c ler icin 1.750 alan da var 2000 alanda var dedi.2000den asagi deme dedi.1500 nasil diyorlar anlamis degilim daha arkadasim 2 sene önce gebzede 1.750 tl ile basladi.suan b ve 3500 tl aliyor..
Çok az alıyor 3500 lira alan B sınıfı ben hiç duymadım

Berat onur atalar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
çok açık uçlu bir konu. osgb değiliz ve tam zamanlı isg uzmanı arıyoruz. gelecek kişinin tecrübesine, diplomasına göre ücreti değişecek, sonuçta arz-talep dengesi.
Devrim bey Osgb olmadığınızı belirtmişssinizde, yapacak olduğunuz/ yaptığınız iş ne bunun bir tanımı yapın öncelikle. Tehlike sınıfınız nedir? Hangi sınıf uzman arıyorsunuz, başvuru yapacak uzman arkadaş tam zamanlı olacakta İSG Katip üzerinden atamasını yapacak mısınız?
arz talep te sonuçta sizde bu döngünün içindesiniz

ömer salih

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bugün işe başladığım osgb den ayrıldım arkadaşlar bu osgb ler tamamen köle arıyor.Sakın bulaşmayın.Bakın ilk etapta vereceği maaş filan belki hoşunuza gider ama sonra işin ne kadar yıpratıcı olduğunu anlıyorsunuz.Bakın saat 8-6 çalış diyorlar her iş sizin üzerinizden yürüyor.Saatlerinizi satıyorlar bir de mesai veriyorsunuz.Kim ne derse desin bu işte sadece saat satılıyor gerisi fasa fiso.Adam hem benim saatimi satacak hem de ben ona mesai harcayacağım yok öyle dünya.Sen bana 5000 ver o zaman kardeşim.Ben önce makina mühendisiyim sonra iş güvenliği uzmanıyım.Bu osgb ler para kazanmasın diye herşeyi yapıcam.Bakın sakın sanmayın ben girdim maaşım artar filan yok öyle birşey.Dediğim gibi sadece saat satılıyor burada.Kendinizi sömürtmeyin.Biliyorum paraya ihtiyacı olunca insan herşeyi yapıyor ama yine de böyle düşünün.Ben kendi işimin patronuyum.Sen beni ofisine bağlayacaksın bi dünya evrak işi yaptıracaksın hem de saatimi satacaksın eee para nerde.Bu iş nasıl yapılır biliyor musunuz arkadaşlar?Şöyle yapılır;sen saatlerin üzerinden bir rakam belirlersin mesela dersin ki tam süreli bana şu kadar ver örneğin 2000 tl dersin ama ben senin hiç bir evrak işine karışmam git onun için personel al dersin.Araç verir sen gidersin yerlere rutin bakarsın imzanı atarsın.Ama osgb ler resmen senden danışmanlık hizmeti istiyor bu şekilde bu iş yapılmaz arkadaşlar.
Tuncay bey sizde 30 nisandaki sınavı kıl paya kazananlardandınız sanırım çünkü 68 le kalanlarda yazınızı görmüştüm. Şimdi üstteki yazınızı okuyunca ve iş güvenliği uzmanlığı belgesi olduğu halde bu işi yapmayan bir kaç arkadaşımıda görünce bu osgb lerin nasıl sömürdüklerini ve uzmana topu attıklarını farkettim. Başka başka tecrübelerinizi de paylaşırsanız bizde istifade edebiliriz.

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Temmuz'dan itibaren C sınıfı uzman ihtiyacı fazlasıyla artacak. Bütün şehirler için geçerli olacak bu. İşte bu dönemde C sınıfı uzman arkadaşların maaş konusundaki tutumları da, bundan sonraki standardı belirler diye düşünüyorum..
bende sizin gibi düşünüyorum ... sonrası karanlık

A

Alev Doğan

Guest
Gecen hafta 1500 demisti paylastim.sizin dusunceleriniz nedir arkadaslar.en az 2000-2500 diye beklenti yazmistim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.