Ofis Ortamlarında Statik Elektriklenme Problemi

Ali Seryal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar, ofis ortamlarında , özellikle halı kaplanmış zeminlerde çalışanlarda biriken statik elektriklenme , insanların tokalaşırken bile çarpılmasına neden oluyor. :) Gülüyoruz halimize fakat çok büyük sıkıntılara neden oluyor. Odaların kapılarını açarken artık insanlar ellerinin yerine dirsekleriyle açmaya çalışıyor. Bunun önlenebilmesi için neler yapılabilir.

M.AKİF RULİ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
selam çok kolay evlerde astım hastaları için kullanılan kuru buhar makinelerinden tedarik ediyorsunuz ,eğer kılma var ise kılmanın altına yerleşti yor sonuz.
Amerikan parke döşeme işlemi henüz yapılmadıysa ses izolasyonu için kullanılan şiltenin üzerine tavuk kafes teli döşüyorsunuz ve ucunu toprağa bağlıyorsunuz.
bu kadar basit.
eyer ben daha profesyonel bir şey arıyorum diyorsanız havalandırma kanalına odanın büyüklüğüne göre anti statik bar koyuyorsunuz odaya iyonize hava üflüyorsunuz
hem çarpılmıyor hem stressiz ortam çalıyorsunuz.
mar61

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.