Lise Son Sınıf Ögrencilerine İsg Bölümünü Okumak İçin Tavsiyeleriniz Nelerdir ?

Furkan Gedik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Lise son sinif ogrencisiyim bu bölümü okumak istiyorum yuksek lisansla b sinifi alacagim galiba. Sizce nasil bi meslek maasi ? Calisma saatleri uygun mu ? Bunun gibi seyler bi.de hangi üniversiteyi önerirsiniz lütfen yardim

Onur AKDEMİR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Öncelikle şunu belirteyim furkan bey ben de İsg okuyorum söylediğiniz gibi sınava tabiyiz düzetmek istediğim husus C sınıfı uzman olucaz diğer gibi iş imkanı şuan ben okulu uzattım ama bir osgb de çalışıyorum bu işte başarılı olursan her şekilde iş var...

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
bence daha farklı bir mesleğe yönelsinler.

AHMET BİRGÜL

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
İnşallah İSG de suyu çıkmadan düzenlenmesi yapılır.örnek 5188 sayılı özel güvenlik kanunu çıkardılar devlet memruları masa başına alınacak bundan sonra özel güvenlik alınacak diye.gitti özel olan özel güvenlik belgesini kamu görevlileri gitti aldı hala güvenlik olarak kurumlarında çalışıyorlar.yapı demnetim kanunu desen gevşemeye başladı denetim azaldı.şantiye şefleri desen aynı.tekniker ve teknisyenlerden şantiye şefi yetki aldılar kendileri sahada profesyonelce çalışan ve yapı denetimlerde yardımcı kontrol eleman olabilirlerken,1 000 1500 tl çalışan yaşlı mühendis mimarlar denetçilik yaptığı yapı denetimlerde 1000 1500 tl tekniker çalıştırılmaya başlandı.teknikerlerden yetki alındı piyasada şantiye şefliği yapacak teknik personel yok denildiği tmmob tarafından iddia edildi ve nitekim doktor ve avukatın ardından mühendislerin tamamladığı milletimizin vekilleri yönetmelikle elektrik makine mühendisine şantiye şefliği verdi.betonarme karkas bir inşaatla elektrik makine müh ne alakaysa.bu aynı şey yine müh.lerin lpg mesul müd aynı. 300 tl sorumluluk alındığı bir gıda müh inş müh mesul müd olduğu bir ülkede yaşıyoruz.ben isg 4 yıllık müh olmasından yanayım.ayrıca tüm müh ve fen mezunu kişilerden isg yetki alınması gereklidir.

AHMET BİRGÜL

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
çsgb denetimler yapmalı illerde ekipler kurmalı bu kişiler osgb ve firmaları denetlemeli ve ankara rapor etmelidir.müfettişler yılda 2 kez veya 1 kez yerleri değiştirilmeli ortamla ilişki kurmaları sağlanmamalıdır.aynı gümrük kapılarında olduğu gibi.ayrıca bu işlem düzenli bir şekilde giden ama bu aralar gevşeyen çevre şeh.bakanlığı personel içinde yapılması gerektiği düşünüyorum.yapı denetimlerde yılda en az 1 defa 1 büro 6 şantiye denetimi yapılmakta ve rapor edilmektedir.aynı işlem çsgb tarafından yapılmalıdır.depremle maden kazasıyla veya inşaattan biri düşünce kanunlarımız değişmesin lütfen.herkese duyarlı olmaya davet ediyorum.saygı sevgilerimle..güvenli kazasız belasız bol bereketli kazançlı işler dilerim.

Furkan Gedik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Anlamadim simdi okumayayim mi?

M

m.erol

Guest
kardeşim sakın sakın diyorum git Allah aşkına
bu bölümü neden okuyacaksın ya
Türkiye de hiç bir zaman bitmeyecek işlerin arasında inşaat geliyor
inşaat ile alakalı aklına ne geliyorsa oku
ama sakın bu tip uyduruk

baki karaman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Lise son sinif ogrencisiyim bu bölümü okumak istiyorum yuksek lisansla b sinifi alacagim galiba. Sizce nasil bi meslek maasi ? Calisma saatleri uygun mu ? Bunun gibi seyler bi.de hangi üniversiteyi önerirsiniz lütfen yardim
Furkancığım düşündüklerimi anlatmam çok uzun sürer , telefonla ulaşırsan gene anlatırım. Ancak ben şu an 51 yaşındayım ve bu İş Güvenliği Uzmanlığı(İG) Bölümünü kesinlikle okuyup İG Uzmanı olmanı tavsiye etmem. Bu mesleği seçmez isen benim sana yaptığım iyiliği anlayamıyacaksın belki. Fakat seçersen ben doğal olarak yaşım gereği hayatta olmayacağım fakat, "Bana yaşlı bir Adam" söylemişti diyerek pişman olacaksın. Diğer arkadaşlarımdan özür diliyorum ve lütfen cevap yazmayınız. Herkese saygılarımla..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.