Soru : Kkd Kullanmak Istemeyen Işçi

teslaxxx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tüm çabalarimiza rağmen kkd kullanmak istemeyen işçiler oluyor. Cogu zaman isverende bunlari görmezden geliyor. Bizimse elimizde kullanabilecegimiz bir yaptirim gücü yok. Böyle bir durumda ne yapmamiz gerekiyor?

cvl-tt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
en gıcık işçidir kendisi...Çalıştığım bir şantiyede iş güvenliği uzmanı kkd'sız işçileri fotoğraflayıp günlük yevmiyelerinden kesiyordu.Tabi bu durum için işvereninde kurumsal olup, isg uzmanının arkasında durması gerek.

doğa34

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
KKD kullanmak istemeyen işçilere eğitimler esnasında, iş kazaları videoları izleterek sonuçlarını görmelerini sağlayabilirsiniz.

Egemen_01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Tüm çabalarimiza rağmen kkd kullanmak istemeyen işçiler oluyor. Cogu zaman isverende bunlari görmezden geliyor. Bizimse elimizde kullanabilecegimiz bir yaptirim gücü yok. Böyle bir durumda ne yapmamiz gerekiyor?
Onaylı deftere işçinin adını soyadını ve durumu tespit ettiğiniz tarih ve saati ayrıntılı şekilde yazın. Tekrar ederse her defasında yazın. göreceksiniz çalışanlar arık kkd siz çalışamayacak :)

çevreisgc

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
adamlara hiçbir şey kar etmiyor.

çevreisgc

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
BARET YERİNE DARBE EMİCİ ŞAPKA KULLANILIR MI

*Forum Kuralları 7) Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü büyük yada kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır. Bu tip mesajlar silinecektir. (Bu mesaj, mesaj denetim grubu tarafından eklenmiştir)*

Moderatör tarafında düzenlendi:

cöztürk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
6331 der ki:)
Çalışanların yükümlülükleri
MADDE 19 – (1) Çalışanlar, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili aldıkları eğitim ve işverenin bu konudaki talimatları doğrultusunda, kendilerinin ve hareketlerinden veya yaptıkları işten etkilenen diğer çalışanların sağlık ve güvenliklerini tehlikeye düşürmemekle yükümlüdür.
(2) Çalışanların, işveren tarafından verilen eğitim ve talimatlar doğrultusunda yükümlülükleri şunlardır:
a) İşyerindeki makine, cihaz, araç, gereç, tehlikeli madde, taşıma ekipmanı ve diğer üretim araçlarını kurallara uygun şekilde kullanmak, bunların güvenlik donanımlarını doğru olarak kullanmak, keyfi olarak çıkarmamak ve değiştirmemek.

Buna istinaden tutarsınız tutanağı, devamında kişiye tebliğ edersiniz. 3. bildirim sonrası sözleşmesinin fesh edileceğini ve tazminatsız işten çıkarılacağını da belirtirsiniz tebligatta...

teslaxxx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İşin tuhaf tarafı bizim onaylı defterimizde yok.

mertkgul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
KKD kullanımı konusunda ben şu yöntemi izliyorum. Örneğin; İşciye soruyorum ( Nazik bir ifade ile) baretin var mı yok mu ? Neden takmadığını sorguluyorum.Kesinlikle işciyle KKD kullanımı konusunda diyaloğa girmiyorum şefi amiri kimse onlarla konuşuyorum. Taktıracak olan kişi ben değil onlar. İşcinin resmini çekiyorum. Uygunsuzluğu yazıyorum yetkili kişinin imzasını alıyorum dosyamda saklıyorum. Israrı halinde onaylı deftere yazıyorum... Kurul var ise kurul kararına işlet kendini kurtar :))) Kendisini düşünmeyini biz düşünüyoruz kötü oluyoruz her zaman...

Kenan BORA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ben tespiti yapıp işverene yazılı olarak bildiriyorum. Yazıda olabilecek tehlikeleri alınacak cezaları da yazıyorum. İşveren gerekeni yapıyor. Polemiğe girmeye gerek yok.

Tevfik AKSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
aynısını bende yapıyorum. isimlerini alıp işverene verin ve gereken yapılsın. ama önce uyarın ve varsa ilk önce sorumlu ilk amirine söyleyin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.