Makale : Kişisel Koruyucu Donanımların Kullanımının Ve Etkinliğinin Doğrulanması

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İş sağlığı ve güvenliği konusunda uyum testleri; hem çalışanın bilincini arttırmak, hem işverenin almış olduğu Kişisel Koruyucu Donanım (KKD)'ların doğru kullanılıp kullanılmadığını ve/veya seçilmiş olan KKD'nin çalışana uygun olup olmadığını görmek hem de iş güvenliği uzmanının yönetmelik gereği çalışanlara vermiş olduğu uygulamalı KKD eğitiminin ardından, çalışanın bu eğitimi ne kadar verimli alıp almadığını gösteren ve bunu yazılı olarak belgelendiren bir metottur. Bu nedenle, KKD kullanılan tüm işletmelerde uyum testlerinin Amerika, İngiltere ve Kuzey Avrupa ülkelerinde olduğu gibi alışkanlık haline getirilip, çalışanlarda da bu bilincin arttırılması gerekmektedir.

Makalenin devamı aşağıda yer almaktadır. Pdf formatı da ekte yer almaktadır.

MADENCILIK_TURKIYE_20161201_116.jpg MADENCILIK_TURKIYE_20161201_117.jpg

Ekli dosyalar

• Kişisel Koruyucu Donanımların Kullanımının Ve Etkinliğinin Doğrulanması.pdf
    485 KB · Görüntüleme: 109
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.