İsg Nin Geleceği

Tuba Ayvaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar ben Gümüshane Üniversitesi İş sağligi ve güvenliği 3.sınıf ogrencisiyim seneye nasipse mezun olacağım. 4 yıllik lisans eğitimi almis olacağim fakat görev taninimiz şimdilik İSG profesyoneli olarak mezun olacağimiz yönünde, biz tabiki her lisans mezunu arkadasimiz gibi diplomamızla işe kabul edilmek istiyoruz ancak C sınıfı belgesi için bile sınava girmemeiz gerekiyor. Bu işin bir çıkar yolu yok mudur acaba o zaman 2 yıllık bu bölümü okuyan arkadaşlarimizdan bi farkimiz olmayacaksa biz bu kadar masrafa niye girdik merak ediyorum? Şimdiden teşekkürler

Önder Ak

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tuba hanım bölümünüz bence çok güzel. Aslında olması gerekende bu işin lisans düzeyinde olması. Gel gelelim ülkemizin gerçeklerine. Tanıdıklarımdan biliyorum 2 yıllık uzaktan eğitim ile iş sağlığı güvenliği bölümü okunabiliyor, 4 yıl zaman ayırmaya sürekli üniversiteye gitmenize gerek yok, sınavlara girin yeter. Mezun olunca onlarda siz gibi C sınıfı uzmanlık sınavlarına katılabiliyorlar, kalan 2 yılda çalışıp sizin önünüze bile geçiyorlar. Sizin onlardan tek farkınız yüksek lisans yapabilecek olmanız. Maalesef durum böyle. Şu an Lisans düzeyinde bu bölümü okumak yerine bir yan dal gibi düşünmek daha mantıklı. Bence okulunuz bittiği gibi yüksek lisansa başlayın yoksa çok zaman kaybedersiniz düşük ücretlerle çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Hemen B sınıfı olmaya bakın. Bu dediklerimden dolayı hevesiniz sakın kırılmasın. Kendinizi geliştirdiğiniz takdirde güzel işlerde çalışabilirsiniz, bilinçli iş verenler sizin gibi lisans düzeyindeki uzmanları tercih edecektir. Kolay gelsin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.