Soru : Isg Katipten Sözleşmelerin Onaylanması

mehmet oğuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar merhaba.
çalıştığım firmaların birinde maalesef benim sözleşmemi isg katipten onaylayacak yetkide bir kişi bulunmuyor.kimse de bu yetkilendirilmenin nasıl olacağını bilmiyor.
bende açıkcası tereddütteyim. çünkü bildiğim şekilde ilgili çalışanı yönlendirdim ama sonuç alamadık.

sizden ricam şu;
firmada isg katipten benim isg sözleşmemi onaylayacak kişi, bu işi yapabilmesi için nereden nasıl yetki alabilir.??
Lütfen bana söyleyin bende onlara söyleyeyim de halledelim şu işi.yoksa 1 yıl olacak sözleşmem onaysız bekliyor.

teşekkürler

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
mehmet bey, işveren temsilcisi size bu konuda yardımcı olabilir bildiğim kadarıyla, işveren temsilciyi yazılı olarak yetkilendirsin, neticede e-bildirge yetkilisi olan kişi kurumun şifresi ile katipe giriş yapabiliyor, oradan onaylayabilir

mehmet oğuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
işte bu e-bildirge yetkilisini nasıl yetkilendireceğiz.sıkıntımız o

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
işveren kendisi bildirge yetkilisi olacaksa PTT den şifresini alıp sisteme giriş yapıyor, sistem üzerinden işyeri adına giriş başvurusunda bulunuyor ki paket program olduğu için sistem yönlendirme yapıyor,
muhasebe dışarıda mali müşavir tarafından tutuluyorsa eğer, muhasebeci ilgili kişi için ilgili bölge sigorta müdürlüğüne başvuru yapıyor, müdürlükte bir form dolduruyorlar ve dilekçe verip işveren vekaletnamesi ile başvuru yapıyorlar.
Başvuru ile ilgili tebliğ de ekte.

Ekli dosyalar

• 03.05.2004+++_++16-317+++_+e-Bildirge+Uygulamasına+İlişkin+Tebliğ.doc
    68 KB · Görüntüleme: 65

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Şirket kimin adına ise o kişi postaneden e-devlet şifresini alsın,
Akabinde İSG Katipten sizin tc kimlik numaranız ile sizi bulup size atama yapsın,
Son olarak siz de kendi e - devlet şifreniz ile isg katipe girip bunu onaylayın.

Bu işin en düz hali bu şekilde. E bildirge yetkilisi işine biz hiç girmedik. Ne desem teorik olacak.

mehmet oğuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
teşekkürler ancak şirket sahibide olsa e devlet şifreside olsa eğer esgk da yetkilendirilmediyse olmuyor.gidip özellikle işlem yapabilme yetkisi alınması gerekiyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.