Soru : İnşaatta İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında

Burcu Gökmen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar 2,5 yıllık c sınıfı isg uzmanıyım. büyük bi inşaatta A sınıfı uzmanın yanında çalışmak üzere bi iş görüşmesi yaptım. işveren; tüm sorumluluğun a sınıfı uzmanda olduğunu, benim sadece alandaki güvenlik önlemlerine uyulması için kontroller yapmam gerektiğini belirtti ama yine de tedirginim. bu sektörde deneyimim yok, otomotiv ana sanayide büyük fabrikalarda çalıştım ama sizlerden de fikir almak istedim. sizce kabul etmeli miyim?

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar 2,5 yıllık c sınıfı isg uzmanıyım. büyük bi inşaatta A sınıfı uzmanın yanında çalışmak üzere bi iş görüşmesi yaptım. işveren; tüm sorumluluğun a sınıfı uzmanda olduğunu, benim sadece alandaki güvenlik önlemlerine uyulması için kontroller yapmam gerektiğini belirtti ama yine de tedirginim. bu sektörde deneyimim yok, otomotiv ana sanayide büyük fabrikalarda çalıştım ama sizlerden de fikir almak istedim. sizce kabul etmeli miyim?

A sınıfı uzmanın sıkıntılı bir durumda sıyırdığı, sizin gibi C uzman arkadaşların üzüldüğü, sizin pozisyonunuzda olan bir sürü olay biliyoruz.
İşveren isg katipten görevlendirmese, sınıfınız uymasa bile "İnşaatta iş güvenli uzmanı kim?" sorusuna herkes sizin adınızı verecek bu da sizi sıkıntıya sokacaktır.
Son tahlilde sorumluluk sadece A da değil aynı zamanda da sizdedir.
Öyle işvereninizin dediği gibi herşey A da bitmiyor.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Okhan arkadaşımızın da belirttiği sorumluluk tek kişide olmaz, sorumluluk herkes üzerinde eşittir. Pay edilmesi söz konusu değildir. Size yardımcı olması açısından, bakanlığın hazırlamış olduğu el kitapçığını sunuyorum. Şimdiden kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• YapiSektoruIsGuvenligi_27062013.pdf
    2.4 MB · Görüntüleme: 109
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.