Haber Ikea'da Yaşanan İş Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Konu, 'Dünyadan İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Reading'te yeni açılmış olan IKEA mağazasında bu sabah erken saatlerde yaşanan iş kazasında bir kişi hayatı kaybetti.

1.jpg

Reading'te henüz geçen yaz açılarak müşterileriyle buluşmaya başlayan IKEA mağazasında yaşanan iş kazası nedeniyle bir müteahhitin hayatı kaybettiği açıklandı.

Polisin ve ambulansın gece 02:33'te ünlü mağazanın Reading şehrindeki Pincents Kiln Industrial Park şubesine çağrıldığı öğrenildi. Henüz bir tutuklamanın gerçekleşmediği olay hakkında, Thames Valles Polisi'nin soruşturma başlattığı belirtildi.

2.jpg
    Fotoğraf: Thames Valles Polisi'ni IKEA'da yaşanan kaza üzerine soruşturma başlattı. (Standard)

Gece yarısı yaşanan kaza nedeniyle mağazanın kapatılmasının ardından, bu sabah alışveriş için IKEA'ya gelen yüzlerce müşteri kapıdan geri dönmek zorunda kaldı.

IKEA yetkilisi Javier Quinones yaptığı açıklamada, yaşanan olay nedeniyle çok üzgün olduklarını dile getirerek, Reading'teki mağazada yaşanan kazada bir müteahhitin hayatını kaybettiğini doğruladı.

3.jpg
    Fotoğraf: Gece yarısı yaşanan kaza nedeniyle mağazanın belirsiz bir tarihe kapatıldığı öğrenildi. (Getty)

Quinones, "Herkesin güvenliğini sağlamak, bizim en önemli önceliğimizdir. Thames Valley Polisi'nin yürüttüğü soruşturmaya destek vereceğiz. Dualarımız, hayatını kaybeden bu kişinin ailesiyle..." şeklinde konuştu.

IKEA mağazasının Reading şubesinin yeniden ne zaman açılacağı henüz bilinmiyor.

Haber: Londrali.com
    Kaynaklar: Mirror, Standard

2. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Günaydın, başka ülkelerde de iş kazası oluyormuş demek?

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  3. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Elbette oluyor. Keşke olmasa hiçbir yerde.
    Dünyadan İş Sağlığı ve Güvenliği Haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica