I S A G'ın Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası Çalışması

Konu, 'İSAG Derneği Hakkında Bilgiler' kısmında İSAG tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. rs_6

rs_6 TÜİSAG Üyesi

bu konuda size katılamayacağım. rücu söz konusu olmayan oldukça fazla sayıda dosyayı da ödemektedirler. nitekim sürücünün kendi hatasından dolayı, kasko poliçesi (veya türlü poliçeler, dask+konut+mesleki sorumluluk vs vs) olan sürücülerin hasarlarını da tamamen karşılamaktadırlar. önemli olan poliçe detayı. sigortayı önemsizleştirmekten ziyade poliçe fiyatlarının uygun rakamlara çekilmesi yönününde çalışılmalar menfaatimize olacaktır.

2. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Değerli Meslektaşlarım,
    İş Güvenliği Uzmanlarının Mesleki sorumluluk sigortası ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.Yakın zamanda olumlu bir sonuç çıkarmak için gayret ediyoruz.Sigorta şirketinin ödeme yapmaması diye bir şey olamaz.Musa bey poliçeler kanuni belgelerdir.Verilen taahhütler yerine getirilmezse mahkemeler sonucunda alırız rahat olun.Saygılar

rs_6 bu yazıya teşekkür etti.
  3. conquerror66

conquerror66 TÜİSAG Üyesi

Mesleki sorumluluk sigortası ile ilgili son durum nedir? yaptıran arkadaşlar bilgi verebilir mi?

4. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

Levent bey konu hakkında bir gelişme var mıdır?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. conquerror66

conquerror66 TÜİSAG Üyesi

mesleki sorumluluk sigortaları hala sigorta şirketleri tarafından düzenlendiği şekilde midir? Gelişme var mıdır bu konuda?

6. Damla.Duru

Damla.Duru TÜİSAG Üyesi

Hasan Bey,
    size özelden mesaj göndermeye çalıştım ama olmuyor. bana yazabilir misiniz size zahmet

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. may_

may_ TÜİSAG Üyesi

doktorların hataları için para ödeyen sigortalar ,neden uzmanlar için ödemesin, bence iki taraf içinde ciddi bir iletişim kopukluğu var.

8. hacı evran

hacı evran TÜİSAG Üyesi

Hekimlerde olduğu gibi iş güvenliği uzmanlarına yönelik olarak mesleki sorumluluk sigortasının ZORUNLU olması gerekli diye düşünüyorum.Benim çalıştığım kuruluş zorunlu olmadığı için yaptırmadı.Zorunlu olursa yaptırırız şeklinde cevap aldım.Umarım Levent Bey'in çabaları sonuç verir.Kendimiz pirimini ödersek tabiki yaptırabiliyoruz, ancak neden çalıştığımız kurum ödemesin ki ? İşverenler zorunlu hale gelirse mecburen mesleki sorumluluk sigortasını yaptırmak zorunda kalırlar.Belki bu sayede kendimizi daha güvende hissedebiliriz.

9. hacı evran

hacı evran TÜİSAG Üyesi

Mesleki sorumluluk sigartası prim tutarını OSGB bildiğim kadarıyla ödüyor.Ancak kurum adına İSGB oluşturan işyerleri zorunlu olmadığı için yaptırmıyor.İstersen sen kendin yaptırabilirsin deniliyor.Bunun için, yıllık birkaç bin lirayı gözden çıkartmak gerekiyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica