Iş Güvenliği Dolandiriciliği

Cevahirim

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Değerli meslektaşlarım ve şirket yetkilileri merhaba,

Az önce çalıştığım şirkete bir telefon geldi, görüşmenin detayını sizlerle paylaşmak istedim.

Arayan kişi İş Güvenliği Uzmanları Birliği'nden aradığını ve İTO'dan (İstanbul Ticaret Odasından) şirketimizin risk analizini yaptırmadığını sistem üzerinden bu bilgiyi gördüklerini ifade ettiler. Yaptırıp yaptırmadığımızı sordular. Eğer yaptırmadıysak acilen yapmamız gerektiğini aksi takdirde ceza alabileceğimizi söylüyorlar tabi kendileri yardımcı olabiliyorlarmış. :)

Bende telefon numaralarını ve konuştuğum kişinin ismini istedim. (0553 183 87 45 Emel Hanım) Kendisine henüz Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde böyle bir uygulamanın olmadığını herhangi bir sistemden bizim evraklarımızı yapıp yapmadığımızı göremeyeceğini söyledim, bi anda duraksadı biz İTO'dan aldık bilgileri dedi. Kendisine insanları dolandırmaya teşebbüs ettikleri için şikayet edeceğimi söyledim hemen telefonu kapattı.

Tüm ilgililerin bu konuda duyarlı olmasını ve bu tarz fırsatçılara taviz vermemesini rica ediyorum o nedenle bu bilgiyi burada paylaşıyorum. Bu tarz insanların da zaten nasıl risk değerlendirmesi yaptıkları tartışılır.

Bu arada İş Güvenliği Uzmanları Birliği diye bişeyi de ilk defa duyuyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.