Soru : Havalandırma Kontrolü Ve Patlamadan Korunma Dökümanı

Engin Halıcıoğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar havalandırma tertibatı kontrolünü hangi firmalar yapıyor.Havalandırma tertibatı olmayan yerler için ne yapılmalı.Adamlara ilk önce baştan havalandırma tesisatı yapın mı demeliyim.Gerekli olup olmadığını benim belirlemem mi gerekiyor.Ayrıca patlamadan korunma dökümanı hangi yerler için zorunlu değil.Örneğin dökme gaz tankı kullanan bir otel için gerekiyor mu?Teşekkürler.

a_erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Elinde yapılmış patlamadan korunma örneği olan varmı?

ex ortam

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar havalandırma tertibatı kontrolünü hangi firmalar yapıyor.Havalandırma tertibatı olmayan yerler için ne yapılmalı.Adamlara ilk önce baştan havalandırma tesisatı yapın mı demeliyim.Gerekli olup olmadığını benim belirlemem mi gerekiyor.Ayrıca patlamadan korunma dökümanı hangi yerler için zorunlu değil.Örneğin dökme gaz tankı kullanan bir otel için gerekiyor mu?Teşekkürler.
Otelin kazan dairesi de vardır muhtemelen, hazırlanman gerekli

Engin Halıcıoğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Patlamadan korunma dökümanı yanıcı sıvıların,kimyasalların,solventlerin,çözücülerin ve yanıcı-patlayıcı tozların olduğu bölüm ve işletmelerde yapılmaz mı? Ben mi yanlış biliyorum.Kazan dairesi ve gaz tankları için risk analizinde yer verdim.

ex ortam

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
kazan dairesinde kullanılan yakıtın patlama risk mevcut,

a_erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Patlamadan korunma dökümanı formatı olan yokmu hiç elinde

Engin Halıcıoğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kazan dairesi katı yakıtlı.Sadece mutfak için gaz tüpleri var.

R

Recep GÜLER

Guest
Patlamadan korunma dokümanın esas amacı kullanılacak ekipmanı belirlemek ex proof mu olucak yada seviyesi ne olması gerek. Eğer kazanın çevresinde tutuşmaya sebep olucak ekipman yoksa gereksiz

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.