Kitap Hastane Afet Ve Acil Durum Planı (hap) Hazırlama Kılavuzu

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Uygulama Yönetmeliği’nin Resmi Gazetede 20.03.2015 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından, Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Hazırlama Kılavuzunun yayınlanmasıyla önemli bir eksik tamamlanmıştır.

Afet ve acil durumlarda etkin sağlık hizmeti sunmak için, afet yönetiminin hazırlık ve zarar azaltma döneminin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Hazırlama Kılavuzu, hazırlık ve zarar azaltma evrelerinde tehlikelerin belirlenmesi, risklerin ve kayıpların azaltılması amacıyla etkin bir planlama süreci hedeflemektedir.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Hazırlama Kılavuzu ekte yer almaktadır.

Ekli dosyalar

• Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Hazırlama Kılavuzu.pdf
    4.2 MB · Görüntüleme: 353

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bunu İş Güvenliği birimimi yapacak yoksa sivil savunma amirimi hastanelerde ?

Dniz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Bunu İş Güvenliği birimimi yapacak yoksa sivil savunma amirimi hastanelerde ?

Gökçe bey,

Hastane başhekiminden oluşan ve içinde iş güvenliği uzmanı ve bazı çalışma konularında da sivil savunma uzmanlarının olduğu bir ekipler arası çalışma sonucu yapılan bir plan, belirli kişi degilde birden çok kişi ve bu kişilerden oluşan ekiplerin yaptığı ortak bir çalışma.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.