Soru : Farklı İş Yerlerinde Çalışanlarda C Sınıfı İsg Uzmanları Belgelerini Nasıl İşlettirebilir?

Göksel SARIKAYA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar arkadaşlar;

Ben iki yıllık isg mezunu adayıyım nasip olursa bu yıl içerisinde mezunum.Çalışmakta olduğum şirkettealacağım İş Sağlığı ve Güvenliği C sınıfı belgemi nasıl işlettirebilirim? Bana bir getirisi olurmu işlettirmemin. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar arkadaşlar;

Ben iki yıllık isg mezunu adayıyım nasip olursa bu yıl içerisinde mezunum.Çalışmakta olduğum şirkettealacağım İş Sağlığı ve Güvenliği C sınıfı belgemi nasıl işlettirebilirim? Bana bir getirisi olurmu işlettirmemin. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
Efendim önce c sınıfı sınavını geçeceksiniz akabinde belgeyi alacaksınız daha sonra kurum ile görüşüp konuyu çözersiniz.

mustafa kuru

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Merhabalar arkadaşlar;

Sa bende bu sene 2 yiillik is guvenligi ve sagligina kayit olacam c sinifi uzmAnligini kazanmak istiyorum . 220 saatten az olmamak uzere egitim aliyormusuz ya o egitimi okuldan mezun olduktan sonrami aliyoruz oncemi ?

mustafa kuru

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Efendim önce c sınıfı sınavını geçeceksiniz akabinde belgeyi alacaksınız daha sonra kurum ile görüşüp konuyu çözersiniz.
bende bu sene 2 yiillik is guvenligi ve sagligina kayit olacam c sinifi uzmAnligini kazanmak istiyorum . 220 saatten azolmamak uzere egitim aliyormusuz ya o egitimi okuldan mezun olduktan sonrami aliyoruz oncemi ?

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bende bu sene 2 yiillik is guvenligi ve sagligina kayit olacam c sinifi uzmAnligini kazanmak istiyorum . 220 saatten azolmamak uzere egitim aliyormusuz ya o egitimi okuldan mezun olduktan sonrami aliyoruz oncemi ?
İki yıllık okuyana eğitime gerek yok efenim. Sınavı geçmeniz gerekecek sadece.

iguhlm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İki yıllık okuyana eğitime gerek yok efenim. Sınavı geçmeniz gerekecek sadece.
İki yıl okuyan arkadaşlarımız ne yazıkki eğitim alıp daha sonra sınava girebiliyorlar eğitim almadan sınava girme sadece 4 yıllık isg bölümünü bitiren arkadaşlarımızı kapsıyor diğer tüm adaylar yetkili bir eğitim kurumundan eğitim almak zorunda

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İki yıl okuyan arkadaşlarımız ne yazıkki eğitim alıp daha sonra sınava girebiliyorlar eğitim almadan sınava girme sadece 4 yıllık isg bölümünü bitiren arkadaşlarımızı kapsıyor diğer tüm adaylar yetkili bir eğitim kurumundan eğitim almak zorunda
Bana soracak olunsa zaten bence ne mühendis ne iki yıllık bu işin sadece kendine has 4 yıllık bölümü oöması gerek efenim.

iguhlm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Yani tartışılır abdullah bey ama zaten durum oraya gidiyor önce mühendislere bunu verdiler sonra diğer bölümleri kattılar sonra isg teknikerliği eklediler sonrasında 4 yıllığını çıkardılar yakın zamanda değil ama ilerleyen zamanlarda bir değişiklik olabilir sadece 4 yıllıkların yapması için

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Yani tartışılır abdullah bey ama zaten durum oraya gidiyor önce mühendislere bunu verdiler sonra diğer bölümleri kattılar sonra isg teknikerliği eklediler sonrasında 4 yıllığını çıkardılar yakın zamanda değil ama ilerleyen zamanlarda bir değişiklik olabilir sadece 4 yıllıkların yapması için
Ama verilen hak geri alınamaz bu adamlara iş güvenliği uzmanı olma hakkı verildi nasıl geri alınacak.

iguhlm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ama verilen hak geri alınamaz bu adamlara iş güvenliği uzmanı olma hakkı verildi nasıl geri alınacak.
Öyle bir alırlarki :) mevcut durumda kpss ile ilgili durumu biliyorsunuz alınmaz diye bir şey yok ben geri alırlarda demedim ama en azından yeni belgeyi alacaklara sadece 4 yıllık mezunları sınava alırlar uzman olanlara birşey olmayabilir onu bilmiyorum ben şu anki duruma göre yanıt verdim

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Öyle bir alırlarki :) mevcut durumda kpss ile ilgili durumu biliyorsunuz alınmaz diye bir şey yok ben geri alırlarda demedim ama en azından yeni belgeyi alacaklara sadece 4 yıllık mezunları sınava alırlar uzman olanlara birşey olmayabilir onu bilmiyorum ben şu anki duruma göre yanıt verdim
Yani sizin söylediğinizden şu çıkıyor belgeyi alanlar aldı. Bundan sonrası için önünü kapatabilirler. Bu zamana kadar olanlar yırttı.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.