Değerli Meslektaşlarım Final Sınavım İçin Size 2 Sorum Var

Zekeriya DEĞNEK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar final sınavında çıkacak 2 önemli sorum var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1) mavi yaka ve beyaz yakaya nasıl eğitim verilir

2)Eğitim slaytı nasıl hazırlanır nelere dikkat edilmeli.

Moderatör tarafında düzenlendi:

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
1- Mavi yaka çalışanları genelde sahada çalışan formen işçi operatör vb. çalışanlardır. Beyaz yaka çalışanlar ise idari işler,muhasebe, santral vb. çalışanlarıdır.Eğitimleri verilirken yaptıkları işler baz alınır.Örneğin mavi yakaya yaptığı işe göre yüksekte çalışma, elektrik ile çalışma, pres ile çalışma, elle kaldırma işleri vb. eğitimlerin verilmesi gereklidir.Ancak beyaz yaka personele yüksekte çalışma eğitimi vermek gerekli değildir.Daha çok acil durum tahliye,yangın eğitimi, ekranlı araçlarla çalışmalar, ergonomi vb. eğitimlerin verilmesi daha uygun olur.
2- Eğitim slaytları daha çok fotoğraf ve videolu olmalıdır.dinleyeni sıkacak uyutucak uzunlukta yazılardan kaçınılmalıdır.Mümkünse sahaya, yapılan işe ait fotoğraflar kullanılarak hazırlanmalıdır.

Zekeriya DEĞNEK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hocam cevap için teşekkürler 90 ila 100 arası aldı tüm sınıf :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.