Soru : C Sınıfı Uzmanın Tehlikeli Sınıftaki Işletmeye Bakması

onur aksoy

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar pek fazla takip edemedim, daha önce de forumda sorulmuş ama her kafadan bir ses çıkmış net değil. Rica etsem bilgisi olan açık ve net şekilde beni aydınlatabilir mi? Sorum şu; C sınıfı uzman Tehlikeli(B) sınıftaki işletmeye bakabiliyor mu? Bu konuda Haziran 2015'e kadar bakabiliyor diyen bir yönetmelik maddesi görmüştüm ama hala geçerli mi değil mi bilmiyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

barisbuyukterzi

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
GEÇİCİ MADDE 4 – (1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren dört yıl süreyle (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş sayılır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.