Anket C Belgeli Iş Güvenliği Uzmanlarinin Geleceği

C BELGELİ İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GELECEĞİ

• Kullanılan toplam oy
    336
  • Anket kapatılmış .
C

civiluzman

Guest
ben bir gelecek görmüyorum 2011 de aldım belgemi 2 yıldır uzmanlık yapıyorum bu kadar çalkantılı spekülasyonlarla dolu bir meslek görmedim. heryer uzman kaynıyor. Herkes uzman olmak istiyor. Gerçekten bu kadar piyasanın düşeceğini bilseydim bu işe girmezdim. Benim için sıkıntı yok aslında tam zamanlı çalışıyorum. Maaşımda net 3000 tl onun haricinde cumartesi günleride 50 nin altı hizmet verdiğim amcamın fabrikadan aylık 500 tl alıyorum. Arada risk değerlendirmesi ve eğitim veriyorum sağa sola ortalama ayda 3700 falan geliyor. Ama şunu görüyorum piyasayı çok düşürüyorlar. OSGB'ler yeni uzmanlar piyasayı allak bullak ediyor. ******silindi******

rs_6

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bence OSGB kuranlar hükümdar olacak bizlerde yeniçeri taki isyan edene kadar :)

İş güvenliği uzmanı belgesi alanların içinde işsiz olanların ne kadar çok olduğunu düşünürsek bu insanlarında en kısa yol OSGB olarak gördüğünü, biz piyasada ne kadar iyi olsakta fiyatlarımız rekabet edemeyecek.

Şu an tüm şehirlerde iş merkezi, plaza, özel üniversite, organize sanayi yöntemleri, hastane hatta hatta pastane :) sahipleri OSGB kuruyor... Bu para sahibi çevresi olan zenginin zengine para kazandırmayı tercih ettiği ortamda zannediyormusunuz ki bu ekmeği serbest çalışana verecekler :)

Bu işe baştan müdail olmazsak bu işin geleceği budur. Tabiki bu benim fikrimdir.
Ali Bey merhaba

Biraz geçmişe dönüş yapayım dedim.
11 ay öncesinde yapılan yorumları ve öngörülere baktığımda OSGB'lerle ilgili yorumunuz bir hayli isabetli olmuş.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.