Belediyelerde Taşeron Ve Müteahhid Çalıştırma

tamer_dal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İyi çalışmalar sayın meslektaşlarım. benim sorum kamuda çalışan uzmanlara olacak. belediyelerde taşeron hizmet alım sözleşmesi yapılırken sözleşmede isg yönünden yükümüzü azaaltmak için nelere dikkat etmeliyiz. ben daha çok ceza ödül üstünde duruyorum ama başka yöntemlerde varsa sevinirim. iyi çalışmalar

betulmaden

Üye
TÜİSAG Üyesi
sayın Tamer bey merhaba;
Ben tüm taşeron firmalar için ek sözleşme hazırladım, ihaleyi kazanan firmalara onu da şart gösteriyor, TAAHHÜT ettiriyoruz. Bence sizde ek sözleşme de taşeron hangi eğitimleri aldıracak, hangi malzemeleri ne zaman verecek, hangi disiplinde çalışacak onları belirtir sözleşme hazırlayın ve imzalatın. Çünkü kamu kurumlarında yaklaşık maliyet hesaplanırken isg harcamaları % 3 lük kısımda geçerlidir, bazı durumlarda bu rakam çok küçük kaldığından hiçbir çalışma yapmamayı tercih eder, firmalar.
Bu sebeple adam işi kabul ederken bunu da imzalatma yarar var.

İyi çalışmalar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.