Soru : B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanları Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan Işyerleri Ile Sözleşme Yapabiliyor Mu

buzun

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ben bu soruyu sordum ama resmi olarak yapıldığını sistemde gördüm fakat hangi gerekçe ile yapıldığını anlayamadım . C sınıfı İş Güvenliği Uzmanıyım, B sınıfı uzman adayıyım aynı zamanda. Çalıştığım iş yeri çok tehlikeli sınıfta yer alıyor. Şuan anlaştığımız OSGB lerdeki uzmanlar B sınıfı uzman ve resmi olarak sistem onaylıyor sözleşmelerini. Nasıl oluyor die sorduğumda yönetmeliğin ek maddesine göre die geçiştiriyorlar fakat o yönetmeliği ve ek maddeyi bir ben bulamadım. Acaba atladığım bir yönetmelik mi var?? Çok Tehlikeli sınıfta olupta B sınıfı Uzman ile yapılan sözleşmelerden dolayı ilerde firmaya yada OSGB ye bir yaptırım yapılabilinir mi?

sdt.dml

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Ben bu soruyu sordum ama resmi olarak yapıldığını sistemde gördüm fakat hangi gerekçe ile yapıldığını anlayamadım . C sınıfı İş Güvenliği Uzmanıyım, B sınıfı uzman adayıyım aynı zamanda. Çalıştığım iş yeri çok tehlikeli sınıfta yer alıyor. Şuan anlaştığımız OSGB lerdeki uzmanlar B sınıfı uzman ve resmi olarak sistem onaylıyor sözleşmelerini. Nasıl oluyor die sorduğumda yönetmeliğin ek maddesine göre die geçiştiriyorlar fakat o yönetmeliği ve ek maddeyi bir ben bulamadım. Acaba atladığım bir yönetmelik mi var?? Çok Tehlikeli sınıfta olupta B sınıfı Uzman ile yapılan sözleşmelerden dolayı ilerde firmaya yada OSGB ye bir yaptırım yapılabilinir mi?

6331 sayılı kanun GEÇİCİ MADDE 4 – (1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren dört yıl süreyle (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş sayılır.

c sınıfı belgeye sahipler 3 yıl süreyle tehlikeli sınıfa da bakabilecek, b sınıfı belgeye sahiplerde 4 yıl süreyle çok tehlikeli sınıfa bakabilecek

çağan genç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bu süreler ne zmaan bitecek peki?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.