Soru : Acilen Yangın Söndürme Tüpleri Periyodik Kontrol Ve Süreleri

baracuda

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Yangın söndürme tüplerinin yeniden dolumu ne zaman yaptırmamız gerekiyor periyodik kontrol ve bakım süreleri ne kadarda bir yapılacak

şahan göbeloğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Yangın söndürme tüplerinin yeniden dolumu ne zaman yaptırmamız gerekiyor periyodik kontrol ve bakım süreleri ne kadarda bir yapılacak
periyodik bakımları TS ISO11602-2 Standartına göre yapılır ,Arabalı yangın söndürme TS EN 1866 diğer TS 862-EN 3 kalite belgesi olması şarttır.muayeneler 6 ayda periyotik bakım yılda bir, hidrostatik basınç ile içindeki tozların değişimi 4 yılda bir

Volkan SEZER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ben firmada her ay gözle kontrol (tüp göstegeleri doğru mu, pimi yerinde mi açılmış mı vs diye) yapıyorum ve içeriğine bakmaksızında her tüpü yılda bir yeniden doluma gönderiyorum. Yurt dışı bir çok denetime giriyoruz herhangi bir sıkıntı yaşamadık bu sürelerle.

Münir Becan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Çalıştığınız firma trakyadaysa tüp dolumlarıyla ilgili yardımcı olabilirim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.