Tartışma 30 Nisan C Sınıfı Sınavı 68 İle Kalanlar

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında ÖZGÜR ASLANN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ÖZGÜR ASLANN

ÖZGÜR ASLANN TÜİSAG Üyesi

68 İle Kalan arkadaşlar bir toplanalım burada

yunus emre yılmaz bu yazıya teşekkür etti.
  2. Zeybek70

Zeybek70 TÜİSAG Üyesi

3. Zeybek70

Zeybek70 TÜİSAG Üyesi

Bende 68 aldım

erdem23oz bu yazıya teşekkür etti.
  4. Pınar Ayhan

Pınar Ayhan TÜİSAG Üyesi

68 maalesef, pzartesi günü ankara idare mahkemesine başvurucam

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Fatih Var

Fatih Var TÜİSAG Üyesi

68 aldım. Her türlü peşinden gidelim arkadaşlar

6. cihan yıldırım

cihan yıldırım TÜİSAG Üyesi

68 maalesef,tüm emeklerim 3-4 tane saçma sapan soru yüzünden boşuna gitti.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

erdem23oz, esra yıldırım ve zekeriya ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  7. Pınar Ayhan

Pınar Ayhan TÜİSAG Üyesi

Mahkeme yolu kesin çözüm arkdaşlar yalnız net soruların hatalı oldupunu düşündükleriniz yönetmeliklerle desteklerseniz bn pztesi gnü başvuru ypıcm

zekeriya ERDOĞAN ve Nurşen yıldırım bu yazıya teşekkür etti.
  8. Cihat SIKI

Cihat SIKI TÜİSAG Üyesi

68 ile kaldım tüm emeklerim boşa gidiyor resmen,hakkımızı arıyalım arkadaşlar iptal edilmesi ve açıklanmayan sorular var.

9. Hamza EREN

Hamza EREN TÜİSAG Üyesi

Hocam sonuna kadar arkasındayım ne gerekiyorsa yaparım emeklerimiz boşa gidiyor

zekeriya ERDOĞAN, Nurullah kuzu ve Pınar Ayhan bu yazıya teşekkür etti.
  10. Pınar Ayhan

Pınar Ayhan TÜİSAG Üyesi

Öncelikle cimere yazın arkadaşlar bn yazdım

zekeriya ERDOĞAN ve Nurşen yıldırım bu yazıya teşekkür etti.
  11. Cihat SIKI

Cihat SIKI TÜİSAG Üyesi

oradan pek bi dönüş olmuyor dünya kadar şikayet gidiyor orayada :(

zekeriya ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  12. Necla Şen

Necla Şen TÜİSAG Üyesi

1-2 soru ile kalmak sinir bozucu ne gerekiyorsa yapalım

zekeriya ERDOĞAN ve Pınar Ayhan bu yazıya teşekkür etti.
  13. selim ok

selim ok TÜİSAG Üyesi

Bende 68 ciyim keske 60 alsaydim en azından bu kadar uzulmez dim neyse arkadaslar inş 1 soru iptal edilir de geçeriz ...

14. nevzat şahin

nevzat şahin TÜİSAG Üyesi

Bende 68 aldım. Ne yapacaz şimdi? Hepimiz bir fikir olabiliyoruz ama bir şey yapamıyoruz.

Necla Şen bu yazıya teşekkür etti.
  15. Cihat SIKI

Cihat SIKI TÜİSAG Üyesi

birşeyler yapmak için toplanıyoruz zaten.

16. Zeybek70

Zeybek70 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şu konuların altını çizelim
    OSYM genel amaçlı dilekçe örneğine evrak referans nosu alınarak ıslak imzalı örneği PTT kargo ile gönderilecek, buna birde dekont eklenecek
    10 gün içinde OSYM cevap verecek, sonuç size ulaştığı andan itibaren 10 gün içinde Ankara İdare Mahkemesine dava açılacak
    Diğer iller Nöbetçi İdare Mahkemesine/ANKARA şeklinde işlem yapabilir diye biliyorum.

Bu konuları açığa kavuşturalım bence..

zekeriya ERDOĞAN ve ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  17. bekireryilmaz71

bekireryilmaz71 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bende 68 de kaldım hiç umut yok mu ya

zekeriya ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  18. Zeybek70

Zeybek70 TÜİSAG Üyesi

Evrak referans no ais.osym.gov.tr den alınıyor. Klavuz sayfa 5 te
    sınav sonuçları, ÖSYM’nin internet sayfasından duyurulacak, adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınav sonuçlarını, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sonuç bilgisinde doğru/yanlış cevap sayıları ve adayın aldığı puan belirtilecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Adaylar tarafından soru iptali için yargı yoluna başvurulduğunda yargı yerince bir karar verilinceye kadar değerlendirme yapılmayacak, sınav sonuçları açıklanmayacaktır. sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklandıktan sonra 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere), ÖSYM tarafından belirlenen ücreti yatırdıklarını gösteren dekont ile birlikte; sınav sorularının bilimsel açıdan doğru olup olmadığının incelenmesini talep eden itirazlarda ise sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde her bir dilekçeye özgü ve her bir soru başına ÖSYM tarafından belirlenen ücreti yatırdıklarını gösteren dekont ile birlikte ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar (Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz.). Adayların inceleme masraflarını, ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 (IBAN NO: TR 390001002533060280115229) numaralı hesabına yatırmaları gerekmektedir. Dilekçe ÖSYM sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine ulaştırılmalıdır. ÖSYM süresi içinde yapılan itirazları inceleyecek, sonuçlarını adaylara ve gerektiğinde ilgili kuruma 10 gün içerisinde posta ile bildirecektir. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış dilekçeler işleme alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Sınava ilişkin yapılacak işlemlerde adaylardan alınacak ücretler, ÖSYM’nin İnternet sayfasından adaylara duyurulmaktadır. ÖSYM aday dilekçelerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden alabilecek ve/veya adayların vermiş olduğu dilekçeleri https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden cevaplayabilecektir.

19. Zeybek70

Zeybek70 TÜİSAG Üyesi

Genel amaçlı dilekçe örneği ile soruların iptali için dilekçe vermek anlamsız, çünkü ortada soru yok. Bu yüzden talep kısmına 498 kişinin 68 alarak mağdur olduğu, şaibeli sorular olduğu, tüm sınav sorularının aşağıda verdiğim Yönetmelik ve ilgili madde açısından yeniden değerlendirilmesi talep edilmeli diye düşünüyorum. Bu benim fikrim
    SORULARIN HAZIRLANMASI, SORU HAVUZUNUN OLUŞTURULMASI VE SORULARIN GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK
    yönetmelik var.

Soruların analizi

MADDE 10 – (1) Sınavlar tamamlandıktan sonra ilgili birim tarafından tüm soruların istatistiksel ve madde analizleri gerçekleştirilebilir.sınav sonuçları ve analizler değerlendirildikten sonra sonuçlar ilgili soru yazarı ve bilimsel denetmenlerle paylaşılabilir. Adaylar sorular ile ilgili itirazları soru yazarına ve bilimsel denetmenlere ve gerektiğinde haricen görevlendirilecek konunun uzmanı öğretim üyelerine ileterek soru ile ilgili görüş ve düşünceleri talep edebilir. Elde edilen bulgular sorunun yanlış veya eksik olduğunu gösterdiği takdirde, ilgili soru ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından iptal edilebilir. Hatalı veya eksik soru hazırlayan veya denetleyenler uyarılabileceği gibi havuzdan da çıkarılabilir.

20. Uğur AK

Uğur AK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sadece 68 değil 66 olanlar da itiraz etsin, 3soru iptalinde 66 puan alanlsrın şansı var.

erdem23oz, Necla Şen ve Cihat SIKI bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica