3 Yılı Doldurarak B Sınıfı Uzman Olmak

H.Ece SÜRMEN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
teşekkür ederim. istenilen belgelerde gecen adına prim ödemelerini gösteriri belgelerden kasıt e devletten aldığım hizmet dökümü olr o zaman
e devlettten çıkan döküm ayrıntılı olmuyor. İsterseniz bulunduğunuz yerdeki sgkdan alın ıslak imzalı döküman garanti olsun. :) şimdiden hayırlı olsun.

Önder Ak

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ilgili bir duyuru var istenilen belgeler için. Burda herkes farklı farklı şeyler yazıyor. SGK bildirgesinde Meslek kodu lazım, Acil durum planı, eğitim belgeleri, İSG defteri lazım v.s. Bakanlığın sitesinde bunların hiç biri yazmıyor. Adam tek tek Acil durum planına, İSG defterine mi bakacak? B sınıfı olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? Herkes farklı bişe söylüyor. Bakanlığın duyurusu aşağıda isteyenler inceleyebilir; Burda sadece isg katip çıktısı, iş yerinden adınıza ödenmesi gereken sgk primleri yazıyor.

Bildiğim kadarıyla arkadaşlar isg katipteki dakika kısmı da önemli değil. Yani isterseniz tam zamanlı çalışın, isterseniz ayda 100 dk çalışın bu süreler için isg katip çıktısı ve gerekli sgk pirimi yeterli diye biliyorum. 3 yılı bu şekilde geçirdiğin zaman sınava girebiliyorsun diye biliyorum doğru mudur?

http://www3.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=13.06.2016

H.Ece SÜRMEN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar ilgili bir duyuru var istenilen belgeler için. Burda herkes farklı farklı şeyler yazıyor. SGK bildirgesinde Meslek kodu lazım, Acil durum planı, eğitim belgeleri, İSG defteri lazım v.s. Bakanlığın sitesinde bunların hiç biri yazmıyor. Adam tek tek Acil durum planına, İSG defterine mi bakacak? B sınıfı olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi? Herkes farklı bişe söylüyor. Bakanlığın duyurusu aşağıda isteyenler inceleyebilir; Burda sadece isg katip çıktısı, iş yerinden adınıza ödenmesi gereken sgk primleri yazıyor.

Bildiğim kadarıyla arkadaşlar isg katipteki dakika kısmı da önemli değil. Yani isterseniz tam zamanlı çalışın, isterseniz ayda 100 dk çalışın bu süreler için isg katip çıktısı ve gerekli sgk pirimi yeterli diye biliyorum. 3 yılı bu şekilde geçirdiğin zaman sınava girebiliyorsun diye biliyorum doğru mudur?

http://www3.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=13.06.2016

Önemli olan sözleşmenin başlangıç ve bitiş süresi... ayda bir saatte çalışsanız 10 saatte tam zamanlıda farketmiyor hepsinde 3 yılı doldurmuş olmak yetiyor... İş yerinden aldığınız herşeyin ıslak imzalı olmasına dikkat edin. belgeleriniz aslının aynı yada noter onaylı olmalı.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.