Duyuru : 3 Aralık 2016 Tarihinde Yapılacak Sınav İçin Sorgulama - Önemli

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
3 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olan iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli sınavları için isg katipte sınav durumları yayınlanmaya başlamış.
İsg katipe girerek en üstte yer alan sınav durumu sorgula sekmesinden durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba, 3 aralık sınavına katılamayacağımı öğrendim. Bu sonuca itirazda bulunulabilir mi bilgisi olan var mı acaba. Çok acil

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba, 3 aralık sınavına katılamayacağımı öğrendim. Bu sonuca itirazda bulunulabilir mi bilgisi olan var mı acaba. Çok acil
Ömer Bey gerekçe olarak ne belirtilmiş?
Mesela bir kişide eğitim için devamsızlık göründüğünden bu kişinin sınav başvurusu kabul edilmemiş.
Sizde nasıl bir uyarıyı çıkıyor? Bazı başvurular eğitim alınan kurumlardan ötürü kabul edilmiyor.

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
3 yıl fiili çalışma süresinden dolayı yazıyor ama hesaplamalara ve eğitim kurumuna gönderdiğim evraklara göre sorun olmaması gerekiyor. Anlamadım ben de tam olarak..

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
3 yıl fiili çalışma süresinden dolayı yazıyor ama hesaplamalara ve eğitim kurumuna gönderdiğim evraklara göre sorun olmaması gerekiyor. Anlamadım ben de tam olarak..
Siz B sınıfı sınavına gireceksiniz o halde. Peki 3 yılı tam olarak doldurdunuz mu?

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Benim İSG-Katip uygulaması başlamadan önceki döneme gelen yaklaşık 2-3 aylık bir çalışmam var bununla birlikte 3 yıl fiilen doluyor. Acaba firma ile aramızda yaptığımız sözleşme geçerli olmadı mı

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Benim İSG-Katip uygulaması başlamadan önceki döneme gelen yaklaşık 2-3 aylık bir çalışmam var bununla birlikte 3 yıl fiilen doluyor. Acaba firma ile aramızda yaptığımız sözleşme geçerli olmadı mı
O sözleşmeyi İSGGM'ye göndermiş miydiniz?

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
O sözleşmeyi İSGGM'ye göndermiş miydiniz?
Gönderilmedi diye biliyorum.
''• İSG-KATİP üzerinden sözleşme yapılmaya başlanmadan önceki dönem (15.02.2013 öncesi) için ise adayın iş güvenliği uzmanı olarak görev yaptığına dair, firmalar tarafından onaylanmış (27.11.2010 tarihli 27768 sayılı RG'de yayımlanan İSG Hizmetleri Yönetmeliği Ek-4 ve Ek-5'e uygun şekilde düzenlenmiş) sözleşme örneği ve/veya bu sözleşmelerin Genel Müdürlükçe onaylandığına dair belgeler,''

Ben burada yazanlara göre firma ile aramızda yaptığımız sözleşmenin yeterli olacağını bakanlıktaki görevliler ile görüştükten sonra başvurumu yapmıştım.

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Gönderilmedi diye biliyorum.
''• İSG-KATİP üzerinden sözleşme yapılmaya başlanmadan önceki dönem (15.02.2013 öncesi) için ise adayın iş güvenliği uzmanı olarak görev yaptığına dair, firmalar tarafından onaylanmış (27.11.2010 tarihli 27768 sayılı RG'de yayımlanan İSG Hizmetleri Yönetmeliği Ek-4 ve Ek-5'e uygun şekilde düzenlenmiş) sözleşme örneği ve/veya bu sözleşmelerin Genel Müdürlükçe onaylandığına dair belgeler,''

Ben burada yazanlara göre firma ile aramızda yaptığımız sözleşmenin yeterli olacağını bakanlıktaki görevliler ile görüştükten sonra başvurumu yapmıştım.
Ama Ömer Bey isg katipten önce yapılan sözleşmeler İSGGM'ye yollanıyordu. Sanırım bu süre sizin sınava girmenize mani olan. :(

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ama Ömer Bey isg katipten önce yapılan sözleşmeler İSGGM'ye yollanıyordu. Sanırım bu süre sizin sınava girmenize mani olan. :(
Yani bu durumda itiraz yapılabilecek bir mevki yok mu? Mecburen Mayıs 2017 tarihini mi bekleyeceğim?

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yani bu durumda itiraz yapılabilecek bir mevki yok mu? Mecburen Mayıs 2017 tarihini mi bekleyeceğim?
Ömer Bey sınav duyurusunu da inceledim. İtiraz etme ile ilgili herhangi bir bilgi göremedim. İSGGM, ÖSYM web sitelerine baktım lakin bir şey bulamadım.

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Muhammed Uluhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
ben sınava ilk defa giricem
sorgulama yaparken böyle bir ekran çıkıyor
bu olması gereken mi acaba

Sınav Grubunuz: C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI
Sınav Sonucunuz:
Başarı Durumunuz:
03 ARALIK 2016 TARİHLİ İSG SINAVI İÇİN İSMİNİZ ÖSYM'YE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN SINAVLA İLGİLİ DUYURULARI İSGGM VE ÖSYM WEB SİTESİNDEN TAKİP EDİNİZ..

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ben sınava ilk defa giricem
sorgulama yaparken böyle bir ekran çıkıyor
bu olması gereken mi acaba

Sınav Grubunuz: C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI
Sınav Sonucunuz:
Başarı Durumunuz:
03 ARALIK 2016 TARİHLİ İSG SINAVI İÇİN İSMİNİZ ÖSYM'YE BİLDİRİLECEKTİR. LÜTFEN SINAVLA İLGİLİ DUYURULARI İSGGM VE ÖSYM WEB SİTESİNDEN TAKİP EDİNİZ..
Sorun yok gibi görünüyor Muhammed Bey. İşlemleriniz devam ediyordur. Her gün bu sorgulamayı yapın siz.

aryasev

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Sınava girmeyi beklerken bende giremeyecekler denim :( isg katip de girişlerim bulunmakta kurs yerine defalarca sormama rağmen bir sorun çıkmaz denildi. Adam akıllı ders bile vermedikleri kurs yerine sorduğumda yapılcak bir şey yok ankaraya gidin diye cevap alıyorum.Parayı alana kadarmış herşey. Sınava giremeyeceğimi yanayım böyle kurs yeri bulup güvendiğimemi

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
hocam bende yeni giricem sınava tam olarak ne yazması gerekiyor?
Muhammed Beyde yazan çıkarsa sıkıntı yok Sefa Bey. Sınava girebilecek olanlarda o ibare çıkıyor anlaşılan.

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Sınava girmeyi beklerken bende giremeyecekler denim :( isg katip de girişlerim bulunmakta kurs yerine defalarca sormama rağmen bir sorun çıkmaz denildi. Adam akıllı ders bile vermedikleri kurs yerine sorduğumda yapılcak bir şey yok ankaraya gidin diye cevap alıyorum.Parayı alana kadarmış herşey. Sınava giremeyeceğimi yanayım böyle kurs yeri bulup güvendiğimemi
Siz B sınıfına gireceksiniz sanırım. Eksik gün uyarısı mı alıyorsunuz?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.