Soru Bankası 27 Aralık 2014 Sınavı A, B Ve C Hazırlık Osym'ye Göre 5 Şıklı Sorular %100 Başarı

Hüseyin51

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
  • 1 ile 5 yıl arasında olanlara (5 yıl dahil) 14 gün,
  • 6 ile 14 yıl arasında olanlara 20 gün,
  • 15 yıl veya daha fazla olanlara 26 gün yıllık ücretli izin verilmektedir.
Heralde demek istenen şu 5,5 yıl çalışan aslında 5. yılını tamamlamış ancak 6. yılını tamamlamamış bu yüzden 6. yılını tamamlayıp 7. yıla girmeden 20 günlük izin kullanamazsın.
Kaner bey şimdi bu şumu demek oluyor yani 6 yılını doldurmayan 20 gün izin kullanamaz. bana biraz çelişkili soru geldi ama sorunun doğru olduğunu söylüyorlar. senin yazdığın gibi yönetmelikte 6 ile 14 yıl deyince sanki 6. yılda kullanabilir gibi geliyor ama yanıltıyor bu durum

Perihan peri

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tam zamanlı iş güvenliğiuzmanı ve iş yeri hekimi çalıştırma şartları neydi acaba? Bazı yerlerde iş güvenliği uzmanı için çok tehlikeli 500 ,tehlikeli 750,az tehlikeli 1000 diyo. Bazı yerlerde de çok teh. 1000,tehlikeli 1500,az tehlikeli 2000
Yardımcı olur musunuz

Kaner

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kaner bey şimdi bu şumu demek oluyor yani 6 yılını doldurmayan 20 gün izin kullanamaz. bana biraz çelişkili soru geldi ama sorunun doğru olduğunu söylüyorlar. senin yazdığın gibi yönetmelikte 6 ile 14 yıl deyince sanki 6. yılda kullanabilir gibi geliyor ama yanıltıyor bu durum
6-14 yıl arası diyor parantez içinde 6. yıl dahil deseydi sizin söylediğiniz doğru olurdu. Şimdi şıklara göre hareket etmek gerek bu tür sorular kafa karışıklığı oluşturuyor.

Hüseyin51

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Tam zamanlı iş güvenliğiuzmanı ve iş yeri hekimi çalıştırma şartları neydi acaba? Bazı yerlerde iş güvenliği uzmanı için çok tehlikeli 500 ,tehlikeli 750,az tehlikeli 1000 diyo. Bazı yerlerde de çok teh. 1000,tehlikeli 1500,az tehlikeli 2000
Yardımcı olur musunuz
az tehlikeli 2000 tehlikeli 1500 çok tehlikeli 1000 yenisi ve doğrusu bu

A

Ajdar bey

Guest
5. Yıl bitti ise bidaha ki izin süresi 20 gün olur
6 ya ayak basması yeterlidir

Hüseyin51

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
5. Yıl bitti ise bidaha ki izin süresi 20 gün olur
6 ya ayak basması yeterlidir
ajdar bey sizin dediğinize göre 6. yılda 20 gün izin kullanabilir. Örneğin bir işçi 5. yılının yazında 14 gün izin kullandı bu durumda 6. yılının yazında 20 gün izin kullanacak demektir sizin dediğinize göre .. ancak soruda öyle demiyor ve soru sağlam bi kaynaktan

AYNUR İKAZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Hocam farklı bir konuda bir şey soracaktım ; 18.12.2014 te çıkan yeni yönetmelikteki İŞ hekimi ve Diğer sağlık personelinin çalışma süreleri değiştirildi .
Sınavda bunlardan sorumlumuyuz ???
İş Hekimi için 1.1.2016 da geçerli diyor fakat diğer sağlık personeli hak. Bilgi bulamadım. Yardımcı olabilirseniz memnun olacağım. Teşekkürler

AYNUR İKAZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Birde MADEN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK – 24.09.2014 ten sorumlumuyuz ??

melon

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
TIG kaynagi gaz alti kaynagimidir?

Gaz altı kaynakları
- TIG(Tungsten Inert gaz altı kaynağı)
- MIG (Metal inert gaz altı kaynağı), MAG (Metal aktif gaz altı kaynağı) eriyen elektrotlu gaz altı kaynağı.
- Toz altı kaynağı,

Emine G.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Gaz altı kaynakları
- TIG(Tungsten Inert gaz altı kaynağı)
- MIG (Metal inert gaz altı kaynağı), MAG (Metal aktif gaz altı kaynağı) eriyen elektrotlu gaz altı kaynağı.
- Toz altı kaynağı,
Bi soruda tig gazalti kaynagi degldir diyodu. Sadece mig mag almis. Internettede biyerde kaynagidir yaziyo biyerde ayri baslik altnda wermis.

Emine G.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
HAYDI BILIN BAKALM :)
Bina içi elektrk sebekelernde faz we nötr arasnda kac volt gerilim wardir?
Biyerde 380 biyerde 220

Emine G.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
HAYDI BILIN BAKALM :)
Yaniklarda giysi çikarilirmi?

Çikarilmaz diye anlatmslardi. Elbise deriye yapisiyo falan. Ama soru açklamasnda ckarilr yaziyo

A

Ajdar bey

Guest
Bi dahaki sınav ne zaman??

Hüseyin51

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hocam farklı bir konuda bir şey soracaktım ; 18.12.2014 te çıkan yeni yönetmelikteki İŞ hekimi ve Diğer sağlık personelinin çalışma süreleri değiştirildi .
Sınavda bunlardan sorumlumuyuz ???
İş Hekimi için 1.1.2016 da geçerli diyor fakat diğer sağlık personeli hak. Bilgi bulamadım. Yardımcı olabilirseniz memnun olacağım. Teşekkürler
Değişen yönetmelik resmi gazetede yayınlandı ise sorumluyuz. bakmak lazım

Hüseyin51

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Birde MADEN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK – 24.09.2014 ten sorumlumuyuz ??
evet sorumluyuz bu değişiklikler zaten çalışma bakanlığının sitesinde yerine konuyor.

Hüseyin51

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İLO nun maden ocaklarındaki yaşam odalarıyla ilgili 176 nolu sözleşmesi 6 aralık 2014 te meclisten geçti kanunlaştı bence çıkabilir.

Sevda Korkmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hakan bey öncelikle hazirladiginiz denemeler için size çok teşekkür ederim. 12 tanesini de çıktı aldım ve çözdüm. Sınav için çok endiselerim var. Fakat sizin sorularinizi çözdükce kendime güvenim arttı. 27 araliga dair Eğer faydali olacağını düşündüğünüz başka sorular varsa mail adresime atmanızi rica ederim. Başka kaynaklardan sorular çözerek kafamı karıştırmak istemiyorum. Sadece sizin sorularınızı cozup yanlislarimi konu çalışarak ezber yapıyorum. Ellerinize sağlık gerçekten mükemmelsiniz :) :)***KESİLDİ***

Moderatör tarafında düzenlendi:

melon

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Hakan bey öncelikle hazirladiginiz denemeler için size çok teşekkür ederim. 12 tanesini de çıktı aldım ve çözdüm. Sınav için çok endiselerim var. Fakat sizin sorularinizi çözdükce kendime güvenim arttı. 27 araliga dair Eğer faydali olacağını düşündüğünüz başka sorular varsa mail adresime atmanızi rica ederim. Başka kaynaklardan sorular çözerek kafamı karıştırmak istemiyorum. Sadece sizin sorularınızı cozup yanlislarimi konu çalışarak ezber yapıyorum. Ellerinize sağlık gerçekten mükemmelsiniz :) :)***KESİLDİ***

Valla sevdacigim,hoca kayboldu. 13.deneme eklecekdi ama Galiba buna Gerek duymuyor...
Bizler artik hocanin asistani sayiliriz, istersen Mail adresini özelden yaz, yardimci olalim... :) , sevgilerle

İdil Bozduğan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hocam 13.deneme sorularını bulamadım :(

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.