Tartışma : 27 Aralık 2014 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavını Kazanan Adayların Yapması Gerekenler

Ozan Caner Pirim

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
ziraat bankasına parayı yatırdım. bi sonraki aşama nedir arkadaşlar?

Lhotse81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba,

Ziraat bankasına ücreti yatırdıktan bir hafta on gün içinde katip sisteminde B sınıfı uzmanlık belgeniz görünüyor. Bundan sonra yapılması gereken belgenizi mevcut katip sistemi kullanarak halen görev yaptığınız işletmeyle sistem üzerinden sözleşme ( içe görevlendirme) yapmak .

Herkese iyi bir kariyer, kazasız güzel günler diliyorum.

Gazzi türen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaş burada yazan "uygulamalı eğitim formu" staj yaptığımız yer mi yoksa eğitim aldığımız yer mi cevap yazarsanız çok sevinirim.

gkhn305

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sayın GÖKHAN DURGUT
Sınav Grubunuz: C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI
Sınav Sonucunuz:
Başarı Durumunuz:
30 NİSAN 2016 TARİHLİ İSG SINAVI İÇİN YAPILAN İNCELEMEDE , Eğitim katılım belgenizde eksik bilgi veya imza olması, Uygulamalı eğitim raporunuzda yer alması gereken bilgi veya onayların eksik olması, , NEDENİYLE EĞİTİM EVRAKLARINIZ UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR. SÖZ KONUSU SINAVA KATILABİLMENİZ İÇİN 25 OCAK 2016 TARİHİ MESAİ BİTİMİNE KADAR EKSİK EVRAKLARINIZI GENEL MÜDÜRLÜMÜĞÜZE BİR DİLEKÇE EKİNDE ULAŞTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR..
Arkadaşlar bu yazı var bendede eğitim kurumum kapanmışende uygulama raporu diplomayı olduğu gibi geri gönderdim sonuç gene eksik derler mi ?

Levent ACAR

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın GÖKHAN DURGUT
Sınav Grubunuz: C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI
Sınav Sonucunuz:
Başarı Durumunuz:
30 NİSAN 2016 TARİHLİ İSG SINAVI İÇİN YAPILAN İNCELEMEDE , Eğitim katılım belgenizde eksik bilgi veya imza olması, Uygulamalı eğitim raporunuzda yer alması gereken bilgi veya onayların eksik olması, , NEDENİYLE EĞİTİM EVRAKLARINIZ UYGUN GÖRÜLMEMİŞTİR. SÖZ KONUSU SINAVA KATILABİLMENİZ İÇİN 25 OCAK 2016 TARİHİ MESAİ BİTİMİNE KADAR EKSİK EVRAKLARINIZI GENEL MÜDÜRLÜMÜĞÜZE BİR DİLEKÇE EKİNDE ULAŞTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR..
Arkadaşlar bu yazı var bendede eğitim kurumum kapanmışende uygulama raporu diplomayı olduğu gibi geri gönderdim sonuç gene eksik derler mi ?
Size tavsiyem bakanlık ile iletişime geçmeye çalışın. Eğer iletişime geçemezseniz de gözünüzü karartıp gidin Bakanlığa. bir çok kişinin evrakları bu süreçte kayboldu ve mağdur oldular. Elden evrak teslim etmek en mantıklısı.

ayse betul simsek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sinav durumumu sorguladigimda sistemde kayitli degil ibaresi cikiyor fakat sinava onceden girip basarili olamamistim boyle bir yazi cikmasinin sebebi nedir bir fikriniz var mi ne yapmam gerekiyor yardimlariniz icin tesekkurler

gkhn305

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Size tavsiyem bakanlık ile iletişime geçmeye çalışın. Eğer iletişime geçemezseniz de gözünüzü karartıp gidin Bakanlığa. bir çok kişinin evrakları bu süreçte kayboldu ve mağdur oldular. Elden evrak teslim etmek en mantıklısı.
İletişime geçemedim ama evraklar gitti. Fakat ekstra birşey yapmadım. Olduğu gibi gönderdim. Bu kadar neden zorluyorlar anlamıyorum ben isg ön lisans bölüm mezunuyum. Saçmalık çok. inşaAllah çözülür. 1haftadır sonuç yok beklemeye devam

hucarsu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
kampüs akademiye ulaşan bi Allahın kulu yok mu?

Lhotse81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bakanlığa bende aynı belgeyi 2-3 defa posta yoluyla göndermiştim ve her seferinde eksik bilgi var demişlerdi.
Maalesef belgeleriniz binlerce gönderilen belgeler arasında kaybolup gidiyor.
En etkili çözüm yolunu arkadaşlar yazmışlar;
Bakanlıktaki bu işle ilgilenen birimden mutlaka birisine ulaşın gönderinizin takip numarısını vererek yetkilinin gelen evrak servisinden evraklarınızı bulduğunu teyit ettirin ya da Bakanlığa gidin...

Murat KAPLANLI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
3 Aralık 2016 sınavını kazandım çok şükür.
İsg katipten baktığımda 2 ocaktan itibaren ziraat bankası kurumsal hesabına parayı yatırın yazıyor. 2 ocaktan sonra parayı yatıracağız başka bir şey yapmamıza gerek yok sanırım?

umut kurt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Yatıracağımız paranın ne kadar olduğu belli mi?

hanifehava

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Maalesef bu belgeye takmış durumdalar. Ancak geçen günlerde birkaç eğitim kurumu ile görüştüm. Bunlardan birisi biz kursiyerlerimizden bu belgeyi istemedik çok azı zaten bu belgeyi sunabildi dediler. Bir eğitim kurumu ise bu maddeden haberi yok ve eğitime sokup belkide belge bile aldırmışlardır.
2013 ise B sınavına için eğitim açan bir eğitim kurumuda kursiyerlerimizden bakanlık onaylı iş sözleşmesini istemediklerini söyledi.

Bakanlık 27 aralık sınavı öncesi ve sonrası eğitim kurumlarını denetledi. Hiçmi bir bakanlık yetkilisi eğitim kurumuna bu belge olmazsa olmazların arasındadır bu kursiyeri eğitime alamazsın dememiş mi? eğitim kurumlarıda bunu daha öncesinden bizlere neden bildirememiş?
Adalet bakanlığın savcıları ve adli kolluk kuvvetleri iş kazası olduğunda adli tahkikat dosyalarına isimlerimizi eklerken hiç bakanlık onaylı sözleşmen varmı yok mu sormazken benim bakanlığım fiilen bu işi yaptığıma kanıt onca belgeyi sunmamıza rağmen bakanlık onaylı sözleşmeyi istemekte..O değil sözleşmeyi görmeyi neden bu kadar çok görmek isterler anlamadım. Onca C sınıfı uzman 2010-2011 yıllarında hangi az tehlikeli sınıfta istihdam edilme şansı vardı? Çoğu tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinde başladılar bu işe sözleşmelerini işverenle yaptılar ancak bakanlığa sunamadılar. Birde bakanlığa bildiripte evrağı kaybolanlarda var.
Sanırım ÇSGB onca kanun maddelerine rağmen mevzuatı işverenlere karşı uygulamayazken , cezai afları devamlı suretle her yama kanunla çıkartırken ancak bizim gibi kolay lokma olarak gördükleri isg uzmanlarına bu yönetmelik maddelerini uygulayabiliyor.

Adalet mi bu şimdi, her geçen gün isg sistemi kötüye gitmekte.

Uzun zamandan sonra varılan sonuç 27 aralık 2014 B sınıfı İSG uzmanlık sınavı kazanmama rağmen belgem verilmedi ve MAĞDUR oldum o zamandan bu zamana kadar geçen süreçte tezsiz yüksek lisans yaparken proje aşamasında üniversite kapandı ve devlet üniversitesine yerleştirildim 28 şubat 2017' de mezun yazısı alıp 29 nisan 2017 tarihinde tekrar B sınıfı İSG uzmanlık sınavına girdim bu sınavıda kazanıyorum bakalım bu sefer B belgesini verecekler mi??? :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.