2013 Ilk Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tarihi Ne Zaman ?

hasan mutlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar ilk yapılacak sıvav tarihi acaba ne?

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
resmi bir açıklama henüz yok.

hasan mutlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
peki her sene belli periyotlarlarla yapılmıyormu

Onur ATALAY

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evet genellikle senede 2 kez yapılmakta ama tarihler değişebiliyor.

ozgetunaa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
BENCE BU YIL YİNE MAYIS AYINDA OLUR

alpay06

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ben de mayıs diye düşünüyordum ama bi söylentiye göre mart ayında olabilir diye duydum.o yüzden kursu hafta sonundan hafta içine aldırdım.aynı zamanda da çalışıyorum,bakalım hafta içi nasıl gidicem:(

Günkut

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Genel Müdürlükte bu sınavlarla ilgilenen arkadaşın dediğine göre; Nisan veya Mayıs.

replican

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bu sınavlara ara verilmeyecekmi mayıs sınavından sonra c sınıfı uzman sayısı çok fazla olacak buna görede kalite ve ücretler çok düşecek böyle giderse 2013 den sonra işletme başına 400-500 liraya düşer ücretler tabi boşta işletme bulabilirseniz

Oceren

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bu sınavlara ara verilmeyecekmi mayıs sınavından sonra c sınıfı uzman sayısı çok fazla olacak buna görede kalite ve ücretler çok düşecek böyle giderse 2013 den sonra işletme başına 400-500 liraya düşer ücretler tabi boşta işletme bulabilirseniz

replican sanırım senın tuzun kuru! Hala uzman acıgı var bu acıgı bakanlık kapattıktan sonra emın ol bu sınavı yılda bır kez veya sınav soru zorlugunu artırarak gereklı elemeyı yapar , rahat ol..

replican

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
replican sanırım senın tuzun kuru! Hala uzman acıgı var bu acıgı bakanlık kapattıktan sonra emın ol bu sınavı yılda bır kez veya sınav soru zorlugunu artırarak gereklı elemeyı yapar , rahat ol..
şuanda c sınıfı uzman açığı yok fazlası var

BUKET BİLGİN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar firmamızda 50 çalışan var. uzman çalıştırmak zorunda mıyız? yoksa dışardan bir uzmandan eğitim mi almamız gerekli. yardımcı olur musunuz?

Onur Bey siz biliyor musunuz?

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar firmamızda 50 çalışan var. uzman çalıştırmak zorunda mıyız? yoksa dışardan bir uzmandan eğitim mi almamız gerekli. yardımcı olur musunuz?

Onur Bey siz biliyor musunuz?
50 çalışan için evet uzman çalıştırabilirsiniz ya da OSGB'lerden hizmet alabilirsiniz.
Uzmanı bünyenizde bulundursanız da, hizmeti dışarıdan satında alsanız uzmanınız zaten size gereken eğitimleri verecektir.
bilginize

krmbz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)

50 ve üzeri çalışanı olan firmaların, iş güvenliği uzmanı ve hekimi çalıştırması ya da hizmet alması zaten şarttı, daha da şart olacak ay sonunda :)

ayrıca, eğitim almak ile kastınız isg eğitimiyse, zaten her firmanın çalışanlarına bu eğitimi aldırması gerekiyor.

kmemel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)

Kimden ne para kopartırsanız o kadar alın,ama her işten siz sorumlu olun, hapse bile girersiniz ona göre,ama işi bul maaşı kopar mantığıyla üretilen işin hayırı o kadar olur ne yapalı. sorumlu yöneticilik diye uydurulan mühendislerin firmaları denetlemeye çelıştığı iş de 15 yıldır böyle sürüyor.Sigortasız,asgari ücreti bile bulmayan komik ücretlerle..Allah yardımcımız olsun.

komur458

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaslar ben kimya 3. sınıfım bu sınava seneye mezun olmadan giremiyormuyum ?

alioguz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bu 2013 mayıs sınavının başvuru tarihi ne zaman bilen var mı?

TalaT03

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
2013 yılında yapılacak birinci “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavı, 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapılacaktır.

serkan.19

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Değerli Kursiyerler,
Bakanlık tarafından 21.01.2013 tarihinde yapılan resmi duyuruda "18 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapılacak “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavı eski müfredat-mevzuat konularından yapılacaktır. (21 Ekim 2012 sınavı ile aynı müfredat-mevzuat)" denilmektedir.
Bu nedenle;
  • Mayıs sınavına girecek adaylar yeni kanun ve yönetmeliklerden sorumlu olmayacaklardır.
  • Örgün ve senkron dersler eski mevzuata göre anlatılmaya, sitedeki sunular sınavda sorumlu olacağınız konulardan oluşmaya ve sorular-sınavlar da yine eski müfredata göre uygulanmaya devam edecektir.
  • Ders içerikleri, sunular ve soru bankalarının yeni mevzuata göre güncellenmesi sınav sonrası döneme ertelenmiştir.
Önemle hatırlatır, iyi çalışmalar ve sınavda başarılar dileriz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.