Anket 13.05.2012 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavıdan Geçitiniz Mi, Kaldınız Mı ?

13.05.2012 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavından Geçitiniz mi, Kaldınız mı ?

• Kullanılan toplam oy
    335
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mustafa ESEN

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sınavı geçen tüm arkadaşlar hepiniz adına çok sevindim... ben açıkcası cevaplarımı almamıştım sorulara göz atarken bazı sorularımında yanlış olduğunu görünce cesaret edemedim tümüne bakmaya 7 haziranda öğrenince yazacağım sonucu buraya inşallah geçeriz... :(
İNŞALLAH GEÇMİŞİNDİR SERHAT.

barracudas

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
"merhaba..68.doruda(A kitapçığı) cevap B şıkkı: "merkezden uç kısımlara" doğru olarak verilmiş..Bunun D şıkkı: "Boğma" olması gerekmiyormu."

ders notlarında BOĞMA olarak geçiyor...Bunada itiraz edilebilir..68.soru D şıkklı olmalı.

hakan ankan

Üye
TÜİSAG Üyesi
80 benimde bu sitede yazılanlar sayesinde çok şey öğrendim teşekkür ederim emeğinize sağlık .

murat avcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
A grubu soru 75 kesinlikle yanlış
Tüzükte ;
MADDE 217 - Yüksek ve orta basınçlı kazanlarla yapılan çalışmalarda, aşağıdaki tedbirler alınacaktır:

1) Yüksek ve orta basınçlı kazanlarda; akaryakıt, kömür tozu veya gaz yakıldığı hallerde, Cehennemliklerin en yüksek noktasında bir veya daha fazla sayıda atlama kapakları bulunacaktır. Yerden 2 metre yüksekliğe kadar olan patlama kapaklarının önüne, yeteri sağlamlıkta koruyucu bir siper konacaktır.

2) Kazandan ayrı bulunan buhar kızdırıcılarının buhar çıkış yerleri ile ön ısıtıcıların üzerine en az birer adet emniyet supabı konacaktır.

Soruda kaç adet diye sorulmuş : 2 ünitede en az birer adetten 2 adet olması gerekir.
Soru kaçar adet diye sorulsaydı : 1 cevabı doğru olurdu ama sorunun soruluş şekline göre 2 adet olarak cevabın A şıkkı olması gerekirdi.

sıkıntı bir soru :S bu sorunun cevabı değişebilir

ozzmadenci

Üye
TÜİSAG Üyesi
79- 82 arası bir puan ile geçeceğimi düşünüyorum... ayrıca 70 olsun benim olsun....sitenize teşekkürü bir borç bilirim. yoğun iş tempsu ve küçük oğlumdan arta kalan zamanda inanılmaz bir kaynaktı...emeğinize sağlık...

Doğuş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
bende doğruysa 84 alıyorum.GErçekten bu forumdaki herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor ve kutluyorum.Bu sitenin bana katkısı gerçekten çok fazla oldu.her soruma anında doğru cevap aldım.tekrar teşekkür ederim

aynen yukarıdaki yazıyı yazmak istedim ama net sayısı 82 civarı :) yanlış sorular düzelirse 88 i vurur. teşekkürler

Anıl AŞKIN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
77-78 gibi :D

fatyon

Üye
TÜİSAG Üyesi
SINAV İLE İLGİLİ İTİRAZLAR
Adaylar; sınav sorular ına ilişkin itirazlarını, soru v e cevap anahtarlarının
http://www.meb.gov.tr ve http://www.isgmm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından
itibaren (15 Mayıs 2012) en geç 3 (üç) iş günü içerisinde (18 Mayıs 2012 saat 17:00’ye kadar),
İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.4
Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner
Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540
5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına 30 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında
yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel
Müdürlüğü Yetkilendirme Daire Başkanlığı İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

serkancaner

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
eğer kaydırma vb gibi hatalar yapmadıysam sınavda aklım 5 karış havada değilse ve sınav kağıdımda oynama yapılmazsa ise 75 80 arası alırım en az.ki yanlış olan sorular mevcut gibi

455226

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar eğer sorular iptal olursa bize yararı ne şekilde oluyor?
yani değerlendirmeyi nasıl yapıyorlar?
Aralık sınavı için iptal edilen sorular doğru olarak yansıdı diye biliyorum ama?

Nurdan DAHİ

Banned
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar eğer sorular iptal olursa bize yararı ne şekilde oluyor?
yani değerlendirmeyi nasıl yapıyorlar?
Aralık sınavı için iptal edilen sorular doğru olarak yansıdı diye biliyorum ama?
evet soru iptal olursa doğru olarak kabul ediliyor... ama şıkkı değişirse o zaman sınırda kazananlar için problem olabilir :(

brn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bende 85 doğru olarak hesapladım.bu siteden paylaşılan dökümanlara çok şey borçluyum.öncelike site yöneticileri başta olmak üzere tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler..

korhan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Sanırım 80.Umarım herkes emegının karsılıgını almıstır.Sitede bilgi paylaşan herkese teşekkürler.

Fikret Kamil AYDIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
aralık döneminde sınavı 70 ile geçtim bu sınavdaki sonuçlara bakınca kendimi tuhaf hissettim.

neyse bütün meslektaşlarımıza kazasız günler.

sonyvaio

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
75 aldım gibi ancak geçen sınavdan 69 aldım mahkeme kararı ile notların üzerinde 7 puan eklenecekmiş doğrumu bilen arkdaşlardan cevap bekliyorum. herkese iyi günler

Fikret Kamil AYDIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
75 aldım gibi ancak geçen sınavdan 69 aldım mahkeme kararı ile notların üzerinde 7 puan eklenecekmiş doğrumu bilen arkdaşlardan cevap bekliyorum. herkese iyi günler
mahkeme kararıyla 7 soru iptal edildi o sınavda ve o sınava giren herkesin puanına o 7 puan eklendi zaten. yani o 7 soruyu doğruda yapsan yanlışta yapsan doğru kabul edildi. bundan dolayı 7 puanlık ekleme olacağını düşünmüyorum ve herhangi bir kaynak gösterirseniz daha sağlıklı düşünürüz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.