Soru : Çok Tehlikeli Sınıfta C Sınıfı Isg Uzmanı Ve Eğitimler Hakkında Yardım

mert alkan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Değerli arkadaşlar Merhaba
Çok tehlikeli sınıfta yer alan yüklenici bir firmada, Kısmi zamanlı A sınıfı İSG uzmanın altında tam zamanlı C sınıfı uzman olarak çalışıyorum. Görevim sahadaki koordinasyon, iş izinleri ve denetim. 7 tane resmi taşeron firmamız var. Hepsinin anlaşmalı İSG uzmanı mevcut. Fakat Taşeronların belirli bir şantiyesi olmadığından sürekli sahadalar ve çalıştıkları yerler çok uzak mesafede. Bu yüzden kendi uzmanları eğitim veremiyorlar. Eğitim yönetmeliğini okudum açıkçası bununla ilgili bir konu göremedim. Ben sahada olduğumdan ve sürekli içlerinde olduğumdan boş zamanlarında eğitim verme şansım oluyor. Biz de ki A sınıfı uzmanında süresi haftada 2 saat olduğundan tüm işler ve sorunlar bana kalıyor. Sorum şu :

- Taşeronlara eğitimleri ben verebilir miyim ?

- Eğitim sonunda katılım belgesi hazırlayabilir miyim?

- Olası bir kazada iş kendi firmama ne kadar yansır ve benim hazırlamam gereken evraklar nelerdir?

Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımları için şimdiden teşekkür ederim

ismet ata

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
katılım belgesi verme konusu biraz karışık, teknik olarak o personelin iş güvenliği uzmanı olmadığın için belge düzenleyemezsin. ayrıca tehlike sınıfıda sorun olacaktır. fakat kendi firmanın personeline eğitim verebilirsin ve A grubu uzmanın imzasıyla birlikte katılım belgesi düzenleyebilirsin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.